Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad Pro - klawiatura i gładzik.


Najlepsza odpowiedź gyc78 , 22 listopada 2023 - 20:29

Właśnie wróciłem ze sprzętem i piszę tego posta za pomocą:

1. Satochi Slim X3 Bluetooth Backlit Keyboard 

2. Apple Magic Trackpad Black

 

Działa wyśmienicie. Dzięki!

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gyc78

gyc78
  • 98 postów

Napisano 21 listopada 2023 - 22:39

Cześć. 
 

Czy do iPada pro 12,9 można podłączyć klawiaturę magic z polem numerycznym i gładzik od maca?

W opisach tych urządzeń przy Zgodność są podawane iPady ale nie jestem pewny czy to działa tylko w połączenie Mac + iPad czy z samym tabletem tez będzie..?


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 515 postów
  • Płeć:

Napisano 21 listopada 2023 - 23:44

Można. Tzn. ja testowałem krótką klawiaturę i gładzik, wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 761 postów

Napisano 22 listopada 2023 - 08:34

Ja używam gładzika (i klawiatury Logitech) i też jest ok. Jednak sterowanie iPadem w stylu komputerowym jest specyficzne, bo kursor działa ciut inaczej. Jednak przewijanie i wskazywanie jest wygodne i z gładzikiem rzadko trzeba dotknąć ekranu. Klawiatury stosowałem różne i działały. Nawet mega tandetna mysz USB działa.

#4 gyc78

gyc78
  • 98 postów

Napisano 22 listopada 2023 - 10:01

Super.
Dzięki za informacje.
Myślę nad combo:
1. Magic Keyboard z polem numerycznym 649,-
2. Magic Trackpad 649,-
Zamiast dedykowanej klawiatury Magic za 1.999,-

Z tabletu korzystam głównie bez niczego a tylko czasem potrzebuje usiąść i coś napisać / zrobić.

Jak macie jeszcze jakieś sugestie, to proszę.

#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 761 postów

Napisano 22 listopada 2023 - 10:53

Dla mnie zawsze wielkim pytaniem pozostaje użyteczność klawiatury numerycznej, ale nie jestem księgowym - z iPadem pasuje mi mniejsza klawiatura. Praktycznie musisz jeszcze ogarnąć jakąś podstawkę do iPada - albo case/folio albo (ja mam) magnetyczną, składaną podstawkę MOFT - mam do ipada Air) albo właśnie klawiaturę do iPada. Inaczej całą wygodę diabli biorą. 

 

Ja używam do iPad Pro Logitech Combo Touch - bardzo fajna, podświetlana klawiatura z dobrym gładzikiem (nie ma baterii, to nie jest bluetooth) - odczepiana na magnes (zostaje case z podstawką) - tańsze niż apple i tańsze niż zestaw - da sie od biedy użyć na kolanach, a bez biedy w pociągu czy w kawiarni. Wada - case nie jest łatwy do zdejmowania i praktycznie cały czas iPad jest w case - plus - ochrona, minus - masa.

 

Na biurku (do maka i iPada) mam klawiaturę Logitech MX Mini, bo można ją sparować z 3 urządzeniami a też ładna i dobra do maka. 

 

WIele zależy od sposobu używania. Dla mnie iPad jest urządzeniem do rozrywki i w podróż - stąd obudowa z klawiaturą się sprawdza i klawiatura biurkowa jest potrzebna bardzo rzadko. 


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 22 listopada 2023 - 10:54


#6 gyc78

gyc78
  • 98 postów

Napisano 22 listopada 2023 - 11:07

Dzięki Wojtek.
Z tą numeryczną to jeszcze faktycznie przemyślę.
Zestaw Logitech combo widziałem i wygląda fajnie ale mi niepotrzebny jest case tak na codzień dlatego myślę o zwykłym etui magnetycznym jako podstawka plus klawiatura i gładzika.
80% iPad jest używany do konsumpcji wygodnie na fotelu / kanapie / w łóżku.

Użytkownik gyc78 edytował ten post 22 listopada 2023 - 11:08


#7 gyc78

gyc78
  • 98 postów

Napisano 22 listopada 2023 - 13:32

Dajcie jeszcze proszę znać jak łączy się klawiatura i gładzik z iPadem. W opisie jest tylko że łączy się z Mac a nic o tablecie. Przez bt?

#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 515 postów
  • Płeć:

Napisano 22 listopada 2023 - 15:26

iPad będzie działał z „każdą” klawiaturą. Nawet jak podepniesz jakąś „z mięsnego”, to będzie działać dobrze. Paruje się normalnie, wchodzisz w ustawienia Bluetooth, odpalasz parowanie na klawiaturze i łączysz się.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 gyc78

gyc78
  • 98 postów

Napisano 22 listopada 2023 - 20:29   Najlepsza odpowiedź

Właśnie wróciłem ze sprzętem i piszę tego posta za pomocą:

1. Satochi Slim X3 Bluetooth Backlit Keyboard 

2. Apple Magic Trackpad Black

 

Działa wyśmienicie. Dzięki!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych