Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Posiadacze iPada, wyjdźcie z ukrycia!


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1 thozo

thozo
  • 1956 posts

Posted 04 April 2010 - 12:18

Z niecierpliwością czekam na opisy wrażeń pierwszych użytkowników iPada na forum MyApple. Myślę, że osobiste wrażenia są bezcenne, szczególnie zaraz po premierze. Podzielcie się nimi z innymi. Pozwoli to bardziej zrozumieć to ciekawe urządzenie nie tylko od strony specyfikacji technicznej. Jak i do czego go używacie, jak go oceniacie? Czy zakup iPada wpłynął na częstotliwość używania komputera, iPhona lub podobnych urządzeń? Jakie to uczucie - używać go na co dzień? Myślę, że to dobre przykładowe pytania, na które warto odpowiedzieć, tak by dać innym pogląd na sprawę. Pozdrawiam

#2 N_E_M

N_E_M
  • 1481 posts
  • SkądOne of Banksy's manors

Posted 04 April 2010 - 16:41

Myślę, że takich jeszcze zbyt wielu nie ma, chociaż też dokładnie nie wiem jaki % forum jest w tym czasie w US. W każdym razie też chętnie przeczytam wrażenia z użytkowania iPada, trochę głębsze niż obecne review.

#3 narkoman

narkoman
  • 4360 posts
  • SkądBydgoszcz

Posted 04 April 2010 - 18:27

Pewnie za jakieś dwa tygodnie nastąpi większy wysyp recek, jak sprzęty dojadą do PL... Mój zostanie wysłany w poniedziałek :-D hehe

#4 wojtkow

wojtkow


  • 6767 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 04 April 2010 - 19:02

Dokładnie jak pisze narkoman. - mój powinien dotrzeć do mnie koło 12 kwietnia. Na razie ten sprzęt mogą mieć tylko forumowicze zza wielkiej kałuży, a jednak Ci z macierzy ;) to większość.

#5 haro

haro
  • 428 posts
  • Skądwarszawa

Posted 04 April 2010 - 19:28

u mnie będzie z pokrowcem za tydzień, w niedziele. miałem mieć innego już we wtorek, ale w ostatniej chwili sprzedawca postanowił podciągnąć ceny.

#6 metal_man

metal_man
  • 489 posts
  • SkądChorzów

Posted 04 April 2010 - 19:31

Ja siebede musial posilic na razie Waszymi opiniami :) Jak na razie wykosztowalem sie na MB White'a i nie widzi mi sie wydawac ~1.5k na ta zabawke :) Ale czekam na Wasze odczucia i zycze aby sprzet dotarl w idealnym stanie.

#7 N_E_M

N_E_M
  • 1481 posts
  • SkądOne of Banksy's manors

Posted 04 April 2010 - 20:34

Poczekamy na ceny 3G, o ile faktycznie wejdzie do oferty polskich operatorów, a jak nie to będzie można się nad wersją WiFi zastanawiać. Na razie czekamy na recki. Mnie, by interesował dokładny opis programów, które tam są standardowo w sofcie, np. o iCal nikt nie wspomniał na review.

#8 Therioon

Therioon
  • 4281 posts
  • SkądZ brzucha:)

Posted 04 April 2010 - 20:39

u niektórzy się jednak rzucili na nowość apple też bym kupił ale nie jest mi on potrzebny

#9 Kuras77

Kuras77
  • 191 posts

Posted 05 April 2010 - 00:35

u niektórzy się jednak rzucili na nowość apple

Widocznie jest im on potrzebny :)

też bym kupił ale nie jest mi on potrzebny

Haha, "zjadłbym coś ale nie jestem głodny..." :lol: :lol: :lol:

#10 michal911

michal911
  • 161 posts

Posted 05 April 2010 - 08:08

Kuras porównanie nie do końca prawdziwe, bo mi nowe "dziecko" Apple'a bardzo się podoba ale nie widzę (na razie!) dla niego zastosowania u siebie.

#11 troxter

troxter
  • 283 posts
  • SkądKingston UK

Posted 05 April 2010 - 13:15

Jak dla mnie, macbook pro+iPhone 3gs jest 10000% lepszym rozwiazaniem niz iPad... Chociaz ciekawosc i chec posiadania nowej zabawki ze stajni apple prowadzi mnie do zakupu iPada:) Ktos wie kiedy bedzie dostepny w apple UK?

#12 goodboy25

goodboy25
  • 4354 posts
  • SkądWaWa

Posted 05 April 2010 - 18:33

Kuras porównanie nie do końca prawdziwe, bo mi nowe "dziecko" Apple'a bardzo się podoba ale nie widzę (na razie!) dla niego zastosowania u siebie.

To mam podobne odczucia, poza tym widze wiele wad i niedociągnięć. Wręcz uważam, że Jobs celowo nie dał kamery, większej pamięci i multitaskingu, żeby móc co dodawać w kolejnych generacjach iPada. Może się skuszę na 2-3 generacje, 1 na pewno nie kupię.

#13 bazi22

bazi22
  • 132 posts
  • SkądSłupsk

Posted 05 April 2010 - 18:35

@goodboy25 Jeśli w iPadzie będzie iPhone OS to mulitasking nie ma sensu - po co mi uruchamianie kilku aplikacji jak wyświetlana na ekranie może być tylko jedna

#14 goodboy25

goodboy25
  • 4354 posts
  • SkądWaWa

Posted 05 April 2010 - 18:40

Po to, żeby mogły działać w tym czasie inne. Wyświetlana może być jedna, ale inna może działać w tle np komunikator informujący o przychodzącej wiadomości, muzyka, klient poczty, albo zminimalizowana gra, której nie trzeba na nowo uruchamiać i wczytywać, tylko szybko znów móc wejść do przerwanej gry. Na takie coś czekam, czyli prawdziwą namiastkę komputera i prawdziwy tablet :)

#15 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 05 April 2010 - 18:51

@goodboy25
Jeśli w iPadzie będzie iPhone OS to mulitasking nie ma sensu - po co mi uruchamianie kilku aplikacji jak wyświetlana na ekranie może być tylko jedna


Hmm, no tak, ja myślę że wielu jest takich ludzi jak Ty którzy nie wiedzą co to multitasking i do czego im on by był przydatny tak naprawdę. Wydaje mi się też że dlatego Apple z niego zrezygnowało.

goodboy25 Ci to ładnie wyjaśnił i chyba już wiesz po co to jest w ogóle.

#16 N_E_M

N_E_M
  • 1481 posts
  • SkądOne of Banksy's manors

Posted 05 April 2010 - 19:01

Po to, żeby mogły działać w tym czasie inne. Wyświetlana może być jedna, ale inna może działać w tle np komunikator informujący o przychodzącej wiadomości, muzyka, klient poczty, albo zminimalizowana gra, której nie trzeba na nowo uruchamiać i wczytywać, tylko szybko znów móc wejść do przerwanej gry.

Na takie coś czekam, czyli prawdziwą namiastkę komputera i prawdziwy tablet :)


Po co Ci multitasking, skoro od tego o czym piszesz masz push? O wiadomości dostaniesz potwierdzenie na ekranie, tak samo o poczcie, która automatycznie może sprawdzać czy masz nowe wiadomości, tak samo większość aplikacji, która jest uruchomiona. Wprowadziliby multitasking, a potem 500 tyś. użytkowników będzie zakładać posty jak zwiększyć ilość dostępnej pamięci, bo im się gra wysypuje.

#17 bazi22

bazi22
  • 132 posts
  • SkądSłupsk

Posted 05 April 2010 - 19:02

No nie wiem - iPhone nie ma mutlitaskingu, a klient poczty odbiera wiadomości, wiadomości, muzyka też gra itd. itd. Co do gier - te prawidłowo napisane przy wyjściu z apliakcji, po powrocie znajdują się w tym samym momencie. Miałem multitasking na Windows Mobile, i już nigdy do tego nie wrócę. Co z tego że mogło działać kilka programów równocześnie, skoro muliły się wzajemnie, zużywały szybciej baterie, ciągle brakowało RAMu. Więc w iPhone OS nie chcę multitaskingu. Z drugiej strony uważam, że zaimplementowanie iPhone OS w iPadzie to błąd - wolałbym jakąś okrojoną wersją Mac OS X. Kupię iPada jak będzie można bezproblemowo z niego drukować i będzie miał gniazdo USB lub czytnik kart - wtedy zastąpi mi MacBooka, którego możliwości w podróży nie wykorzystuję, a do domu kupię sobie iMaca albo mini.

#18 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 05 April 2010 - 19:04

Noż kurka, następny który nie rozumie, albo nie chce zrozumieć. To był przykład co goodboy25 napisał. Tak trudno to pojąć?
Poczta działa w tle, muzyka też, ale już jakaś aplikacja z AppStore nie, np. Gra o której też napisał, albo jakiś inny klient poczty, komuniakator np. Fring nie działa w tle.
"np. Gra" - żebyście się zaraz nie przyczepili po co gre minimalizować (ci co biorą wszystko dosłownie).

#19 N_E_M

N_E_M
  • 1481 posts
  • SkądOne of Banksy's manors

Posted 05 April 2010 - 19:06

@bazi22 a iWork na iPadzie nie ma opcji drukuj? Przecież drukarka podłączona do routera na WiFi chyba by podołała drukowaniu z takiego urządzenia? Nie wszędzie trzeba pchać się z USB:D

---- Dodano 05-04-2010 o godzinie 20:07 ----

Noż kurka, następny który nie rozumie, albo nie chce zrozumieć. To był przykład co goodboy25 napisał. Tak trudno to pojąć?


Bez irytacji ;) Po prostu trzeba wykorzystać dobrze to co jest w iPhone OS, bo sporo osób zapomina co i jak ma Z ZAŁOŻENIA funkcjonować ;)

#20 narkoman

narkoman
  • 4360 posts
  • SkądBydgoszcz

Posted 05 April 2010 - 19:08

@goodboy25: Dobrze piszesz!

Używam multitaskingu i to się na prawdę przydaje.
1. szybko odpisać na smsa grając. po kilku wyłączeniach gry normalnie to dzięki za takie granie
2. włączone Palringo w tle - kij w push który mi raz działa raz nie, szybko odpisuje, historia, bez logowania co chwile etc
3. włączone safari - strony się nie przeładowują, mogę zostawić napisanego posta do połowy i mam pewność, że nie zginie.
4. na chwile włączyć kalkulator, notatnik, cokolwiek

Generalnie pod 1x home button włącza mi się kirikae i wybieram co robić, mi tak odpowiada bo częściej się przełączam między app niż je zamykam. Żeby nie było, lista z reguły nie przekracza 7 pozycji włącznie z tymi standardowymi jak mail.

Miałem multitasking na Windows Mobile, i już nigdy do tego nie wrócę. Co z tego że mogło działać kilka programów równocześnie, skoro muliły się wzajemnie, zużywały szybciej baterie, ciągle brakowało RAMu. Więc w iPhone OS nie chcę multitaskingu.


Nic takiego na 3GS się nie dzieje.

#21 bazi22

bazi22
  • 132 posts
  • SkądSłupsk

Posted 05 April 2010 - 19:11

Tak nie rozumiem.

Po co mi multitasking, skoro nie chcę pracować równocześnie w dwóch programach. A wprowadzenie multitaskiengu tylko po to, by leniwi deweloperzy mogli pisać programy niedbale, tak że nie zapisują swojego stanu w momencie wyjścia z nich i nie pozwalają do nich wrócić, tylko muszą być uruchomione ponownie, to nic nie da.

tak więc po co ten multitasking - po to by minimalizować programy, zamiast je zamykać???? To już przerabiałem na WM - tam domyślnie programy się minimalizowały zamiast zamykać - dzięki za to. Nie bez powodu Microsoft zapowiada Windows Phone 7 nie będzie miał mulitaskingu.

Nic takiego na 3GS się nie dzieje.


Bo nie ma multitaskingu. Wyobrażasz sobie co będzie działo się z aplikacjami w tle, gdy program na pierwszym planie (np. gra) będzie używać blisko 100% zasobów

#22 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 05 April 2010 - 19:40

Próbuję sobie wyobrazić sytuację gdzie korzystam np. z TomTom w iphone i w miedzy czasie chce zadzwonić. I co w takim przypadku? Muszę wychodzić z nawigacji żeby zadzwonić i potem od nowa uruchamiać ją i wpisywać adres docelowy itp wszystko od nowa? Po to jest multitasking żebym mógł się przełączyć szybko bez wychodzenia. To tylko jeden przykład, a są takich tysiące. No chyba że ktoś tylko gra w gierki, o tym nie pomyślałem bo te czasy już dla mnie dawno minęły. Ale to fakt dla grania w gierki, gdzie z innych funkcji sie praktycznie nie korzysta to multitasking jest średnio potrzebny. Dobra to był tyko przykład z tomtomem, nie wiem moze i funkcja dzwonienia działa w tle, nie wiem, nie mam iphone, ale inna sytuacja, mam dwie nawigacje w swojej nokii z których często korzystam równolegle, szybko się przełączając jak potrzebuje (jedna ma lepsze to druga tamto), zresztą nie ważne, po prostu używam często dwóch naraz odpalonych nawigacji. W nokii na symbianie to działa tak jak powinno. A jak to zadziała w iphone? Mam niby wchodzić/wychodzić ustawiać adres docelowy i tak w kółko w dwóch apliacjach jak tylko chce przełączyć z jednej na drugą? No chyba sami nie wiecie co mowicie skoro twierdzicie że multitasking jest nie potrzebny? Albo gracie w gierki tylko, albo słuchacie durnych mp3 albo jakieś inne zabawy uskuteczniacie ze swoimi telefonami zamiast używać przydatnych funkcji, to wtedy może i wam multitasking jest niepotrzebny.

#23 bazi22

bazi22
  • 132 posts
  • SkądSłupsk

Posted 05 April 2010 - 19:50

A to w iPhonie tak nie można??? Mam włączoną nawigację, naciskam przycisk wybierania głosowego, wybieram do kogo chcę zadzwonić, zaczyna dzwonić i wraca do TomToma , a ja rozmawiam. BTW. iPhone ma multitasking, tylko jest on niedostępny dla aplikacji z AppStore (czy też zewnętrznych inaczej mówiąc)

#24 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 05 April 2010 - 19:53

No to przeczytaj dalej (część o dwóch nawigacjach) bo chyba przeczytałeś pierwszą część tylko.

---- Dodano 05-04-2010 o godzinie 21:02 ----


BTW. iPhone ma multitasking, tylko jest on niedostępny dla aplikacji z AppStore (czy też zewnętrznych inaczej mówiąc)


No tak ale przecież iphona się kupuje dla tych aplikacji prawda? Bez sensu kupować ten telefon i korzystać tylko z tego co ma fabrycznie.

#25 narkoman

narkoman
  • 4360 posts
  • SkądBydgoszcz

Posted 05 April 2010 - 20:08

Bo nie ma multitaskingu. Wyobrażasz sobie co będzie działo się z aplikacjami w tle, gdy program na pierwszym planie (np. gra) będzie używać blisko 100% zasobów


Kirikae + backgrounder - zobacz na YouTube.

Wyobrażam sobie... Nic się nie stanie... Działa zupełnie normalnie (okej, z NFSS działa lekko wolniej, większość gier robi pauze przy wyjściu)... Oczywiście mam też WinterBoard etc, więc dodatkowo go obciążam.

Edit: specjalnie dla Ciebie film - już działa w SD. YouTube - Kirikae + Backgrounder - NFS Shift + Calendar + iRealSMS




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users