Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Why Mac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 17 marca 2010 - 22:30

Witajcie :) Dzisiaj ruszyłem z serią "Why Mac" na YouTube. Filmy są mojego autorstwa (oprócz muzyki ;)) Zapraszam do obejrzenia pierwszego odcinka z serii "Why Mac" - iPhoto. :) Wszelkie komentarze/pomysły na nowe odcinki/sugestie itd mile widziane :)

YouTube - Why Mac - iPhoto

#2 tbgkol

tbgkol
  • 293 postów

Napisano 17 marca 2010 - 22:34

Fajne, tylko jakość mizerna!

#3 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 17 marca 2010 - 22:44

YouTube mi jeszcze pisze, że jeszcze przetwarza, więc pewnie będzie lepiej :) Dzięki za miłe słowa ;)

#4 tbgkol

tbgkol
  • 293 postów

Napisano 17 marca 2010 - 22:53

Ooo! Teraz w HD jest pięknie po prostu, a wcześniej chyba było 360p, bo jescze nie przetworzyło wtedy.;p

#5 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 18 marca 2010 - 00:53

W HD fakt, zdecydowanie lepiej:) Stwierdzenie na końcu - the best:D

#6 swierzak.szjeeea

swierzak.szjeeea
  • 13 postów

Napisano 18 marca 2010 - 02:03

Fajnie zrobione ;D mnie najbardziej przypadł do gustu filmik [url=http://www.youtube.com/watch?v=eZfHhVP82Mg&feature=channel]YouTube - My 2nd MacBook Pro Family commercial[/url] chociaż i tak wszystkich nie obejrzałem ;P

Mógłbyś podać tytuł i wykonawcę utworu z klipu? ^^

#7 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 18 marca 2010 - 02:48

Świetny filmik. Ten ekran glossy rzeczywiście tak odbija wszystko?

#8 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 18 marca 2010 - 06:58

Robi wrażenie. Kiedyś wydaje mi się pisałeś, że chcesz się podobnymi rzeczami zajmować w przyszłości. Taki filmik w CV to dobry pomysł.


Poza tym:
http://grab.by/38zS

No i szejk sponsor już jest!!! Ocenia na 5+

Pozrawiam

#9 3_Ohm_Back

3_Ohm_Back
  • 379 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 marca 2010 - 10:12

Heh fajne podejście do sprawy. Animacja też fachowa, sam bym w życiu czegoś takiego nie zrobił! Mogę tylko zasugerować, żebyś*troszkę poprawił wymowę pewnych wyrazów ;P - ale może przesadzam przez to, że jestem na filologii :/. W każdym bądź razie ode mnie 5- i tak trzymać ;)

#10 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 18 marca 2010 - 10:18

Ejże.. mój Mac tak nie odbija klawiatury w ekranie ;) Ale praca przednia! Gratulacje!!!! :D

#11 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 18 marca 2010 - 11:15

Praca super! A macbooka sam modelowales czy siagnales model gotowy?

#12 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 marca 2010 - 11:16

Mi też się wydaje, że wymowę niektórych wyrazów można by było poprawić, ale po pierwsze nie o to w tym chodzi (agencja reklamowa i tak wynajmuje spikerów), a po drugie i tak jest o niebo lepiej niż każdy polski polityk czy sportowiec;P A szejk ocenia na 6+;) amerykańska skala od A do F jest 6cio stopniowa, F to 1, A to 6;) Generalnie filmik jest super i ja też jestem zachwycony. Mógłbyś jeszcze ew. dorobic w renderze literki na klawiszach Maca. To by od razu wywindowało wrażenie dbałości o szczegóły o kilka poziomów:)

#13 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 18 marca 2010 - 16:17

Witam. Dziękuję za liczne słowa pochwały. Phobos - już raz mnie pytałeś na PW, odgrzeb archiwum ;)
Pedro - fakt, te numerki no i jeszcze napis MacBook Pro pod ekranem :) Nad takimi szczegółami będę pracował w nowym odcinku. Najpewniej tym razem na ogień pójdzie iMovie :)

Co do odbicia w ekranie - fakt, trochę przesadziłem, w następnym zniweluję je całkiem, lub dodam bardzo lekkie/subtelne.

Jeszcze raz dziękuję za miłe słowa - motywują mnie do dalszej pracy! :D

---- Dodano 18-03-2010 o godzinie 16:20 ----
Ktoś*pytał o muzykę - jest w opisie ;)
Imogen Heap - Goodnight and Go

#14 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 marca 2010 - 10:58

render słaby, reszta niezła:)

#15 jojent

jojent
  • 133 postów

Napisano 19 marca 2010 - 11:42

ten ruszający się mak po całym kadrze filmu tylko irytuje i odrywa uwagę od tego co się dzieje na ekranie który świeci jak psu jajca. zresztą nie wiadomo o co chodzi w tym filmie, za szybko i za mało dokładnie, za mało obrazowo

#16 blipek

blipek
  • 367 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marca 2010 - 17:29

nieźle się zaczyna, ale radziłbym popracować jeszcze trochę nad komputerem... po pierwsze w okolicy 56 sekundy "prześwitują Ci gniazda", po drugie, to komputer wygląda nieco tak "płasko"... może spróbuj dodać teksturę metalu? ogólnie - szacun!

#17 ppk

ppk
  • 35 postów

Napisano 20 marca 2010 - 10:46

Ładnie Ci to wyszło, podoba mi się :)

#18 lucar

lucar
  • 104 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 marca 2010 - 11:11

Mógłbyś podać tytuł i wykonawcę utworu z klipu? ^^


Imogen Heap "Goodnight and Go".

Klip jest fajnie zrobiony, choć użycie chronionego prawem autorskim utworu jako podkładu to chyba nienajlepszy pomysł (no, chyba że Imogen na to się zgodziła ;)) A przecież jest wiele muzyki bez praw autorskich, z której można korzystać. I chyba jednak, skoro jest komentarz słowny, lepiej do tego wybrać podkład instrumentalny. A skoro już o komentarzu mowa - na Twoim miejscu popracowałbym nad angielską wymową :)

#19 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 20 marca 2010 - 14:59

Zgodziła się, bo Apple używało go w swojej serii o nowych 'ficzerach' Leoparda :D A tak na serio, to przecież nie jest to żadne zlecenie, ani praca komercyjna, więc prawa autorskie nie robią tu takiej roli moim zdaniem ;) Co do wymowy - popracuję, ale kolega z Londynu, to pewnie nie dorównam ;) @ Blipek - Fakt, trzeba go jeszcze dopieścić ;) @ jojent - chciałem to zrobić tak w stylu Apple'a, ale z tym odbiciem wszystkiego w ekranie trochę przesadziłem, to fakt ;)

#20 lucar

lucar
  • 104 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 marca 2010 - 15:08

A w jakich programach to zrobiłeś, jeżeli możesz zdradzić? :)

#21 karollo_2007

karollo_2007
  • 22 postów
  • SkądRZEszów

Napisano 20 marca 2010 - 15:45

Dla mnie super...z resztą w komentarzach zobaczyć można że ludziom się podoba i to bardzo. Muzyka świetnie dobrana ...często na youtube można obejrzeć filmiki typu "unboxing" czy "review" ale takie coś naprawdę przybliża sprzęt , nawet jeżeli ktoś chce zobaczyć z ciekawości . Jeszcze raz gratulacje

#22 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 20 marca 2010 - 15:46

Przepiękne jest to, że ludzie za darmo, z własnej woli nagrywają filmy które są nie tyle ich odczuciami czy recenzją sprzętu, ale są najzwyklejszymi reklamami, które Apple nic nie kosztują. Jak dla mnie zdecydowanie za bardzo nasączone marketingową retoryką. Np. stwierdzenia "iphoto da ci wszystko czego potrzebujesz by edytować swoje zdjęcia" - naprawdę? :) Ciężko mi też zrozumieć dlaczego autor zdecydował się na nagranie w języku angielskim? Wydaje mi się, że ma przyjemny głos, który świetnie brzmiałby w wersji polskiej, ale akcent, błędy gramatyczne i językowe popełniane w wersji angielskiej wg mnie nie przyciągną widowni spoza naszego kraju - może warto pomyśleć o angielskich napisach, a nagrywać po polsku?

#23 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 20 marca 2010 - 16:30

Lucar - wszystko jest napisane w opisie. 3DS Max + ScreenFlow + Final Cut. woocash - moim zdaniem to ma miejsce tylko w środowisku Apple'a. I to jest moim zdaniem fajne. No bo który PC user będzie robił jakieś filmiki o swoim sprzęcie/systemie? Żaden. Po prostu go ma i tyle. Natomiast Makowcy chcą przyciągnąć do siebie więcej osób, bo to jest jednak coś innego :) Przynajmniej mi się tego sprzętu używa dużo lepiej. Tak, moim zdaniem domowemu użytkownikowi do retuszu zdjęć nic więcej nie trzeba :) Wiadomo, że grafiki się na tym nie robi, ale od tego są przecież inne programy. Ad j. angielskiego - wszystkie moje dotychczasowe filmy były po angielsku, więc próbuję to podtrzymać, aczkolwiek napisy nie byłyby złym rozwiązaniem

#24 lucar

lucar
  • 104 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 marca 2010 - 20:47

Całego opisu na pierwszy rzut oka nie widać, stąd moje pytanie. Tak na marginesie, czy 94 w Twoim nicku na YT to rok urodzenia? Jeżeli tak, to jesteś po prostu młody zdolniacha i wszystkie niedociągnięcia, jak i cały przekaz w stylu "Apple fanboy" należy Ci wybaczyć z racji młodego wieku :)

#25 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 21 marca 2010 - 00:32

tak 94 to mój rocznik :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych