Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pomozcie mi zdzierzyc windowsa!;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 08:32

Do uzytkownikow, tych przymuszonych jak ja, jak i tych z wolnej woli w szicie windowsowskim sie paprajacych - pomozcie! Uzywam sobie google desktop search, czyli tej nedznej zastawki za spotlighta, oraz uzywam yz docka. Powiedzcie mi - czy da sie jakos ustawic - azeby yz dock faktycznie dzialal jak dock. W tej chwili moge sobie w nim wlaczac programy, jak mam juz wlaczony zalozmy Chrome to jak klikne na dock tow wlacza mi sie kolejny chrome, a ja chce zebymi pokazal tego chroma co mam go wlaczonego! Co za niewygoda:/ I druga spraw ato ten desktop od googla, fajna sprawa, ale czy to musi w wynikach szybkiego wyszukiwania dawac 2 PIERWSZE miejsca z jakimis swoimi linkami (pokaz w google , costam costam innego) i dopiero potem wyniki wyszukiwania - co sprawaia ze musze scrolowac w gore/dol zeby trafic na to co szukam - nie da sie tego jakos wylaczyc, tych jego powiadomien? W spotlight wpisuje i strzalka w dol i pierwszy wynik zawsze jest dobry i trwa to sekunde jak cos szukam a tu - o boze.... brak slow. No ale i tak sukces ze jakos daje rade z tym szitem, bo XP naprawde potrafi wkurzac:/ Ratunku!

#2 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 08:36

Chlip chlip Vendisse, nie wiem jak Ci pomóc. Szybkość Spotlight i jakość Helpa były ważnymi czynnikami, dzięki którym wybrałem Mac OS X... Pozdrawiam

#3 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lutego 2010 - 09:13

No cóż, Windows 7 odpowiedzią na twoje problemy. XP niestety jest do pupy. Co wielokrotnie powtarzałem.

#4 skc

skc
  • 925 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 09:13

Masz  Macbook white (1.2) 2.0Ghz, 2GB RAM, 320GB a paprzesz się w tym scierwie? :/

#5 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 09:15

Masz  Macbook white (1.2) 2.0Ghz, 2GB RAM, 320GB a paprzesz się w tym scierwie? :/


Musi w pracy. Był taki wątek o wygnaniu założony przez autorkę tego tematu. :idea:

#6 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 lutego 2010 - 10:02

Czytając posty autorki dochodzę do wniosku jej problemy mogą stanowić kanwę scenariusza. Ile w tym wszytskim zwrotów akcji, rozpaczy, śmiechu a zarazem napięcia, które jest obecne z czytelnikiem cały czas. Nie bardzo jednak rozumiem po co takie posty pojawiają się na tym forum. Według mnie to miejsce do wymiany doświadczeń, porad i poważnych pytań. Od jakiegoś czasu forum staje się miejscem czystej beletrystyki, oper mydlanych i romansów. Pytam wprost - kogo to wszytko obchodzi??? Ja osobiście nie pytam czy maca wyłączyć czy uśpić bo jadę na urlop, nie dociekam czy mam go nosić w torbi założonej na lewym czy prawym ramieniu i czy mogę go używać w WC. Ludzie szanujemy się i nie myslmy pojęć. To forum to nie pamietnik frustratów ani dojrzewających panienek.

#7 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 10:10

LOL Kiedyś poszukujący uczeń przebył siedem gór, siedem mórz i siedem dżungli by spotkać mistrza. Kiedy dotarł do niego zadał pytanie: "Miszczu, czym jest życie?" "Życie jest jak miska pełna czereśni" brzmiała odpowiedź. Początkowo poszukujący zaakceptował odpowiedź, jednak później poważnie się wkurzył. Wrócił do mistrza i mówi: "To ja się tak starałem, męczyłem się, przez rok cię szukałem, a ty mi tu wyskakujesz z jakimiś czereśniami?" Mistrz na to odpowiedział: "No dobra, życie nie jest jest jak miska pełna czereśni" :D Takie tematy mają swój urok i miło się je czyta, dodają kolorytu. Pozdrawiam

#8 yony37

yony37
  • 46 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lutego 2010 - 10:15

Rocket Dock i w ustawieniach zaznaczyć. żeby przywracał program a nie uruchamiał nowe okno.

#9 Endi

Endi
  • 414 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lutego 2010 - 10:25

To może wrócimy do tematu?:rolleyes:

Powiedzcie mi - czy da sie jakos ustawic - azeby yz dock faktycznie dzialal jak dock. W tej chwili moge sobie w nim wlaczac programy, jak mam juz wlaczony zalozmy Chrome to jak klikne na dock tow wlacza mi sie kolejny chrome, a ja chce zebymi pokazal tego chroma co mam go wlaczonego! Co za niewygoda:/


Nie wiem jakiego docka używasz, ale ściągnij sobie RocketDock. Ja go używam i jest świetny. Możesz m.in. ustawić do każdego programu dowolną ikonę (ja np. mam w nim ustawiony Mój komputer z ikoną Findera 8-) ), a także ustawić, żeby nie otwierał nowego okna aplikacji, tylko przywracał już otwarte (Ustawienia Paska...>Ogólne>(zaznaczasz)Przywróć Aplikację Zamiast Uruchamiać);)

Co do Google Desktop to używam od niedawna i nie wiem jak rozwiązać ten problem.

Pozdro

@up
kurde, byłeś pierwszy ;)

#10 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lutego 2010 - 10:33

Ja też bym polecił przynajmniej spróbować Win7.. Uparte siedzenie przy XP, który ma swoje lata i wmawianie wszystkim naokoło, że teraz nowe windowsy takie a takie gówno i w ogóle tragedia, a XP superhipermiódmaliny, jest zwyczajnie głupie i przystoi jedynie cymbałom piszącym komentarze na WP.. Windows7 jest nowoczesnym systemem, dobrze się sprawuje, nie wiesza sie jak Vista, a fakt wytknięty na jednym z Keynotów, że ma pełno funkcji skopiowanych z OS X tylko powinien zachęcić do jego użytkowania tych, którzy OS X-a mieć nie mogą.. Już nawet pasek START w Win7 działa na tej samej zasadzie co Dock, tylko wygląda inaczej..

#11 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lutego 2010 - 10:39

Pedro407 i reszta polecająca 7: naprawdę sądzicie, że w pracy będą kupować nowy system i robić reinstalację na jednym komputerze? dodatkowo takim, który może nie udźwignąć 7?

#12 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 11:31

no wlasnie, sluchajcie, jakby to ode mnie zalezalo to tu by staly 3iMaci i 2 Maci Pro, dodatkowo na scianie portrety Steve'a i codziennie rano przymus witania go z usmiechem i haslem "Apple forever". Ale niestety nie zalezy to ode mnie:) Win 7 jak najbardziej, ale powiedzili ze mam sobie sama instalowac a szczerze mi sie nie chce w to bawic:) Pozatym pracujemy na 2-3 letniej wersji softu (Archicad 11) wiec moze cos nie kompatybilnic. Toteż I am stuck with Winszit XP:( Rocketdocka juz instaluje. A co do Pana zazenowanego postami - pragne powiadomic ze wypowiedz ma ma charakter satyryczno-ironiczny, z celowo wyhiperbolizowanymi problemami:) Wszyscy doskonale wiemy, ze Desktop Search i Dock w Windowsie to nie koniec swiata, ale wiemy tez, ze jak sie spedza w pracy po 12 godzin to takie rzeczy zaczynaja w koncu wkurzac (bo jakby dzialaly tak jak pwoinny to spedzaloby sie max. 8:) Tak wiec dzieki wszystkim za rady, jak ktos znajdzie haka na Google desktpa to dajcie znac.

#13 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 11:39

charakter, sorrey.

#14 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 11:43

ta jest, polski trudna jezyk:)

#15 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 12:13

Oj trudna język, nie ma to tamto.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych