Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Blue Connect :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 grudnia 2006 - 10:23

Witam, Wczoraj przy okazji zakupów w Manufakturze trafiłem na stoisko Ery. Zachęcali do skorzystania z usługi Blue Connect. Stał sobie notebook - Maczek i... miał zainstalowanego Windowsa. Szkoda, że nie Mac OS... Przemek

#2 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 21 grudnia 2006 - 10:41

w Arkadii też jest takie stoisko, stoi sobie MBP i ten jest chyba z OSX

#3 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 21 grudnia 2006 - 22:48

a blue connect jest makolubny w ogóle?

#4 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 21 grudnia 2006 - 22:53

a blue connect jest makolubny w ogóle?


problem tkwi nie dostawcy internetu, problem, jeśli taki istnieje to dobór odpowiedniego modemu.... ale coraz wiecej ich na polskim rynku

#5 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 21 grudnia 2006 - 22:59

Nie przesadzajcie.
Modemów od groma, zarówno PCMCIA jak i ExpressCard, a także USB. Zdecydowana większość działa z OS X wyśmienicie bez żadnych problemów.

www.blueconnect.pl i czytamy, czytamy. 8)

#6 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 21 grudnia 2006 - 23:04

dlatego napisałem xe jest ich coraz więcej a nie jak jeszcze rok temu jeden SE którego w dodatku trzeba było flashować...

#7 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 21 grudnia 2006 - 23:05

Hihi, rok temu we wrześniu miałem już działającego Merlina U530. I nie trzeba go było flaszować... ;)

#8 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 21 grudnia 2006 - 23:06

Ja bylem dzis w Media Markt na Ostrobramskiej w Warszawie. Staly 4 maczki - mini solo core, iMac dual core , macbookpro i macbook. Brak nazwijmy to opiekunow, komputery pobrudzone, z macbooka pro wypadl klawisz, macbook bialasek byl bez baterii. Musialem sie niezle nagimnastykowac by pobawic sie nimi - ktos poustawial przed tym stoiskiem maczkwym kilkanascie zafoliowanych LCDkow skutecznie odstraszjacych zainteresowanych. Mysle ze moze dyrekcja MM lub moze Sad powinien zadbac o ten kacik. W dziale ipod dwie dziewczyny pokazaly sprzecik JBL i staraly sie zachecic do zakupu. Najciekawsze ze jak odpalilem photoboth poogladalem sobie zdjecia roznych ludzkich czesto glupich minek robionych do isighta. Jesli chodzi o blueconencta... ja uzywam simdata + nokia 6021 EDGE. Mam predkosc ok 130 kbps/sek Bande Passante 134.987 Kbps (IP: 16.87 Ko/sec - ATM: 21.09 Ko/sec)

#9 catseye

catseye
  • 215 postów
  • SkądKrakow/Żory

Napisano 22 grudnia 2006 - 21:11

Owszem mają BlueConnect'a na eCard, ba, nawet pod Tigera - problem w tym że soft wymaga wieeeeeelu poprawek, póki co m.in. zawiesza kompa przy słabym zasięgu, bruździ w ustawieniach AirPorta, choć generalnie działa i da się używać. pzdr!!

#10 zibi.mac

zibi.mac
  • 65 postów
  • SkądSE

Napisano 03 stycznia 2007 - 14:52

Owszem mają BlueConnect'a na eCard, ba, nawet pod Tigera - problem w tym że soft wymaga wieeeeeelu poprawek, póki co m.in. zawiesza kompa przy słabym zasięgu, bruździ w ustawieniach AirPorta, choć generalnie działa i da się używać.

pzdr!!

czyy wiesz jak ustawić modem bluconnecta (Expresscard merlin XU870) aby nie wieszał się przy małych prędkościach?

#11 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 stycznia 2007 - 09:58

w Arkadii też jest takie stoisko, stoi sobie MBP i ten jest chyba z OSX


Ależ skąd. Stałem przy tym stoisku jak Moja Lepsza Połowa chodziła po butikach... I jak nic, XP na tym MBP stało... :/

#12 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 postów
  • SkądKielce

Napisano 04 stycznia 2007 - 15:21

Owszem mają BlueConnect'a na eCard, ba, nawet pod Tigera - problem w tym że soft wymaga wieeeeeelu poprawek, póki co m.in. zawiesza kompa przy słabym zasięgu, bruździ w ustawieniach AirPorta, choć generalnie działa i da się używać.

pzdr!!



Uwaga sa juz nowe POPRAWIONE sterowniki do Merlina xu870 - wlasnie dostalem informacje od producenta karty: We have updated the Mac drivers to v1.7. Most users have found a good improvement. The new drivers may be downloaded from www.nvtlcs.com/mac/Novatel-Merlin-v1_7.dmg.zip.
Regards,
..dave


#13 catseye

catseye
  • 215 postów
  • SkądKrakow/Żory

Napisano 05 stycznia 2007 - 20:37

Uwaga sa juz nowe POPRAWIONE sterowniki do Merlina xu870 - wlasnie dostalem informacje od producenta karty: We have updated the Mac drivers to v1.7. Most users have found a good improvement. The new drivers may be downloaded from www.nvtlcs.com/mac/Novatel-Merlin-v1_7.dmg.zip.
Regards,
..dave


Bardzo dobra wiadomość!!!!!

a jak w rzeczywistości??? lepiej????

pzdr

J

#14 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 stycznia 2007 - 00:10

W zasadzie mam pytanie. Chcialbym podlaczyc sie do netu w MB (albo BC albo iplus) i zastanawiam sie ktory z modemow NAPEWNO dziala.... Slyszalem ze option icon ale iplus daje tez pare innych - zewnetrznych - modemow... Jak z ich kompatybilnoscia?

#15 zibi.mac

zibi.mac
  • 65 postów
  • SkądSE

Napisano 07 stycznia 2007 - 20:08

Uwaga sa juz nowe POPRAWIONE sterowniki do Merlina xu870 - wlasnie dostalem informacje od producenta karty: We have updated the Mac drivers to v1.7. Most users have found a good improvement. The new drivers may be downloaded from www.nvtlcs.com/mac/Novatel-Merlin-v1_7.dmg.zip.
Regards,
..dave

Dzięki za informacje
zainstalowałem i jak narazie działa bez problemów w zasięgu EDGE i nawet nie daje tak po głośnikach.
jeszcze raz dzięki.
pozdrawiam

#16 zibi.mac

zibi.mac
  • 65 postów
  • SkądSE

Napisano 07 stycznia 2007 - 20:36

Dzięki za informacje
zainstalowałem i jak narazie działa bez problemów w zasięgu EDGE i nawet nie daje tak po głośnikach.
jeszcze raz dzięki.
pozdrawiam



ale jednak po 40 minutach problem się ponowił komputer dalej spowalnia. czy u Ciebie jest to samo. do (AppleFan)

#17 zibi.mac

zibi.mac
  • 65 postów
  • SkądSE

Napisano 08 stycznia 2007 - 21:08

jednak przeinstalowałem sterowniki i jednak działa . AppleFan dzięki za pomoc. pozdrawiam

#18 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 postów
  • SkądKielce

Napisano 06 lutego 2007 - 16:37

Do wszystkich ktorzy jeszce maja problemy z blueconectem na Merlin-ie na xu870: Nowe drivery tylko troche poprawiaja sprawe.. nadal dobrze chodzi tylko przy umts. Jest program ktory to likwiduje...ale jest platny. Dlaczego mamy placic za cos...skoro ERA powinna nam pomoc...w koncu gnojki sprzedaja cos co firmuja ze chodzi z mac osx... To ich problem i maja obowiazek..to zlatwic. Moze jestem naiwny ale jesli 20 - 30 osob bedzie nekac ere tak jak ja ( juz mi nie odpisujna na e-maile dupki) to moze cos w tym kierunku zrobia... Producent karty zna ten problem bo sie kontaktowalem.. ale z tego co mi powiedzieli nie wczesniej niz za 3 miechy bedzie nowa wersja softu... to co? kupa panowie...na ere!!!!!

#19 zibi.mac

zibi.mac
  • 65 postów
  • SkądSE

Napisano 16 lutego 2007 - 00:28

i ja piszę i wydzwaniam do ery i kupa, tłumaczą się ale sprawa stoi dalej w miejscu. może zrobimy coś razem aby to przyspieszyć.?

#20 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 postów
  • SkądKielce

Napisano 20 lutego 2007 - 16:00

i ja piszę i wydzwaniam do ery i kupa, tłumaczą się ale sprawa stoi dalej w miejscu.
może zrobimy coś razem aby to przyspieszyć.?



Ja oddalem dzis mojego Merlina do serwisu. Zareklamowalem najpierw pisemnie karte ze zle wspolpracuje z moim komputerem a powinna dobrze skoro wymieniaja go jako sprzet kompatybilny. Wielokrotnie dzwonilem i prosilem o pomoc ale barany przeszkolone tylko w winzgrozie nie maja zadnej wiedzy na ten temat i eheheh najczesciej mowia ze to musi byc uszkodzony komp. Zadalem sobie nawet trudu i napisalem do producena ale raz mi tylko odpowiedzial ze faktycznie jest problem z ta karta ...i kontakt sie urwal. Final bedzie taki ze karta do mnie wroci bo barany wytestuja ja pod winzgroza. I co robic?????????? Moze sie jakos zjednoczymy? Piszcie do mnie wszyscy posiadacze merlina i maczka ktorym to zle dziala - podajcie numer umowy z era. Ja to wszystko zbiore i napisze list zbiorowy bo tak do dupa mokra.

#21 zibi.mac

zibi.mac
  • 65 postów
  • SkądSE

Napisano 12 marca 2007 - 20:17

Ja oddalem dzis mojego Merlina do serwisu. Zareklamowalem najpierw pisemnie karte ze zle wspolpracuje z moim komputerem a powinna dobrze skoro wymieniaja go jako sprzet kompatybilny. Wielokrotnie dzwonilem i prosilem o pomoc ale barany przeszkolone tylko w winzgrozie nie maja zadnej wiedzy na ten temat i eheheh najczesciej mowia ze to musi byc uszkodzony komp. Zadalem sobie nawet trudu i napisalem do producena ale raz mi tylko odpowiedzial ze faktycznie jest problem z ta karta ...i kontakt sie urwal. Final bedzie taki ze karta do mnie wroci bo barany wytestuja ja pod winzgroza. I co robic?????????? Moze sie jakos zjednoczymy? Piszcie do mnie wszyscy posiadacze merlina i maczka ktorym to zle dziala - podajcie numer umowy z era. Ja to wszystko zbiore i napisze list zbiorowy bo tak do dupa mokra.

Jestem z Tobą jak chcesz to mogę przeslać Ci na priva korespondencję jaką pisałem do Ery, dzwoniłem dziś do nich i powiedzieli że znają proble i starają się go rozwiązać.

#22 bogus

bogus
  • 49 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marca 2007 - 21:01

Obawiam sie, iz problem jest na tyle zlozony, ze nawet Wasza petycja malo pomoze. Jak juz zauwazyliscie ERA korzysta z oprogramowania NOVATELA. Do poki producent karty nie zaktualizuje softu, ktory bedzie dzialal bezproblemowo z C2D (bo osobisice znam problem tylko z C2D) to ERA bedzie spychala skargi w czarna dziure. Niestety problem jest znany dosc dobrze i zapewniam Was przez 2 strony. Prace trwaja. Pozdrawiam

#23 zibi.mac

zibi.mac
  • 65 postów
  • SkądSE

Napisano 19 marca 2007 - 10:16

Obawiam sie, iz problem jest na tyle zlozony, ze nawet Wasza petycja malo pomoze.

Jak juz zauwazyliscie ERA korzysta z oprogramowania NOVATELA. Do poki producent karty nie zaktualizuje softu, ktory bedzie dzialal bezproblemowo z C2D (bo osobisice znam problem tylko z C2D) to ERA bedzie spychala skargi w czarna dziure. Niestety problem jest znany dosc dobrze i zapewniam Was przez 2 strony. Prace trwaja. Pozdrawiam

Wszystko super wszyscy pracują na problemem tylko ja i wiele innych osób które zakupiły kartę ma bardzo duży proble jak się znajdujemy w zasięgu niższym jak UMTS.
Cierpliwość się kończy i są inne sposoby zadośćuczynienia

#24 V_V_V

V_V_V
  • 48 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marca 2007 - 12:04

poprawka miala wyjsc do wczoraj....

#25 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 22 marca 2007 - 23:36

Nowsza (ciut, 1.2.0r55) wersja GlobeTrotter Connect skądinąd: ;)

http://www.myglobe.c...ect1.2d0-55.zip

I manual just in case:

http://www.myglobe.c...fig_for_Mac.pdf

Nie sprawdzałem czy działa, ale... czemu miałolby nie działać ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych