Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Najlepsza funkcja Windows :)))


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 20 kwietnia 2010 - 07:50

Sorry jak już było, ale tak mi się spodobało, że nie mogłem się powstrzymać :)

Dołączona grafika

P.S. W domu moje HTPC to PeCet (niestety Mac Mini nie jest dostępny z Blu-ray), a służbowy to lapek Dell'a. Więc proszę nie posądzać mnie o bycie fanboyem Apple'a :)

#2 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 kwietnia 2010 - 08:06

Śmieszne, ale w którą stronę? Dla wielu brak deinstalatora to utrapienie pod OSX. Proponuje Instalacje Logica i Final Cuta na próbę. Po wyrzuceniu samego oprogramowania, pozostają biblioteki ok 70GB, które nie tak łatwo znaleść. Deinstalator pod windows wywaliłby to za jednym kliknięciem myszy.

#3 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 20 kwietnia 2010 - 08:09

Śmieszne, ale w którą stronę?
Dla wielu brak deinstalatora to utrapienie pod OSX.
Proponuje Instalacje Logica i Final Cuta na próbę.
Po wyrzuceniu samego oprogramowania, pozostają biblioteki ok 70GB, które nie tak łatwo znaleść.
Deinstalator pod windows wywaliłby to za jednym kliknięciem myszy.


Zapewne poczyścił by tez katalogi które pozakładał w Documents and Settings , wpisy w rejestrze i w ogóle zostawił porządek. No korzystam z Windows i niestety nie dzieje się tak jak opisujesz. Nie robi tego jednym kliknięciem. A pod Maca .... AppZapper i po sprawie - czyści nie gorzej niż deinstalator Windows :)

#4 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 kwietnia 2010 - 09:16

Na pewno pod Windowsem wyczyści ze zbędnych dziesiątków gigabajtów. Wiem, bo używam. Natomiast AppZapper, to nie jest aplikacja załączona do OSX prawda? Nie chciałbym się wdawać w dyskusję, który system jest lepszy. Oba traktuje na równi. Ale czasem niezrozumiałe są braki pewnych elementarnych ułatwień.

#5 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 20 kwietnia 2010 - 09:20

Iro, masz iście prezydenckie poczucie humoru (choć nie wiem czy wypada pisać to tuż po żałobie - jednak wolę być szczery jak obłudny)

#6 Albercik

Albercik
  • 154 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 kwietnia 2010 - 09:24

Ale czasem niezrozumiałe są braki pewnych elementarnych ułatwień.


hm, np. możliwość zrobienia ctrl+x i ctrl+v w operacjach na plikach :)

#7 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 kwietnia 2010 - 09:34

komiks fajny:)
co do

Deinstalator pod windows wywaliłby to za jednym kliknięciem myszy.

tygrysio wyczerpał temat - odinstalowanie nero 9 wiąże się z pozostawieniem paru GB na hdd...

#8 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 20 kwietnia 2010 - 11:46

najlepsza funkcja to format c: :)

#9 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:10

A najśmieszniejsze jest to, że większość z was (wyśmiewających windows) ma go na bootcampie albo jakimś pararellsie :D To jest dopiero odjazd :D

#10 javazlaz

javazlaz
  • 1 513 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 20 kwietnia 2010 - 13:26

Najczęściej ze względów pracowniczych... (Word, Corel albo coś innego) To ja się mogę nabijać do woli - mam PPC i Wingroza mi nie potrzebna.

#11 stivii

stivii
  • 144 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 kwietnia 2010 - 13:45

AppZapper nie usuwa bibliotek od logica.. tylko sam program.. wiele godzin spedzilem na czyszeczniu tutez reinstalce systemu.:/

#12 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 kwietnia 2010 - 13:55

A najśmieszniejsze jest to, że większość z was (wyśmiewających windows) ma go na bootcampie albo jakimś pararellsie To jest dopiero odjazd

Nie jest to pokierowane wygodą użytkowania, czy też zamiłowanie do systemu i łatwości jego obsługi, a raczej wymogiem stawianym przez producenta programu, typu: catia.

#13 janiii

janiii
  • 240 postów
  • SkądCork

Napisano 20 kwietnia 2010 - 14:45

Nie jest to pokierowane wygodą użytkowania, czy też zamiłowanie do systemu i łatwości jego obsługi, a raczej wymogiem stawianym przez producenta programu, typu: catia.

Takich producentów to można na pęczki wymieniać:
- Electronic Arts
- Activision
- Rockstar Games
- Codemasters
and much more jak mawiają Francuzi...

BP, MSPANC

;P

#14 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 20 kwietnia 2010 - 14:46

Nie jest to pokierowane wygodą użytkowania, czy też zamiłowanie do systemu i łatwości jego obsługi, a raczej wymogiem stawianym przez producenta programu, typu: catia.


Tak ja rozumiem, wszystko jedno czym to jest pokierowane, ale troszkę dziwne i nie na miejscu jest naśmiewanie się z systemu z którego się korzysta tak czy inaczej.

#15 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 20 kwietnia 2010 - 16:27

Ale użytkownicy windy na Maczku (przynajmniej nie pecetowcy-lansiarze) nie korzystają z windy jako systemu tylko jako loader do gier i programów ;)

#16 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 20 kwietnia 2010 - 16:37

Na pewno pod Windowsem wyczyści ze zbędnych dziesiątków gigabajtów.
Wiem, bo używam.
Natomiast AppZapper, to nie jest aplikacja załączona do OSX prawda?
Nie chciałbym się wdawać w dyskusję, który system jest lepszy.
Oba traktuje na równi.
Ale czasem niezrozumiałe są braki pewnych elementarnych ułatwień.


Tak AppZapper nie jest dostarczony z systemem (ale specjalizuje się w czyszczeniu i działa ot no problem) A jeśli chodzi o Windows to mógłbym mnożyć przykłady różnych "Aplikacji" o których częściach nie pamięta .... czy to ze względu na InstallShield czy swoje mechanizmy .... Ja też je traktuje na równi - miałem na myśli to że akurat w OSX nie brakowało mi nigdy tej funkcji bo (może zboczony jestem) od zawsze używałem AppZappera :)

---- Dodano 20-04-2010 o godzinie 15:38 ----

Ale użytkownicy windy na Maczku (przynajmniej nie pecetowcy-lansiarze) nie korzystają z windy jako systemu tylko jako loader do gier i programów ;)


Za siebie mogę napisać że trafniej bym tego nie określił - przynajmniej w domu :)

---- Dodano 20-04-2010 o godzinie 15:40 ----

AppZapper nie usuwa bibliotek od logica.. tylko sam program.. wiele godzin spedzilem na czyszeczniu tutez reinstalce systemu.:/


Tak między Bogiem a Prawdą to chyba żadne narzędzie nie usuwa Wszystkich pozostawionych wpisów bibliotek połączeń okaleczeń itp ....

#17 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 20 kwietnia 2010 - 19:22

Hehe a ja w pierwszej chwili pomyslalem o deinstalatorze calego systemu ;)

#18 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 20 kwietnia 2010 - 19:30

Nie ma sie co smiac z Windowsa - tam przynajmniej przy kopiowaniu plikow czlowiek wie co sie dzieje. Dzisiaj oprzezywalem horror na Maku, przy kazdej probie przegrania na pendriva 4 gb danych, zawsze przy ok. 3.8 gb kopiowanie sie wywalalo i byl error spowodowany jakims plikiem (nie podawalo jakim). Kopiowanie powiodlo sie na windzie odpalonej w Parallelsie.

#19 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 21 kwietnia 2010 - 06:25

Nie ma sie co smiac z Windowsa - tam przynajmniej przy kopiowaniu plikow czlowiek wie co sie dzieje. Dzisiaj oprzezywalem horror na Maku, przy kazdej probie przegrania na pendriva 4 gb danych, zawsze przy ok. 3.8 gb kopiowanie sie wywalalo i byl error spowodowany jakims plikiem (nie podawalo jakim). Kopiowanie powiodlo sie na windzie odpalonej w Parallelsie.


i nic w logach konsoli nie ma ?

#20 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 21 kwietnia 2010 - 08:28

Glupie zapytanie ale nie znam sie tak dobrze - czy jak kopiujemy i otworzymy konsole to wszystko jest na tacy co sie dzieje i dzialo? Nawet zapomnialem o tym ze takie cos jak konsola istnieje.

#21 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 21 kwietnia 2010 - 09:45

chris.zurada - czy samo odpalenie konsoli coś ta, to nie wiem, ale na pewno wywali Ci wszystko jak skopiujesz plik za pomocą konsoli komendą:
cp /sciezka/do/pliku/plik.rozszerzenie /sciezka/do/wklejenia/

A jeszcze bezpieczniej jak użyjesz na początku sudo, czyli:

sudo cp /sciezka/do/pliku/plik.rozszerzenie /sciezka/do/wklejenia/

Wtedy wszystko kopiuje się z uprawnieniami roota :)

#22 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 21 kwietnia 2010 - 11:28

Glupie zapytanie ale nie znam sie tak dobrze - czy jak kopiujemy i otworzymy konsole to wszystko jest na tacy co sie dzieje i dzialo? Nawet zapomnialem o tym ze takie cos jak konsola istnieje.


Nie za bardzo rozumiem, możesz jakoś troszkę jaśniej? :)
Chodzi o coś z kopiowaniem w terminalu?

@wojciech, nie wprowadzaj z tym sudo w błąd, najpierw poczytaj po co to jest i kiedy się powinno stosować.

#23 Sekal

Sekal
  • 369 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 kwietnia 2010 - 11:44

hm, np. możliwość zrobienia ctrl+x i ctrl+v w operacjach na plikach :)


Ja się zawsze wk.... na brak tej funkcji. Człowiek ma do czynienia z rożnymi OS ale tego w Macu przeboleć nie potrafie

#24 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 21 kwietnia 2010 - 12:04

Przecież w Mac OS X to jest Command+C (kopiuj), X (wytnij),V (wklej). Zapoznaj się najpierw z podstawami obsługi (!) systemu, a dopiero potem narzekaj.

#25 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 21 kwietnia 2010 - 12:09

Przecież w Mac OS X to jest Command+C (kopiuj), X (wytnij),V (wklej). Zapoznaj się najpierw z podstawami obsługi (!) systemu, a dopiero potem narzekaj.


Nie da się*użyć CMD+X w operacjach na plikach. Sprawdź a dopiero potem pouczaj ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych