Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

problem z instalacja kubuntu na emacu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 darekddr

darekddr
  • 17 postów

Napisano 13 grudnia 2006 - 14:18

Witam, problem jak w temacie. Objawy: kubuntu /inne dystrybucje tez probowalem/ bootuje z cd w trybie tekstowym startuje wyswietlaja sie komunikaty zwiazane z startem... Proba przejscia do trybu graficznego konczy sie czarnym ekranem i tyle. Widac, a wlasciwie slychac ze system chodzi - reaguje na klikniecia mysza itp. Probowale inne dystrybuje na PPC - mandriva 2005, gentoo no i kubuntu - zawsze to samo czarny ekran zamiast instalatora. Co jest ?

#2 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 grudnia 2006 - 16:05

A nie ma przypadkiem opcji orzy starcie "safe grapihcs mode" może coś da. No i napisz która to wersja Kubuntu, i jeśli to starsza od 6.06 to napisz czy jest to install CD czy LiveCD bo pamiętam że miałem taki sam objaw startując u siebie na iMac'u z LiveCD w Ubuntu/Kubuntu 5.10, gdzieś tam wyczytałem że było to związane z nieprawidłowymi częstotliwościami odświeżania monitora.

#3 darekddr

darekddr
  • 17 postów

Napisano 13 grudnia 2006 - 19:21

Kubuntu jest w wersji 6.06

#4 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 grudnia 2006 - 14:44

No i jest rozwiązanie problemu

Kubuntu jest w wersji 6.06


To w sumie nic nie zmienia bo teraz jest to LiceCD/Install w jednym :D

Domyśliłem sie ,że jest to ten sam problem co ja miałem i znalazłem stronę z rozwiązaniem mojego problemu (i rzeczywiście było to związane z ustawieniami monitora ,częstotliwości odświeżania itd. , wystarczyło po starcie zmienić xorg.conf), a potem po małych poszukiwaniach:

--->GOOGLE<---
no i drugi wynik====>>>ROZWIĄZANIE<<<====, co zresztą było do przewidzenia juz ktos miał ten sam problem:cool:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych