Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zarobki montażysty, człowieka od animacji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 22 lutego 2010 - 20:47

Cześć! Uzbierałem ostatnio trochę pieniążków, które chciałbym przeznaczyć na jakiś program do montażu materiału wideo bądź animacj( na którym w przyszłości będzie można zarobić)i. Myślałem o Avidzie w wersji EDU, albo innym programem z tej działki. I tu mam pytanie na jakim programie będzie można za kilka lat zarobić sensowne pieniążki( Na razie mam 15 lat więc jeszcze troche:))? I tutaj pytanie numer dwa ile można zarobić jako montażysta, bądź człowiek od animacji? Jakich programów warto się uczyć? Których programów używają firmy,które poszukują takich ludzi do pracy? Czy dużo więcej takowy montażysta zarabia za granicą? Jeżeli tak to może ktoś zna przybliżone zaorbki? Pozdrawiam, Szymon.

#2 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 22 lutego 2010 - 22:16

Dobre pytanie sam jestem ciekawy odpowiedzi.

#3 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 22 lutego 2010 - 22:20

Mam nadzieję że się doczekamy:) Sory za OT, ale dostałeś już seb swojego iMaca?

#4 Maku

Maku
  • 322 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 lutego 2010 - 22:35

Final Cut :)

#5 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 22 lutego 2010 - 22:47

adobe premiere, adobe after effects, final cut, adobe flash (ostatni głównie do animacji, gierek - ewentualnie do stron www, ale ja osobiście całych stron we flashu nie cierpię...) więcej nie pamiętam/nie znam

#6 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 22 lutego 2010 - 23:06

After Effects-a znam i jest to bardzo fajny programik. A niorientuje się nikt ile można zarobić na robieniu projektów w Afterze? Mówię tu o pracy na zlecenie a nie o dzieło:)


---- Dodano 22-02-2010 o godzinie 23:13 ----
lfemzwan ostatnio na forum wypowiadali się ludzie, którzy pracują w tej branży, i większość mówi, że liczy się tylko Avid i Final Cut Pro, a Premiere Pro to się przy nich chowa. naprawdę tak jest?

#7 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2010 - 00:09

Tak naprawdę to programów jest więcej. Zależy co chcesz robić? Do montażu to na pewno Avid Media Composer, Apple Final Cut Pro oraz z mniej znanych ale cenionych Smoke Do korekcji koloru można użyć programów wmontowanych w system NLE lub użyć zewnętrznych jak Apple Color czy DaVinci Revival/Resolve czy Autodesk Lustre Do wielu innych zastosowań Adobe After Effect Do compositingu Shake, w pewnym stopniu Motion, Nuke oraz Combustion i Flame Do animacji (2D) to w zasadzie tylko Toon Boom Studio lub Animate Do animacji (3D) to Maya, 3D Studio, Lightwave - to te z bardziej się liczących Jak widać odpowiedź nie jest prosta. Bardziej od programu liczą się oczywiście umiejętności Jak dla mnie Final Cut Pro ma bardziej przejrzysty interfejs niż Avid MC, ale to oczywiście rzecz gustu To prawda, nigdzie w żadnym studiu nie widziałem Adobe Premiere

#8 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 00:51

To prawda, nigdzie w żadnym studiu nie widziałem Adobe Premiere

e tam. u montażystow filmów Piotra Dumały widziałem.

#9 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2010 - 00:57

e tam. w platige image widziałem, u montażystow filmów Piotra Dumały widziałem.


Jeśli już tak się spieramy, to w Platige mają głównie Avidy + jeśli dobrze pamiętam Nucoda HD do color grading

#10 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 01:02

Fellipe - masz rację - dlatego przed Twoim wpisem edytowałem swojego posta - rzeczywiście na stronie nie mają wypisanego premiera. OK - zapewne się pomyliłem, sorry. ale u Dumały widziałem na pewno jak przygotowywał ten film na otwarcie Era nowe horyzonty w zeszłym roku.

#11 newburt

newburt
  • 354 postów
  • SkądWawa, NDM

Napisano 23 lutego 2010 - 01:36

caly swiat montuje na Avidzie i Fajnalu, reszta to maly procent. Ja bym uczyl sie Avida, bo nieco trudniejszy, potem Fajnal bedzie betka, a jak nauczysz sie jeszcze Aftera, a masz talent?, tos gosc. W stacjach telewizyjnych mantiory zarabiaja od 30pln/h w gore

#12 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 23 lutego 2010 - 09:11

30pln na pocztek? I w jakim mieście?

#13 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 11:48

Jestem rok starszy i na razie trudzę się projektowaniem template'ów do Motion, które sprzedaję :) Aftera też już powoli rozpykuję, w końcu zasady działania jak w Motion, tylko interfejs inny ;) Teraz siadam do 3DS Max i Flash'a, Final Cut Pro jest bajecznie prosty a potrafi na prawdę wiele ! Co do zarobków nie mam pojęcia - ja dostaję 150 PLN za jeden template i jestem bardzo zadowolony, a przy okazji robię to, co kocham :D Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej nauce ;)

#14 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 23 lutego 2010 - 12:20

Ja aftera już rozpykalem i teraz chyba biorę się za Avida lub własnie maxa.
Pozdrawiam.

---- Dodano 23-02-2010 o godzinie 12:23 ----
Wojciech tak trudno Ci idzie z tymi templatami? Ja tam w afterze narazie ladnie smigam. Jeszcze troche się poucze i będę je prawdopodobnie również sprzedawał tam gdzie ty Wojciech:)

#15 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 16:08

A czemu trudno? ;) Wszystko pięknie, mam wenę, ochotę lub potrzebę kasy (lub wszystko naraz) to robię ;) Nie trzaskam ich jak zwariowany, bo aż tyle kasy nie potrzebuję, zwłaszcza jak jestem teraz na feriach. A żaden z moich nie ukazał się jeszcze na stronie p. Masiaka, bo nadal czekam na mój NIP, który jest niezbędny do wystawienia rachunku za pracę.

---- Dodano 23-02-2010 o godzinie 16:09 ----
P.S: Masz może gdzieś swoje template'y? chętnie bym coś obejrzał :)

#16 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 23 lutego 2010 - 18:39

Źle Ciebie zrozumiełem :) A co do templat-ów to jeszcze żadnych nie umieszczałem, ale jak zrobie ich trochę więcej to napewnoWam pokażę :) A jak to jest Wojtek z wynagrodzeniem za twoją pracę? Pieniądze za te prace dostałeś, czy dostaniesz jak będziesz miał swój NIP?

#17 dead

dead
  • 425 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 19:00

Jak będziesz patrzył na twórczy zawód przez pryzmat kasy to wielkiej kaiery ci nie wroze. A zarobki w tej branży to głownie od człowieka zależą. Znam kupę fajnych i kreatywynych ludzi, którzy sobie w tym zawodzie nie poradzili... Jeśli chodzi o montaż to polecam łodzka filmowke, kompositing to tylko samouctwo:) co do programów: montaż: avid i ewentualnie finalcut, na inne wynalazki szkoda czasu. Compositing: after effects a jeśli chcesz myśleć o czymś poważnym to następny krok to nuke. Można tez spróbować autodesk smoke, wyszedł ostatnio na maca...ale do domowych zastosowań to jak kombajn w ogródku. Co ciekawe jest to program do edycji, a ludzie głownie używają go do kompositingu (online).

#18 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 23 lutego 2010 - 19:52

Wiesz, pieniadze są ważne, ale jest to sprawa drugo-planowa. A ciekawy jest ten Nuke?

---- Dodano 23-02-2010 o godzinie 20:21 ----
dead Warto wiedzieć, czy jest sens pchania się w coś, skoro może się okazać, że później zarobki będą wynosiły 2000pln

#19 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 21:27

Phobos - kasę dostanę dopiero po otrzymaniu NIP3. Pan Masiak chce utrzymać wszystko legalnie i wystawić normalny rachunek za pracę + umowę o dzieło. To mi się w sumie podoba, że facet nie ucieka od podatków od takiej pracy :)

Oczywiście czekam na owoce Twojej pracy :) Gdzie będziesz je umieszczał? Na vimeo, YouTube? Zachęcam do zerknięcia na moje prace na YT :) Aczkolwiek większość prac tam zamieszczonych to rendery 'beta' w których jeszcze jest coś do poprawy ;) Tak czy siak - zapraszam

#20 dead

dead
  • 425 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 21:38

skoro masz 15 lat to lepiej jesli zaczniesz sie pchac w cos co sprawia Ci przyjemnosc.... a potem myslec o kasie.....

#21 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 23 lutego 2010 - 21:49

wojciech23 pracę będę umieszczał chyba na YouTube. Twoje prace widziałem, i bardzo mi się podobają:)
jeżeli chodzi o p. Masiaka, to rzeczywiście bardzo dobrze o nim świadczy. Ja pod koniec kwietnia będę miał 16 lat, a więc od razu wystąpię o numer NIP. Długo się na coś takiego czeka?

dead To jest moje hobby :)

#22 dead

dead
  • 425 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 21:56

no jak hobby.. .to co innego... :) to moze maly kursik wam zrobic ;-) ??? Jacys chetni na "pomaskowanie" troche :) ?

#23 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 21:57

[dead] To moje hobby już od 2 lat :) Ale jak patrzę na te rzeczy sprzed dwóch lat to mi się*niedobrze robi ;) Dopiero teraz zaczęło to przynosić zyski. Jaki kursik masz na myśli? ;)

#24 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 23 lutego 2010 - 21:58

dead, to ciekawy jest ten program Nuke?

#25 dead

dead
  • 425 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 22:16

program jak program.. zalezy co chcesz robic? Jesli motion graphics to w zasadzie After Effects.
Jesli chcesz sie zajac powaznie kompozycja obrazu (reklama, film) to warto przyjrzec sie nukowi.
The Foundry - Home Page
Mozna sobie pobrac wersje "learning" oraz tutoriale (razem z footage do nich)... i pobawic sie troche.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych