Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

SAD - Mistrz?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarema

jarema
  • 33 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2005 - 16:14

Mialem problem-upgrade eMaca. Niby proste: rozkrecic i skrecic. Ale jak rozkrecilem, to sie zalamalem. (Wez chlopie dostan sie do komputera, jak caly kineskop przed toba). No wiec, zadzwonilem do sadu, a oni mi na ta ze od reki. I rzeczywiscie. Przyjechalem, godzinka, nagrywarka dvd i nowy dysk sa. Calos za 60 zlotych. Chyba OK? Macie jakies (inne) doswiadczenia?

#2 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 września 2005 - 16:36

No to to naprawdę miłe!!!! i tanie :wink: Ja niestety nie mam, ale mam nadzieję, że wszystko przede mną! 8)

#3 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 02 września 2005 - 23:31

Cena wydaje się OK. Mam niezłe doświadczenia z rozbieraniem iMac'ów G3 i wymianą w nich HD, RAM'u (to jest banał) i CD. Fajna zabawa z wpadającymi śrubkami.... Jednak toboe pewnie chodziło o doświadczenia z SAD'em, - jak na razie pozytywne mam....

#4 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 03 września 2005 - 09:24

może mają jakąś promocję? (a może kłopoty finansowe?) :P :P :P

#5 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 03 września 2005 - 09:25

A może zaczynają się rozkręcać, bo nie wiem czemu, ale mam wrażenie że w polsze z mac'ami coś się ruszylo....

[ Dodano: 2005-09-03, 10:26 ]
I nie chodzi tylko o to forum, ale generalnie, widzę ludzie kojarzą Mac'i, publikacje o OS X w prasie (Przekroj, Wybiórcza, Rzeczpospolita), nie mówię o rewolucji, ale .....

#6 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 03 września 2005 - 10:06

jasne nawet osatnbio reklame widzialem jakiegos magazynu w tv i w konkursie do wygrania byl super nowoczesny laptop = PB ;)

#7 Promethe

Promethe
  • 27 postów
  • Skądsf, ca

Napisano 03 września 2005 - 15:43

A może zaczynają się rozkręcać, bo nie wiem czemu, ale mam wrażenie że w polsze z mac'ami coś się ruszylo....

[ Dodano: 2005-09-03, 10:26 ]
I nie chodzi tylko o to forum, ale generalnie, widzę ludzie kojarzą Mac'i, publikacje o OS X w prasie (Przekroj, Wybiórcza, Rzeczpospolita), nie mówię o rewolucji, ale .....


Chyba dlatego, iż Apple (na razie England) zaczęło już szukanie w Polsce pracowników do polskiego oddziału (Apple Poland oficjalnie?). Jeśli Apple tworzy oddział narodowy w danym kraju, to cofa licencję firmom IMC (tak jak jest w Polszy - Apple IMC Poland; albo w Rosji - Apple IMC Russia), które są tylko importerami.
A jak w powstanie Apple Poland, to jest szansa na rewolucję na naszym małym rynku, co nie [you:32c26bba79] ? :)

#8 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 03 września 2005 - 15:45

Tak kojarze to - -bylo swego czasu na forum (linki do tych ogłoszeń), jednak bardziej prawdopodobne jest wykupienie SAD'u. Zakładanie nowej infrastruktury jest po prostu za drogie. Chyba że wykup^ą Cortland, ale w to akurat powątpiewam.

#9 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 03 września 2005 - 16:55

Promethe, zgadza się - napewno nastąpi "rewolucja" :wink: , a co za tym idzie ceny spadną, więcej resellerów, serwisy rosiane po całej Polsce, iTunes Story itp.... rozmażyłem się :mrgreen:

#10 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 03 września 2005 - 17:09

[quote="Promethe"][quote=Przemion]
Apple IMC Russia), które są tylko importerami.
A jak w powstanie Apple Poland, to jest szansa na rewolucję na naszym małym rynku, co nie [you:89445b09cb] ? :)[/quote]

a Ten sie znopwu bawi :-p

#11 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 03 września 2005 - 18:31

zobaczymy co z tego bedzie. w tej chwili najblizszy sklep z maczkami mam we wrocku.troche daleko a ceny chyba wyzsze niz za granica. pzdr

#12 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 września 2005 - 21:41

Chyba dlatego, iż Apple (na razie England)

E tam, to Apple Europe, a nie żadne England :)

zaczęło już szukanie w Polsce pracowników do polskiego oddziału (Apple Poland oficjalnie?). Jeśli Apple tworzy oddział narodowy w danym kraju, to cofa licencję firmom IMC (tak jak jest w Polszy - Apple IMC Poland; albo w Rosji - Apple IMC Russia), które są tylko importerami.

Lub, szerzej mówiąc, w obszarze CEMEA.

A jak w powstanie Apple Poland, to jest szansa na rewolucję na naszym małym rynku, co nie? :)

Nie sądzę, żeby ewentualne zmiany dla użytkowników zasługiwać mogły na miano rewolucji.

#13 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 03 września 2005 - 21:47

moze potrzebuja tam chlopca na posylki :D chetnie sie przyjme :D

#14 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 03 września 2005 - 22:41

E tam - gorzej nie bedzie, jak dostalem ostatni cennik hurtowy, to mnie szlag trafil - na niektore modele to byla wyzsza cena w hurcie, niz dla end usera na stronie sad-u... Pani Kasia nawet nie raczyla mi odpisac z wyjasnieniami... moze byc tylko lepiej :)

#15 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 września 2005 - 00:30

Sugerujesz, że resellerzy SADu dopłacają do interesu? Nie zauważyłem, żeby ich ceny były wyższe od cen SADowych.

#16 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 04 września 2005 - 11:42

Nic nie sugeruje, ale ewidentnie w cenniku hurtowym: - ceny sugerowane netto byly wyzsze niz na apple.pl - ceny do dalszej odsprzedazy tez byly w kilku przypadkach wyzsze niz na stronie apple.pl Do tego brak odpowiedzi ze strony SAD-u to dla mnie potwierdzenie bezsensownosci tej sytuacji... Jak rozpoczynalem kiedys wspolprace z SAD-em, to na moje zdziwienie wysokoscia marzy (3-5%) Pan z Magnolii odpowiedzial, ze sama sprzedaz Mac'ow jest wyroznieniem, i ze zarabiac to trzeba na pozniejszych uslugach, a nie samych komputerach :) Ciekaw jestem, czy sam SAD tez sprzedaje po kosztach, for image ;) Pozdrawiam

#17 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 września 2005 - 12:21

Ale Ty nie musiałeś zapłacić więcej, niż gdybyś kupował jako użytkownik końcowy w sklepie SADu? A tak wynikałoby z Twojego poprzedniego wpisu. ;)

#18 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 04 września 2005 - 20:54

- ceny do dalszej odsprzedazy tez byly w kilku przypadkach wyzsze niz na stronie apple.pl Wlasnie problem polega na tym, ze musialbym

#19 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 września 2005 - 21:12

Zaraz, bo chyba czegoś nie rozumiem: ceny do dalszej odsprzedaży to nie są ceny, jak sama nazwa wskazuje, które musiałbyś płacić Ty, ale raczej Twoi klienci. Poza tym, jak sam napisałeś, były to ceny sugerowane, a więc nie ceny bezwzględnie obowiązujące. Zastanawiam się po prostu, jak radzą sobie inni resellerzy, skoro ceny mają nie wyższe, a w paru przypadkach nawet niższe niż SAD. Ba, potrafią nawet dać ca. 5-7% upustu, a to znaczyłoby, że sprzedają poniżej kosztów. Zwyczajnie przedstawiony przez Ciebie obraz nie zgadza mi się z praktyką i stąd moja ciekawość.

#20 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2005 - 21:42

Dziwna sprawa.... Skoro jest tu mowa o marży kilku procentowej (czy narzucie przy tych % niewielka różnica), a jak wiadomo obroty na sprzęcie apple nie są kosmiczne to może lepiej kasę władować w obligacje - bezpieczniej i rentowność wyższa... :mrgreen: A tak z ciekawości - jaki poziom marży mają reselerzy?? (jakie rabaty od cen sugerowanych :mrgreen: )

#21 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 05 września 2005 - 06:51

wlasnie problem na tym polega, ze sad nie daje zarabiac na mac'ach innym, moze cortland i jeszcze kilka firm ma nizsze ceny zakupu, ale tak, to jest to handel dla sportu... na pewno handlujac wylacznie nowymi maczkami, nie masz szans sie utrzymac, to tez napewno wplywa negatywnie na popularnosc tych komputerow w naszym kraju.

#22 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2005 - 07:04

Hm. http://www.apple.com...6080/affiliate/

#23 TomkOx

TomkOx
  • 370 postów

Napisano 05 września 2005 - 07:47

Hm. http://www.apple.com...6080/affiliate/


Niby to jest takie coś, ale to można stosować jedynie z dobrej woli,
hobbysytki i zainteresowania Mac, bo zarobić to nawet na pieprz do g*wna
nie da się.
Jest to nieprzemyślane - nikt przy zdrowych zmysłach przecież nie kupi
niczego zaraz po kliknięciu w baner i przejściu do procedury zakupu
on-line. Najwyżej doda sobie link i później może kupi - ale wówczas
z reklamowania nic się nie ma, bo ten ktoś wejdzie już na stronę
sklepu, a nie na tą naszą na której mamy reklamę-link...
Jedynie reklama działa na zasadzie: o! - mają reklamę Mac na stronie
to pewnie są niezłymi działaczami!
(lub coś na tej zasadzie)...
Stosuję to rozwiązanie (akurat mnie nie chodzi o to co wyżej napisałem ;) )
ale już wiem, że ni jak nie wpływa ani na to
żeby zaciekawić ludzi Mac'em (co najwyżej to iPod'em), ani też nie wpływa
to na oglądalność i wogóle tą reklamę albo biorą ludzie na miętko, albo...
wogóle jej nie zauważają, bo wyłączają najczęściej obsługę flash :lol: jak
widzą że coś fiurga w formie banerka.
Dlatego dla mnie obecnie jest to jedynie dodatek na stronie informujący,
że zwyczajnie interesuje się platformą i systemem Mac. Nic więcej.
Ta reklama (nawet w takiej formie) może i byłaby bardziej skuteczna,
gdyby ją stosowały poważne duże serwisy - takie kombajny, coś w rodzaju
onet itp. a tak to nadal stanowimy zaledwie 2% społeczności Mac (nie tylko
w Polsce, ale i w Europie)...







#24 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 05 września 2005 - 09:39

a ja zatem czekam na rewolucje! Zamierzam doposarzyc sie w powermaca, i jesli za jakies 6 miesiecy zmieni sie cos na rynku polskim, oznaczac to bedzie zakup w naszym kraju. Jesli nie to bede mial wycieczke do Szwajcarii albo Angory (nie wiem czy w Angorze jeste sklep macowy)

#25 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 05 września 2005 - 17:16

TomkOx, nikt nie musi od razu klikać i kupować. Po kliknięciu jesteś rejestrowany w bazie TradeDoublera i jeżeli w ciągu chyba 45 dni kupisz coś u Appla to te pare procent leci do stronki z bannerem. Przynajmniej tak pisało z tydzień temu na oficjalnej stronie Appla.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych