Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zainstalowac ubuntu, obok OS X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 necon

necon
  • 30 postów

Napisano 30 sierpnia 2005 - 10:19

mam pytanie jak mam zrobic sobie partycje aby moc zainstalowac sobie ubunta niechcialbym robic reinstalacji macos 10.3 czy da sie jakosc bez tego??

#2 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 30 sierpnia 2005 - 10:24

Może jakieś szczegoly, OS X zajmuje cały dysk, czy masz wolne miejsce (nie zajete, przez żadną partycje) :?: Zmieniłem nazwe wątku z "Jak to zrobić", na bardziej czytalną ;) :) Pozdrawiam, waluigi :D

#3 necon

necon
  • 30 postów

Napisano 30 sierpnia 2005 - 10:32

mac os 10.3.9 zaistalowany bym jako pierwszy i niewiem jak mozna zmniejeszyc partycje mac os na rzecz ubuntu cos mi sie wydaje ze cos sie robi w disk utility tylko co i jak ??

#4 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 sierpnia 2005 - 11:01

A spod Anacondy nidyrydy? :) Wrzucasz instalkę Ubuntu, powinno być ładnie, graficznie co i jak :) Ale jak to jest pod MAC OS X to nie wiem, na pecetach obok okienek pingwiny przeróżne stawiałem i nigdy nie było z tym problemu...

#5 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 30 sierpnia 2005 - 13:52

Re: Jak zainstalowac ubuntu, obok OS X

mam pytanie jak mam zrobic sobie partycje aby moc zainstalowac sobie ubunta niechcialbym robic reinstalacji macos 10.3 czy da sie jakosc bez tego??


najwazniejsze to to czy masz caly dysk zajety, jesli tak to bez reinstalki sie nie obedzie.

w diskutility robisz freespace - a programie instalacyjnym lina ustawiasz partycje (tak jestw debianie)
z tego co pamietam trzeba zostawic troche miejsca na =yaboota (os loader)potem reszta partycji, no i wydaje mi sie ze linuks musi byc na poczatku dysku (ale pewien tego nie jestem) u mnie jest na poczatku i dziala (mam debiana sarge powerpc)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych