Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Audio] powerbook jako sampler na scenie - pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 29 sierpnia 2005 - 10:59

witam!
jestem muzykiem i do tej pory uzywalem sprzetowego samplera do odpalania loopow na scenie. niestety sprzet skradziono mi na trasie i teraz pora na zakup nowego.. pomyslalem o zakupie powerbooka - na allegro znalazlem sprzet w takiej konfiguracji:
http://www.allegro.p...p?item=61751672
czy ktos z uzytkownikow moglby ocenic ta propozycje pod katem pracy z kilkoma sciezkami audio odtwarzanymi jednoczesnie?
pozdrawiam

#2 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 29 sierpnia 2005 - 11:25

daradę! Jak odpalisz Live! 4.0 to będziesz mógł się bawić tuzinem loop`ów edytować je, obkładać efektami ciąć i robić co dusza zapragnie także atakuj śmiało!!

#3 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 29 sierpnia 2005 - 11:54

Re: powerbook jako sampler na scenie - pytanie

witam!
jestem muzykiem i do tej pory uzywalem sprzetowego samplera do odpalania loopow na scenie. niestety sprzet skradziono mi na trasie i teraz pora na zakup nowego.. pomyslalem o zakupie powerbooka - na allegro znalazlem sprzet w takiej konfiguracji:
http://www.allegro.p...p?item=61751672
czy ktos z uzytkownikow moglby ocenic ta propozycje pod katem pracy z kilkoma sciezkami audio odtwarzanymi jednoczesnie?
pozdrawiam


Osiem sciezek audio bedzie na 100% chodzila niezawodnie.
Na Logic Pro,Logic Express,GarageBand, z samplerem NI Kontakt 2.

Power PC G4 667 MHz Cena 2400,-zl :4,-zl =600,- Euro.
iBook 1,33GHz PowerPC G4 =1000Euro

Jak dla mnie to za duzo 600,-Euro. Oki on ma duzo RAM mozna odrazu muze robic.
Niewiadomo co za OS ma?? Nie wiadomo jaki RAM w nim siedzi ?? Jesli wszystkie kosci sa z jednej parafi to OKI !! Jak z roznych to na Audio -problemy !!
Sam nie wiem, 500Euro by bylo OKi.
Jesli ma OS 10.4 i RAM z 1parafi to bym chyba kupil.

Albo bym kase dozbieral na iBook 1,33GHz G4, na scenie i w podrozy taki maly jest calkiem praktyczny , optycznie super i dwa razy tyle mocy, no tylko RAM trzeba dokupic fabrycznie ma 512MB.
Wlasnie testuje tego nowego iBook-a 12".
Eeeechyba bym jednak dozbieral kase. Co nowe, to nowe i gwaranca ect.

Decyzja nalezy do Ciebie :D

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 29 sierpnia 2005 - 11:58

Powiem to samo, zapożycz się nawet, raty, ale weź nowego iBook'a, masz gwarancje i 512 MB na pokładzie nowy system, nowy dysk i nowy komp.

#5 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 29 sierpnia 2005 - 12:13

no wlasnie.,.. kiepsko z finansami u mnie obecnie.. o nowym to chyba bardziej pomarzyc moge niz nawet pomyslec ;) w przypadku ibookow - troche odstrasza mnie brak wejscia audio.. jasne jasne.. i tak w planach mam dokupienie zewnetrznej karty na usb ale to w planach.. zadalem juz sprzedajacemu owego pb z allegro pytania o pamiec i system.. zobaczymy, co odpowie pozdrav i dzieki!

#6 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 29 sierpnia 2005 - 12:43

no wlasnie.,.. kiepsko z finansami u mnie obecnie.. o nowym to chyba bardziej pomarzyc moge niz nawet pomyslec ;)
w przypadku ibookow - troche odstrasza mnie brak wejscia audio.. jasne jasne.. i tak w planach mam dokupienie zewnetrznej karty na usb ale to w planach..
zadalem juz sprzedajacemu owego pb z allegro pytania o pamiec i system.. zobaczymy, co odpowie
pozdrav i dzieki!

Wejscie audio jest raczej nie potrzebne. Gdyby bylo Digital to by bylo super.
Jakis maly FW zewnetrzny Audio-MIDI Interface wej mic. Line i z 2 wyjscia i jestes na wszelkie okazje na dlugi czas zaopatrzony.
Interface:
http://www.m-audio.com
http://www.rme-audio.com/
http://www.digidesign.com/
USB/Audio nie polecam czyt: http://www.myapple.p...p?p=10957#10957

#7 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 30 sierpnia 2005 - 10:58

no coz.. jak dobrze wszystko pojdzie - to moze uda mi sie kupic cos takiego.. za 2700-2700zl iBook Procesor 1.2 Ghz PowerPC, 512 K level cache 256 MB DDR SDRAM Dysk 60 GB Ultra ATA CD-RW/DVD-ROM (Combo) Matryca 14.1" TFT XGA Karta grafiki ATI Mobility Radeon 9200 (32MB) Karta sieciowa 10/100 BASE-T Ethernet Modem 56K Airport Extreme (czyli WIFI w standardzie 802.11g) FireWire 400 x1 USB2.0 x2 Wyjście VGA hmm.. czyzby to mialo byc to? ;) rozumiem, ze do moich potrezb potrezbne jest jeszcze rozbudowanie pamieci.. jaki to koszt? czy mozna to zrobic samemu, czy moze najbezpieczniej w jablkowym salonie?

#8 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 sierpnia 2005 - 11:07

Wydaje sie jak najbardziej OK. :-)

Pamiec zawsze jest pomocna, wymiana jest banalnie prosta, poczytaj;
http://myapple.pl/vi...b1292b2617aed1d

Powodzenia 8)

#9 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 30 sierpnia 2005 - 11:10

dzieki wielkie za pomoc! pozostaje mi tylko miec nadzieje, ze transakcja dojdzie do skutku.. nie omieszkam poinformowac.. wlasnie wlasnie.. to bedzie moj pierwszy maczek.. hmm.. jakies wkupne do klubu niezbedne? ;) hahaha ;) pozdrav

#10 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 30 sierpnia 2005 - 21:56

no coz.. jak dobrze wszystko pojdzie - to moze uda mi sie kupic cos takiego.. za 2700-2700zl

iBook
Procesor 1.2 Ghz PowerPC, 512 K level cache
256 MB DDR SDRAM
Dysk 60 GB Ultra ATA
CD-RW/DVD-ROM (Combo)
Matryca 14.1" TFT XGA
Karta grafiki ATI Mobility Radeon 9200 (32MB)
Karta sieciowa 10/100 BASE-T Ethernet
Modem 56K
Airport Extreme (czyli WIFI w standardzie 802.11g)
FireWire 400 x1
USB2.0 x2
Wyjście VGA

hmm.. czyzby to mialo byc to? ;)
rozumiem, ze do moich potrezb potrezbne jest jeszcze rozbudowanie pamieci.. jaki to koszt? czy mozna to zrobic samemu, czy moze najbezpieczniej w jablkowym salonie?

Z RAM to zalezy jakie softy bedziesz uzywal.
Wiadomo ze aplikacje audio/video sa bardzo lakome na duzo RAM.
1GB RAM pozwoli Ci na komfortowa prace. 256 MB jest zdecydowanie za malo.
Nawet dla takiego samplera jak NI Kontak2, mimo ze czyta on sample prosto z HD.
Ale jezeli zaczniesz go obrabiac (efekty,zmiana tempa,itd) to wykozystuje on RAM az do momentu jak skonczysz obrobke i go zapiszesz jako np. Nowy Instrument lub tez Multi Instrument. Zapisane zastaja wtedy wszystkie zmiany i ponownie sampl jest czytany prosto z HD.
Uzywajac Logoc Pro lub Expres na sciezkach gdzie jest duzo w insertach Plug-ins lub tez na sciezkach instrumentow virtualnych bardzo pomocna jest funkcja"Freeze-Funktion"
ktora uwalnia moc procesora i RAM.
W

Wiec mysle ze w/w comp przy dodatkowym RAM powinien spokojnie zaspokoic Twoje wymagania nawet na wieksze sesje przy wykozystaniu "Freeze-Funktion" nawet do 64 sciezek audio.

#11 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 31 sierpnia 2005 - 19:36

no coz.. nie zalapalem sie na kupno ;) niestety ubiegl mnie ktos.. trudno.. szukamy wiec dalej.. digiface.. hmm.. czy moglbys "naszkicowac" minimalne, gwarantujace bezstresowa prace wymagania sprzetowe, jakie musialbym spelnic kupujac sprzet? (dzizas!! co ja wypisuje!! co za skladnia !! hahaha) na nowy sprzet nie bedzie mnie stac jeszcze przez jakis czas.. a i czas ow nieco mnie pogania bo dwa moje projekty leza i kwicza i odpalania loopow z "minidiska" juz mam dosyc, ze o komforcie pracy na scenie nie wspomnie - o obrobce live WOGULE zapominajac ;) moje zapatrywania na prace z maczkiem: 1. sceniczny sampler z sekwencerem w jednym - vide akai mpc2000xl (ktory zreszta mialem jeszcze przed skradzionym korgiem i czasami zastanawiam sie, po co pozbywalem sie tego ustrojstwa? ;)) 2. mysle, ze maksymalna ilosc sciezek, ktore bede chcial obrabiac ewentualnie zapinajac na nich efekty to 12 3. wszelakie domowe zastosowania - noo na druga maszyne tylko do tego mnie nie stac - musze zadowolic sie "wash and go" czyli dwa w jednym znalazlem takie cos: PB procesor G4, 867 MHz, typ 3,3 ; L2-256KB; L3- 1MB RAM 768MB HDD 40GB naped DVD/CD-RW system 10.4.2 cena.. hmm.. 3000zl

#12 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 31 sierpnia 2005 - 20:15

Wiesz 4 155,32 brutto kosztuje nowy iBook. Wiem, to o 1k więcej, ale zniżka edukacyjna to minus 10%, lub ewentualnie są "edukacyjne raty" bez oprocentowania. Wszystko na stronach naszego kochanego SAD'u. Piszę o tym bo od 3k do 3.7k nie ma dużej różnicy (liczę ze zniżką edukacyjną). A dostajesz nowy sprzęt, nowy system i w sumie to czego potrzebujesz.

[ Dodano: 2005-08-31, 21:16 ]
BTW - używana PB są strasznie drogie... jak na mój gust, czasem jednak móżna trafić coś, ale rzadko niestety...

#13 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 31 sierpnia 2005 - 20:22

znizke edukacyjna daloby sie zalatwic.. ja juz po studiach ni3eco czasu ale corka 5 klasa podstawowki.. noo do zastanowienia sie.. echh.. i tak musze dokombinowac do 3k a tu jeszcze 700peelenow ;) chyba, ze 2500 gotowka i reszta na edukacyjne raty na rok.. no i 12cali.. na scenie rewelacja - jestem perkusista i dodatkowy pakunek do auta im mniejszy tym lepszy.. akai mpc mial screen jakies 40x mniejszy i dalem rade ;) warte przemyslenia.. hmmm... na scenie to plus - poza nia.. moze byc nieco za malo te 12' digiface? jak to widzisz?

#14 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 31 sierpnia 2005 - 21:00

polecam tzw. dualhead'a, czyli zewnętrzny monitor, oficjalnie iBook z zewnętrznym monitorem działa w trybie "mirror". co znaczy to samo na LCD i to samo na zewnętrznym ekranie, ale da się to obejść za pomocą dodatkowego programiku, działa (podobno! - nie ma iBook'a) bardzo dobrze (do rodzielczości 1280x1024)

#15 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 31 sierpnia 2005 - 21:06

noo tak.. nie pomyslalem o zewn. monitorze!

#16 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 01 września 2005 - 00:56

digiface.. hmm.. czy moglbys "naszkicowac" minimalne, gwarantujace bezstresowa prace wymagania sprzetowe, jakie musialbym spelnic kupujac sprzet?
moje zapatrywania na prace z maczkiem:
1. sceniczny sampler z sekwencerem w jednym - vide akai mpc2000xl (ktory zreszta mialem jeszcze przed skradzionym korgiem i czasami zastanawiam sie, po co pozbywalem sie tego ustrojstwa? ;))
2. mysle, ze maksymalna ilosc sciezek, ktore bede chcial obrabiac ewentualnie zapinajac na nich efekty to 12
3. wszelakie domowe zastosowania - noo na druga maszyne tylko do tego mnie nie stac - musze zadowolic sie "wash and go" czyli dwa w jednym

znalazlem takie cos:
PB procesor G4, 867 MHz, typ 3,3 ; L2-256KB; L3- 1MB
RAM 768MB
HDD 40GB
naped DVD/CD-RW
system 10.4.2

cena.. hmm.. 3000zl


Całkiem bez stresowo i z lekkim zapasem:
Comp:
iB lub PB Procesor:od 1GHz G4.
12"Monitor
RAM 1GB;
HD 40GB;
FW
USB

Dodatki:
Externe FW HD od 80 GB do 250 GB do skladowania sampli.
Externe FW Audio-MIDI interface np. M-Audio.
Soft:Logic Pro ;Logic Expres;GB, Pro Tools (najbardziej efektywny w Twoim przypadku wydaje sie byc Logic)
Soft Sampler: np. NI KONTAKT 2; BATTERY 2

Taka kombinacja zapewni Ci prawie nieograniczone mozliwosci kreacji i roznorodnej produkcji muzycznej. W sumie to takie mini Studio Nagraniowe.

Uwagi:
Procesory ponizej 1 GHz G4 na aktualnych aplikacja (Logic ;NI Kontak)
slabo, lub tez wcale sobie nie radza.
Mimo ze producenci pisza ze mozna np. 800MHz procesor zastosowac.

12" Monitor - po godzinie zabawy na najnowszym iB 12" przyzwyczailem sie do jego wielkosci mimo ze normalnie pracuje na codzien na 2x24" monitorach.
Mysle ze to nie jest problem w domu ...wiadomo mozna sobie cos wiekszego podlaczyc.
Wydawanie kasy na wiekszy moni. wydaje mi sie niekonieczne. Lepiej w cos innego zainwestowac.
Zgadzam sie z Przemion ja bym tego najnowszego iB 12" kupil.

#17 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 01 września 2005 - 08:06

dzieki wielkie za pomoc! pozdrawiam!

#18 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 05 września 2005 - 10:24

a co do spatchowania wyjscia VGA w iBooku na dualheada - jest to mozliwe, dziala sprawnie, tyle tylko ze najczesciej pracuje tylko na orginalnej 14' matrycy :lol: , a zewnetrzne 19 cali spi sobie w spokoju.

#19 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 06 września 2005 - 22:46

tak wiec maczka juz mam! ibook w podstawowej obecnie sprzedawanej wersji z 512 mb ramu kupilem NOWIUTKI sprzet, prosto z kanady za 3000zl dzieki jeszcze raz za pomoc w podjeciu decyzji.. i coz... do zobaczenie na forum pewnie jeszcze nie raz.. bo pytan to juz teraz mam tysiace ;) pozdrav! seb

#20 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 08 września 2005 - 21:35

tak wiec maczka juz mam!
ibook w podstawowej obecnie sprzedawanej wersji z 512 mb ramu
kupilem NOWIUTKI sprzet, prosto z kanady za 3000zl
dzieki jeszcze raz za pomoc w podjeciu decyzji..
i coz... do zobaczenie na forum pewnie jeszcze nie raz.. bo pytan to juz teraz mam tysiace ;)
pozdrav!
seb


No to gratuluje. 3000zl to super cena chyba no nie ???
No to czekamy na pytania.

A jak z zasilaczem ?? Masz go z wtyczka europejska czy anglo -amerykanska :mrgreen:
Jak by Anglia nie byla w europie :mrgreen:

#21 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 11 września 2005 - 17:57

wtyczke-przejsciowke dokupilem z mediamarkt i juz hulam.. poznaje.. obeznaje.. i zapoznaje sie co i gdzie i jak ;) dzisiaj dokupilem mysz i juz wiecej do swobody mi nie potrzeba ;) pytan juz nieco mialem ale na szczescie fora zaopatrzone odpowiednio, co i nieco mi poodpowiadaly samym szukaniem proszone ;) jakby co - bede w dzxialach odpowiednich odpowiedzi szukal. jeszcze raz dzieki wielkie!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych