Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parallels, dwa pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 03 stycznia 2007 - 18:57

  • Zainstalowałem najnowszą betę Parallels. Niestety, nie chce uruchomić Windowsa z partycji BooT Camp (pyta o hasło dwa razy, potem wyskakuje komunikat błędu, że nie można uruchomić Windows z partycji BootCamp)
  • Jak to jest z rejestracją Windows XP. Kilka dni temu kupiłem wersję Home, zainstalowałem na partycji BootCamp, ale teraz mam pietra przed instalacją "wewnątrz Parallels", czy nie jest tak, że mogę ją zarejestrować tylko na jeden z tych dwóch sposobów? Tzn., że jak zarejestruje na BC (a jeszcze tego nie zrobiłem) to do Parallels będę musiał kupić drugą licencję?


#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 stycznia 2007 - 18:59

Instalujesz Windows na Boot Camp Następnie odpalasz Parallels - pierwsze uruchomienie trochę trwa (musisz poczekać aż zainstalują się Parallels Tools For Boot Camp) To się tyczy Bety 3106

#3 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 03 stycznia 2007 - 19:11

Zainstalowałem Windows na BC. Działa. Jeszcze nie zarejestrowałem, bo nie wiem, jak to jest z licencjonowaniem (patrz p.2 mojego wcześniejszego postu). Sęk w tym, że po odpaleniu Parallels zgodnie z instrukcją odpalam kreatora VM. Zaznaczam BC w okienku tym, co trzeba, i przy próbie odpalenia Windows wyskakuje error. Czy może mieć znaczenie to, że zainstalowany na partycji BC Windows jest jeszcze nie zarejestrowany?

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 stycznia 2007 - 19:17

Dwa pytanka
1. Czy masz najnowszą betę?
2. Czy nie instalowałeś ręcznie Parallels Tools For Bootcamp?

Możesz podać dokładną treść błędu?
Nie wiem jaki może mieć wpływ to, że Windows jest niezarejestrowany.

Jak to jest z rejestracją Windows XP. Kilka dni temu kupiłem wersję Home, zainstalowałem na partycji BootCamp, ale teraz mam pietra przed instalacją "wewnątrz Parallels", czy nie jest tak, że mogę ją zarejestrować tylko na jeden z tych dwóch sposobów? Tzn., że jak zarejestruje na BC (a jeszcze tego nie zrobiłem) to do Parallels będę musiał kupić drugą licencję?

Jak zarejestrujesz Windowsa pod Bootcampem to pod Parallelsem nie musisz rejestrować (bo korzystasz dokładnie z tej samej kopii) a sam Windows nie ma pojęcia czy jest włączony przez Bootcamp czy Parallels.

#5 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 03 stycznia 2007 - 22:32

1. Mam najnowszą betę 2. Nie wiem, jak zainstalować Tools, bo opcja Install Parallels Tools w menu maszyny wirtualnej jest szara. Po prostu nieaktywna. A dokładna treść komunikatu to: "Unable to open disk image Boot Camp!"

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 stycznia 2007 - 22:39

Czy Windows jest zainstalowany na FAT32?

#7 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 03 stycznia 2007 - 22:45

Tak. FAT32 Przed chwilą sprawdziłem DisktToolsem, wszystko jest OK

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 stycznia 2007 - 22:53

Jeśli FAT32 i masz taki błąd to nie wydaje mi się abyś miał BETA 3106 Taki błąd był na poprzedniej wersji BETA i partycji FAT32 - po prostu w poprzedniej była obsługa tylko NTFS.

#9 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 03 stycznia 2007 - 22:58

W Get Info jak byk stoi 3106,0. Czy ma znaczenie to, że poprzednio zainstalowałem normalną 1970? Może trzeba jakieś preferencje wywalić?

#10 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 stycznia 2007 - 23:03

Wywal całkiem Parallelsa i zainstaluj na nowo - ja tak zrobiłem - dopiero ostatnią BETA upgradeowałem dzisiaj no i zaczęło od razu działać.

#11 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 03 stycznia 2007 - 23:33

Odpaliłem uninstalera, i jeszcze wywaliłem wszystko z dysku, co miało parallels w nazwie. I guzik. Wciąż jest unable to open Boot Camp disk image. Cholera wie, o co się rozchodzi...

#12 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 stycznia 2007 - 23:34

Ten sam ból, tyle ze dysk XP mam NTFS :/

#13 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 stycznia 2007 - 23:35

Nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ ale robiłem to z konta Admina.

#14 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 stycznia 2007 - 10:18

A skąd ściągnąć betę 3106? Mam 3094, i kiedy robię check for updates, to wyświetla się komunikat, że mam wersję up to date... więc skąd ta nowa beta?

#15 pynieq

pynieq
  • 418 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 stycznia 2007 - 19:26

więc skąd ta nowa beta?


http://www.parallels...p/beta_testing/

Btw skoro dyskutujemy tu juz o problemach ... winda via parallels nie chce mi wykryc dobrze hp laserjeta 1020, wyskakuje komunikat 'nie rozpoznano urzadzenia USB' ... sterownik zainstalowany ... ale widac wogole z niego nie korzysta :/ ... na razie korzystam z niej poprzez bonjour'a i udostepnianie pod mac os'em, ale wolalbym natywne rozwiazanie.

#16 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 04 stycznia 2007 - 20:09

A ja się dokleję z innym pytaniem. Mam WinXP postawione na Parallels - ściągnąłem ostatnią betę, która pozwala na korzystanie z partycji bootcampa. Czy mogę jakoś przenieść moją parallelsową instalację do bootcampa, tak aby tego samego windowsa móc odpalać na dwa sposoby?

#17 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 stycznia 2007 - 00:18

Co ciekawe, ja też otrzymuję komunikat "unable to open boot camp image", po czym... próbuję jeszcze raz i wchodzi. Używam bety 3094, a windows jest na dysku FAT32. A czy ktoś już aktywował windowsa? Podobno należy aktywację przeprowadzić pod parallelsem, wtedy i pod Boot Campem będzie też aktywowany. Na razie mam pietra i zwlekam z aktywacją ;-)

#18 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 stycznia 2007 - 15:35

Unable to open disk image Boot Camp! Mam ten sam blad. Instalowalem najnowsza bete. Ktos rozwiazal juz ten problem? Mam boot campa zainstalowanego na fat 32

#19 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 05 stycznia 2007 - 18:02

Nie bój się licencjonowania Windows. Jeśli nie będą chciały się zaktywować przez internet, aktywuj przez telefon, zadzwoń na podany darmofon i powiedz, że nie zmieniłeś nic w sprzęcie (to ważne), tylko instalujesz sobie dla sportu na różnych twardych dyskach. Dyski twarde wolno zmieniać.

#20 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 stycznia 2007 - 19:48

Parallels 3120 RC1 Czy ktoś odważny już próbował najnowszą wersję Parallels? Już nawet to nie jest beta, ale RC :-) U mnie Windows XP zainstalowany na Boot Camp (system plików FAT32) już nie chce się w ogóle uruchomić (tradycyjny "Unable to open Boot Camp image". Na szczęście po powrocie do wersji Beta 2 (3094) zaczęło działać z powrotem.

#21 pynieq

pynieq
  • 418 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 stycznia 2007 - 20:47

winda via parallels nie chce mi wykryc dobrze hp laserjeta 1020, wyskakuje komunikat 'nie rozpoznano urzadzenia USB' ... sterownik zainstalowany ... ale widac wogole z niego nie korzysta :/ ... na razie korzystam z niej poprzez bonjour'a i udostepnianie pod mac os'em, ale wolalbym natywne rozwiazanie.


Najnowsza beta (3120) i problem sam sie rozwiazal. Dziala jak powinno.

Czy ktoś odważny już próbował najnowszą wersję Parallels? Już nawet to nie jest beta, ale RC.


Jesli chodzi o build 3120 (wczoraj jeszcze jako beta), uzywam od wczoraj i jak narazie poza zainstalowaniem nowego parallels tools i ozywienia drukarki na usb nie zauwazyalem nic szczegolnego.

#22 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 stycznia 2007 - 00:03

Jesli chodzi o build 3120 (wczoraj jeszcze jako beta), uzywam od wczoraj i jak narazie poza zainstalowaniem nowego parallels tools i ozywienia drukarki na usb nie zauwazyalem nic szczegolnego.


A po co właściwie instalujesz Parallels Tools, skoro to już od pewnego czasu nie jest potrzebne? Chyba że coś przeoczyłem?

Zakładam oczywiście, że uruchamiasz pod Parallelsem instalację na Boot Campie?

#23 pynieq

pynieq
  • 418 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 stycznia 2007 - 09:33

A po co właściwie instalujesz Parallels Tools, skoro to już od pewnego czasu nie jest potrzebne? Chyba że coś przeoczyłem?

Zakładam oczywiście, że uruchamiasz pod Parallelsem instalację na Boot Campie?


To chyba ja cos przeoczylem ;) a parallels tools zadecydowalo za mnie czy sie zupdatuje.

Nie, zainstalowalem system od zera. Ale bawilem sie tez partycja boot campa i wszystko dzialalo tak samo.

#24 bejbiko

bejbiko
  • 1 postów

Napisano 15 stycznia 2007 - 21:17

czy wersja worda, excella i... reszty jest tylko angielska? Kupiłam offica na maca i niestety jest to tylko wersja angielska. Czy jest do tego jakiś polonizator? To moje pierwsze spotkanie z Mackiem i nie wiem jak sie w tym poruszać. kk:confused:

#25 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 15 stycznia 2007 - 21:38

Mam najnowszą betę, i... nic się nie zmienia. Ciągle dostaje komunikat, że nie może otworzyć dysku BootCamp. Co, w sumie nie dziwi, bo natychmiast po uruchomieniu Parallels ten dysk... znika z biurka. Takie dziwy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych