Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iWork + iLife + grafika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eldest

Eldest
  • 222 postów

Napisano 10 kwietnia 2010 - 13:20

Witam.Juz długo myśle nad jakims macintoshem ,ale jak wiadomo nie jest to u nas "standard" 1.iWork i iLife jest już wgrane od nowości? 2.Czy te programy naprawde tak MISTRZOWSKO działają jak wyglądają ? 3.Dla amatora grafiki (AMATORA) to co byście polecili. Przeznaczenie:studia + rozrywka. I pytanie takie z innej beczki czy na 15" macu pro nie wypłyną mi oczy ? Jakby nie patrzec 17" jest meeeeeeeega droga :o

#2 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 kwietnia 2010 - 13:44

1. nie. out-of-the-box masz tylko iLife. i chyba trial iWorka 2. z iLife nie korzystam szczerze mówiąc, ale sporo osób chwali. z iWork korzystałem tak naprawdę jedynie z Keynote i ten jest naprawdę super 3. sprzęt czy program?

#3 Eldest

Eldest
  • 222 postów

Napisano 10 kwietnia 2010 - 13:54

3.program Bo sprzęt to raczej macbook pro ;>

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 kwietnia 2010 - 13:56

zależy czego potrzebujesz i co dokładnie chcesz robić

#5 Eldest

Eldest
  • 222 postów

Napisano 10 kwietnia 2010 - 14:00

Ostatnio zainteresowałem się fotografią,więc planuje kupić lustrzankę, więc głównie chodzi o obróbke fotek pod tym katem

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 919 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwietnia 2010 - 18:51

photoshop? aperture?

#7 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 kwietnia 2010 - 19:07

Ostatnio zainteresowałem się fotografią,więc planuje kupić lustrzankę, więc głównie chodzi o obróbke fotek pod tym katem


Jeśli jesteś fotografem, a nie grafikiem to myślę że lepsze będzie Aperture lub Adobe Lightroom niż Photoshop.

#8 Eldest

Eldest
  • 222 postów

Napisano 10 kwietnia 2010 - 21:22

A jak wygląda praca na takich małych ekranach jak 13-15 " ? Troche sie martwie ze po dłuższej chwili mogą mi wypłynąć oczy xp

#9 nixon123

nixon123
  • 486 postów
  • SkądGliwice

Napisano 10 kwietnia 2010 - 21:31

ja współpracuję od 3 lat z macbook 13" i w moim przypadku była to po prostu kwestia przyzwyczajenia, oczy są całe :) Wiadomo, że jak się obrabia wielka zdjęcia do lepiej się na 20"+ pracuje, ale do domowych zabaw wystarcza 13".

#10 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 11 kwietnia 2010 - 07:43

iWork i iLife to moim zdaniem podstawa tego systemu. Jak się raz przyzwyczaisz, przestawisz i pozbędziesz niektórych nawyków z Windowsa, to nie będziesz szukał innych programów. (Choć mam pakiet Office zainstalowany, ale tylko awaryjnie, jakby ktoś mi coś z Windy przesłał. - nie korzystam). Dla mnie Mac, to narzędzie pracy. I w przeciwieństwie do Windowsa narzędzie do którego podchodzę, korzystam i wszystko działa! Nie muszę się zastanawiać po co, jak, dlaczego, nie muszę nic naprawia, doinstalowywać itp. Po ponad 15 latach pracy z komputerami to dla mnie podstawa estetyki pracy! Ja mam zarówno 13'' MacBooka jak i 20" iMac'a. Cóż, większy wiadomo lepszy, zwłaszcza do "większych" zadań, typu obróbka grafiki, DTP itp. Tym niemniej mały jest wg. mnie bardziej ... osobisty. Wolę na nim przeglądać sieć, pocztę, pisać teksty itp. Uwzgledniając fakt, że komputery i tak zabijają nam wzrok, to te 13" dużo bardziej nie zabije. Jak chcesz komputer bardziej stacjonarny kup naprawdę iMac'a z dużym ekranem, jeśli ma być mobilny, to nie zabijaj mobilności 17'' i kup 13''. (najlepiej PRO, chociaż cena Apple w tym kraju jest chora!!)

#11 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 11 kwietnia 2010 - 09:59

Do grafiki, amatorskiej, łącznie z drobną obróbką zdjęć polecam Pixelmatora. Sam kupiłem niedawno z niebotyczną kwotę 35$ ;) Moje potrzeby i oczekiwania spełnia, dzięki czemu pozbyłem się innych programów graficznych łącznie z pirackim PS :)

#12 Eldest

Eldest
  • 222 postów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 10:13

No cena tych komputerów jest kosmiczna. Tak pomyślałem czy by czasem nie ściągnąc sobie maca ze Stanów przy promocji "back to school",sprzedać ipoda to juz będzie kilka baniek do przodu. Jak myślicie warto na to czekać ?

#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 919 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 kwietnia 2010 - 20:59

wypłynąć oczy xp


Co to są 'oczy xp'?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych