Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Import wideo z iPhone do FCP


Najlepsza odpowiedź winmaciek , 08 kwietnia 2023 - 23:27

Wyeksportuj oryginały w Photos, powinno być OK. Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 zbychu_ze_zbychowa

zbychu_ze_zbychowa
  • 10 postów

Napisano 08 kwietnia 2023 - 23:03

Hej!

Od niedawna zacząłem montaż w FCP. Piałem z zachwytu, bo w aplikacji kliknąłem sobie import wideo z GoPro, a później przeciągnąłem sobie pliki wideo z apki „Zdjęcia”. Wszystko się pięknie posegregowało wg daty, zacząłem wrzucać do projektu dzień za dniem. Było to tak intuicyjne, ze aż musiałem poszukać jakiegoś haczyka. No i znalazłem…

… wideo przeciągnięte z apki „Zdjęcia” jest w w jakości HD mimo, ze oryginał nagrałem w 4K.

Mam włączone aby optymalizować dysk Maca więc oryginały wideo oraz zdjęć trzymam w iCloud. I domyślam sie, ze to właśnie ta oszczędność jest przyczyną mojego problemu z dołączeniem do FCP wideo w HD zamiast 4K.

Moje pytanie brzmi - czy jeśli włączę opcje „pobierz oryginały na dysk Maca” to wtedy wszystko będzie ok? I gdy przeciągnę filmy z apki „Zdjęcia” to będę miał je w pełnej rozdzielczości?

Pytam, bo przecież zdjęć i filmików mam w całej bibliotece z 10 tysięcy i teraz to wszystko musi mi się zgrywać… Mimo, ze z tej całej biblioteki to potrzebuję do filmu jakieś max 5% całości.

A jeśli ktoś myśli abym wszedł sobie na iCloud.com i zgrał tylko to co chcę to już spieszę z odpowiedzią - gdy tak zgrywam to nie mam we właściwościach pliku daty nagrania wideo i musze go ręcznie wkładać w timeline projektu… a to już nie jest takie fajne jak ma się kilkadziesiąt filmików.

Może jest jakiś inny sposób aby dodać do FCP wideo z iPhone razem z informacją o dacie/godzinie wykonania.

Z góry wielkie dzięki!

#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 08 kwietnia 2023 - 23:27   Najlepsza odpowiedź

Wyeksportuj oryginały w Photos, powinno być OK.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 zbychu_ze_zbychowa

zbychu_ze_zbychowa
  • 10 postów

Napisano 09 kwietnia 2023 - 00:16

Wyeksportuj oryginały w Photos, powinno być OK.

 

No właśnie nie do końca działa. Działa tak jak pobieranie z iCloud - nie zapisuje mi oryginalnej daty nagrania, wszystkie daty zmieniają się na tę kiedy plik został eksportowany :( 

 

Chyba, że robię coś nie tak. Ale zaznaczam po prostu filmy, które chcę pobrać i klikam eksportuj/eksportuj oryginały. Myślę, że nie ma innej możliwości ;)


Ale ale ale... chwila moment. Po wrzuceniu go do FCP ustawia mi film zgodnie z chronologią. Jeszcze przetestuję to na większej ilości plików.


O matko bosko, chyba wszystko gra :) Wielkie dzięki! Jutro przetestuję na wiekszą skalę ale wydaje się, że jest ok.

 

 

Nie rozumiem dlaczego w informacjach o pliku nie mam daty wykonania wideo tylko datę dzisiejszą, ale jak wrzucę do FCP to mimo wszystko wideo ustawia się zgodnie z datą wykonania filmu. Just apple things.



#4 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 09 kwietnia 2023 - 10:28

Plik ma prawidłową datę (powstania pliku). Zawartość pliku (video) ma też prawidłową datę powstania filmu. Przeglądarka plików wyświetla daty związane z plikiem. Przeglądarka kontentu plików np. FCPX może po dacie powstania filmu. To dwie różne daty. Według mnie jest to prawidłowe i nie chciałbym aby pobierany z iCloud plik miał datę powstania zgodną z datą powstania kontentu, bo by u mnie to sporo namieszało. No, ale każdy ma inne potrzeby.



#5 zbychu_ze_zbychowa

zbychu_ze_zbychowa
  • 10 postów

Napisano 09 kwietnia 2023 - 13:06

Jasna sprawa, ze taka „nowa” data jest potrzebna ale po prostu spodziewałem się „starej” daty po tym gdy kliknę w informacje o pliku. Do niedawna używałem windowsa i tam miałem wszystkie daty - powstania i „zgrania” pliku na dysk i myślałem ze tu tez tak jest ale już sobie wszystko uświadomiłem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych