Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[UBUNTU] Bezpłatna dostawa do domu!. :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 31 sierpnia 2005 - 19:17

Zespół tworzący Ubuntu Linux rozpoczął akcję bezpłatnej wysyłki swojej dystrybucji. Zainteresowani nie zapłacą ani za nośnik (CD), ani za transport.

Aby zamówić płyty należy wcześniej, na stronach dystrybucji założyć konto użytkownika.

W ubuntowej paczce znaleźć się ma zarówno wersja instalacyjna, jak i bezinstalacyjna (LiveCD) wydania 5.04 (Hoary Hedgehog). Brakuje natomiast możliwości zdobycia w ten sposób Kubuntu - choć niewykluczone, iż w przyszłości się to zmieni.

Co dla niektórych użytkowników istotne - dostarczone zostaną wersje dla różnych architektur.

Oczekiwanie na przesyłkę może trwać 4-6 tygodni od momentu zatwierdzenia zamówienia.

>>> UBUNTU - rejestracja <<<
Źródło: DI

#2 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 31 sierpnia 2005 - 20:02

Faktycznie! Jeżeli o mnie nie zapomną to pod koniec miesiąca będę testował UBUNTU live CD :).

#3 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 31 sierpnia 2005 - 21:00

Faktycznie! Jeżeli o mnie nie zapomną to pod koniec miesiąca będę testował UBUNTU live CD :).



offffffffffffffffftop - _SYS - ten znaczek powerPC mi sie podobywuje - mam nadzieje ze nie zastrzezony i zapodasz koledze w majlu te piekna rzecz:-)

#4 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 sierpnia 2005 - 21:03

no panowie odkryliście ameryke z Ubuntu ;) ja już dostałem dwa razy (za każdym razem czekalem 3 miesiące) jeżeli kogoś interesuje to zostały mi dwa komplety płyt do rozdania ;) dajcie znać to wam wyśle ;)

#5 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 31 sierpnia 2005 - 21:09

no panowie odkryliście ameryke z Ubuntu ;)

ja już dostałem dwa razy (za każdym razem czekalem 3 miesiące)

jeżeli kogoś interesuje to zostały mi dwa komplety płyt do rozdania ;)
dajcie znać to wam wyśle ;)


to mow:-) co i jak dziala na czym odpalales, sie nie chwalisz to nic nie wiemy :-) ja mam ciagle debiana :-)


jakby co to ja chetnie to UBUNTU poprosze

#6 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 31 sierpnia 2005 - 22:22

_SYS - ten znaczek powerPC mi sie podobywuje - mam nadzieje ze nie zastrzezony i zapodasz koledze w majlu te piekna rzecz:-)


Poleciało. Swoją drogą dziwną masz przeglądarkę. Nie ma w niej możliwości zapisania pliku graficznego wprost ze stronki :wink: .

#7 iBodo

iBodo
  • 265 postów
  • SkądW-wa

Napisano 31 sierpnia 2005 - 22:29

Może to będzie dziwne pytanie, ale poco właściwie instalować Ubuntu ? Pytam sie, bo może warto sie w to pobawić.

#8 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 września 2005 - 06:20

szczerze to ja ubuntu nie instalowalem, uruchomiłem dla testwó tylko live CD, chodzi to nawet fajnie, ale ekmh... polotu do os x'a nie ma, niby gnom ładny, ale aqua ładniejsza, a sfotware na tym i natym tak samo w sumie chodzi ps: jak ktoś chce ubuntu to na gg: 6437653, dostałem 10 szuk (zostały mi już dwie), więc rozdać trzeba

#9 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 września 2005 - 07:37

_SYS - ten znaczek powerPC mi sie podobywuje - mam nadzieje ze nie zastrzezony i zapodasz koledze w majlu te piekna rzecz:-)


Poleciało. Swoją drogą dziwną masz przeglądarkę. Nie ma w niej możliwości zapisania pliku graficznego wprost ze stronki :wink: .


raczej chodzilo mi o uzywanie ;-) - oczywiscie ze z przegladarki moge zapisac obrazek

[ Dodano: 2005-09-01, 09:32 ]

szczerze to ja ubuntu nie instalowalem, uruchomiłem dla testwó tylko live CD, chodzi to nawet fajnie, ale ekmh... polotu do os x'a nie ma, niby gnom ładny, ale aqua ładniejsza, a sfotware na tym i natym tak samo w sumie chodzi

ps: jak ktoś chce ubuntu to na gg: 6437653, dostałem 10 szuk (zostały mi już dwie), więc rozdać trzeba


no bo gnome jest moze i szybki, ale nie nazbyt ladny. lepszy jest KDE 3.3

#10 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 września 2005 - 09:54

to ja już wole gnoma od kde, chociaż najlepszym window managerem dla linuxa jest fluxbox - nic mu nie dorównuje

#11 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 września 2005 - 10:16

to ja już wole gnoma od kde, chociaż najlepszym window managerem dla linuxa jest fluxbox - nic mu nie dorównuje



eeeeeee. - o tym to nie slyszalem - a jest pod debiliana??

ja tam lubie KDE :-)

#12 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 01 września 2005 - 10:23

to ja już wole gnoma od kde, chociaż najlepszym window managerem dla linuxa jest fluxbox - nic mu nie dorównuje



eeeeeee. - o tym to nie slyszalem - a jest pod debiliana??

ja tam lubie KDE :-)



fluxbox jest rzeczywiscie niezly.szybki i stabilny. pzdr

#13 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 01 września 2005 - 10:29

kurcze fajna sprawa ten ubuntu :) ostatnio dostałem go na Meetingu w wersji na x86 i ppc. Szybki i stabilny..narazie tylko testowalem go z LiveCD ale odrazu widać że świetnie chodzi na procesorach ppc.

#14 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 01 września 2005 - 15:23

ja czekam na swoja wersje .. ciekawe kiedy mi przysla :(

#15 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 01 września 2005 - 17:53

ja zamówiłem 10x X86, 10xPPC i 1xAMD64 :mrgreen: rozdam w całej okolicy, a jak nie będą chciali to wykożystam jako podkładki pod piwo :wink:

#16 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 września 2005 - 17:58

no minimalnie na ubuntu trzeba poczekać od miesiąca do trzech więc jak dostaniesz swoje płytki będizeszk mile zaskoczony, że jednak doszło

#17 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 września 2005 - 19:31

szczerze to ja ubuntu nie instalowalem, uruchomiłem dla testwó tylko live CD, chodzi to nawet fajnie, ale ekmh... polotu do os x'a nie ma, niby gnom ładny, ale aqua ładniejsza, a sfotware na tym i natym tak samo w sumie chodzi

ps: jak ktoś chce ubuntu to na gg: 6437653, dostałem 10 szuk (zostały mi już dwie), więc rozdać trzeba


to jak - jedna dla mnie :-)

#18 db

db
  • 771 postów

Napisano 02 września 2005 - 08:01

Ja to go juz dawno zamówiłem, czekałem, czekałem wkońcu ściągnołem ISO i wypaliłem - oczywiście zainstalowąłem (PC). Pszeżyłem szok ! :shock: (Pewnego dnia z nienacka listonosz przyniósł mi 10 CD :)) Mandrivy nawet nie ma co tu porównywać. Nie lubiłem Gnome ale gdy zobaczyłem ubuntu o KDE zapomniałem pozatym jeśli ktoś woli KDE wystarczy wpisać w Terminalu "apt-get install kubuntu-desktop" a system ściągnie i doinstaluje KDE, potem tylko restart i juz mamy do wyboru KDE i Gnoma.

#19 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 02 września 2005 - 11:42

Ja to go juz dawno zamówiłem, czekałem, czekałem wkońcu ściągnołem ISO i wypaliłem - oczywiście zainstalowąłem (PC). Pszeżyłem szok ! :shock: (Pewnego dnia z nienacka listonosz przyniósł mi 10 CD :)) Mandrivy nawet nie ma co tu porównywać. Nie lubiłem Gnome ale gdy zobaczyłem ubuntu o KDE zapomniałem pozatym jeśli ktoś woli KDE wystarczy wpisać w Terminalu "apt-get install kubuntu-desktop" a system ściągnie i doinstaluje KDE, potem tylko restart i juz mamy do wyboru KDE i Gnoma.


Uwaga!!!
teraz totalnie lamerskie pytanie - prosze nie bic mnie :-)


Ubuntu to wersja lina oparta na debianie??
czy na ubuntu sa sterowniki 3d do kart radeon??

#20 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 września 2005 - 15:06

Ja i tak dalej nie rozumiem sensu instalowania Linuksa na desktop na sprzęcie opartym na ppc. Ubuntu? No fajnie ale co on ma takiego czego nie ma mac os x w najgorszym wypadku wsparty finkiem?

#21 db

db
  • 771 postów

Napisano 02 września 2005 - 16:53

Ubuntu rozpoznaje dużo sprzętu, ale co do kart radeon to nie mam pojęcia, wprawdzie mam radeona ale nie instalowałem Linuksa do grania. kiedy miałem Mandrake, 3d działało dobrze, sprawdzałem tylko w TuxRacer :). Ubuntu powinno także dobrze obsłużyć kartę a jeśli nie to zawsze można doinstalowac sterowniki. Nie wiem tylko po co? jeśli chcesz grać w gry to lepiej se windowsa na dysku zostaw bo emulacja to nie to samo :)

#22 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 02 września 2005 - 19:53

Ja i tak dalej nie rozumiem sensu instalowania Linuksa na desktop na sprzęcie opartym na ppc. Ubuntu? No fajnie ale co on ma takiego czego nie ma mac os x w najgorszym wypadku wsparty finkiem?


sens jest taki ze nie kupie pieca zeby nauczyc sie linuksa, a chce sie go nauczyc
i na linuksie dziala mi karta telewizyjna ktora nie dziala mi na OSX

i druga sprawa, skoro sa dystrubucje na ppc, i86, alfe, i 100 innych to dlaczego z tego nie korzystac.

[ Dodano: 2005-09-02, 20:55 ]

Ubuntu rozpoznaje dużo sprzętu, ale co do kart radeon to nie mam pojęcia, wprawdzie mam radeona ale nie instalowałem Linuksa do grania. kiedy miałem Mandrake, 3d działało dobrze, sprawdzałem tylko w TuxRacer :). Ubuntu powinno także dobrze obsłużyć kartę a jeśli nie to zawsze można doinstalowac sterowniki. Nie wiem tylko po co? jeśli chcesz grać w gry to lepiej se windowsa na dysku zostaw bo emulacja to nie to samo :)


:-) wiedza zeby wiedziec :-)

do grania mam Grajstacje2 , a tak naprawde do tego wystarczy mi GT4

#23 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 03 września 2005 - 10:18

właśnie - komputer jest do pracy, a jak chcesz sobie pograć to od tego jest konsola :wink: GT4 - ojj czuje zapach PS II :twisted:

#24 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 września 2005 - 12:46

Ubuntu przedewszystkim (jak i inne Linuxy) jest po prostu szybszy od OSX i na słabszych maszynach może być doskonałą alternatywą.

#25 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 03 września 2005 - 14:15

właśnie - komputer jest do pracy, a jak chcesz sobie pograć to od tego jest konsola :wink:
GT4 - ojj czuje zapach PS II :twisted:


tez mowie grajstacja 2 :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych