Amerykańskie serwisy rozłożyły swoje iPady na części jeszcze w dniu premiery. Minęły raptem dwa tygodnie od rozpoczęcia sprzedaży iPada w Stanach Zjednoczonych i pomijając fakt, że urządzenie nie jest jeszcze oficjalnie dostępne w naszym kraju – serwis MyApple prezentuje pierwszego iPada - tym razem rozebranego w Polsce.
Zadania podjęły się autoryzowane serwisy MyApple: iClinic.pl we współpracy z iphone-serwis.com. Fotografia: PanoramiczneZdjecia.pl
Poniżej parę wybranych zdjęć pokazujące iPada “od wewnątrz” wraz z krótkimi komentarzami serwisanta z firmy iClinic.pl:
Najwidoczniejszy a za razem najbardziej zachwycający element tego urządzenia. Przepiękny 9,7 - calowy ekran dotykowy z Multi-Touch z podświetleniem LED i błyszcząca powłoką… przed zakupem radzimy przygotować swój ulubiony film w wersji HD czekającym w iTunes.
Zewnętrzna cześć iPada czyli szybka, jest o prawie 1,5 mm grubsza od często tłukącej się szybki w iPhone. Guma izolująca poprowadzona wokół ekranu również jest grubsza, co w połączeniu z aluminiową obudową może budzić nadzieję na większą wytrzymałość przy upadku, niż to miało miejsce w przypadku iPhone'a lub iPoda Touch.
Guzik home został zamontowany przy pomocy śrubek i oddzielnej płytki, którą można wymienić bez naruszaniu mocowania szyby.

Wnętrze iPada – jak widać, u góry po prawej stronie jest dużo wolnego miejsca na elementy które mają się pojawić w wersji 3G. Większość miejsca zajmuje bateria 3.75V 24.8Whro nr modelu A1315.

Płyta główna naszego 64GB iPada, bez metalowej osłonki. Zdjęcie z dwóch stron. Widoczna jest pamięć DRAM firmy Samsung o łącznej wielkości 256MB oraz słynny procesor A4 .

Zbliżenie na “serce” iPada. Energooszczędny i wydajny układ SoC (system jedno układowy) Apple A4 1 GHz.

Kabel od konektora dolnego – zawiera również kartę 802.11n WiFi wraz z Bluetooth (na środku, pod metalową osłonką). Na tym elemencie znajduje się jeden z dwóch, jakże uwielbianych przez serwisy gwarancyjne czujników zawilgocenia.

Port słuchawkowy wraz mikrofonem (ten malutki czarny element, po prawej stronie od głównego portu). Solidnie przymocowany do obudowy. Apple umieściło tutaj swój drugi czujnik zawilgocenia.

Ogromna bateria iPad to tak naprawdę dwie baterie połączone szeregowo. W specyfikacjach Apple informuje o 10 godzinach pracy na WiFi. Wymiana baterii nie będzie wymagała lutowania. Zdjęcie wykonane z dwóch stron.

Głośniki iPada – z obu stron. Data produkcji to 17.02.2010 - czyli na ostatnią chwilę przed premierą. Działają o wiele głośniej niż w iPhone. Pomimo, że są tam dwa głośniczki i dwa oddzielne kanały dźwięku oczywiście nadają audio w układzie mono.

Na zakończenie – obudowa iPada, wykonana z tego samego aluminium z którego są wykonywane nowsze MacBooki. Odporna na zadrapania, lekka i trudna do wgniecenia. Na środku – pod blaszaną pokrywą mieści się pierwsza antena WiFi (pod jabłuszkiem) – a druga znajduje się na dole, na lewo od miejsca gdzie znajdowałby się port ładujący. Żaden z iPadów który trafił do naszych klientów, nie miał problemów z WiFi, o których ostatnio było głośno.
iPad to zdecydowanie urządzenie które nie odbiega od lansowanej przez Apple polityki "kup teraz i tak za rok kupisz nowszy, bo będzie lepszy". Nas razi brak kamery, wielozadaniowości, brak budzika oraz kalkulatora.
Zachwyca, jednak nie do końca.
Reszta zdjęć zostanie opublikowana na stronach iClinic.pl oraz PanoramiczneZdjecia.pl - panoramy 3D, panoramiczne zdjecia, panoramy sferyczne, obracane obiekty 3D - ShowVision -.