Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odtworzenie poczty po zmianie dysku


Najlepsza odpowiedź circos , 21 września 2016 - 19:27

Z tymi programami to z reguły jest tak, że się automatycznie pobierają ponownie ale czasem musisz szukać w zakładce KUPIONE z taką kotwicą w ikonie w celu przejrzenia tego co Ci ewentualnie nie pobrało się. Może to być związane z przepustowością łącza po stronie Apple wiążącego się z metadanymi.

 

Co do poczty, to rozwiązania są dwa:

 

1. W Kliencie Pocztowym Mail w menu na górze wyeksportuj skrzynkę do pliku. Ten plik potem na nowym mailu możesz zaimportować.

2. W Time Machine robs się automatycznie kopia. Potem możesz wybrać które elementy chcesz przywrócić na nowy system tak ażeby nie zaśmiecić go ponownie - zaznaczasz np. z tej kopii import tylko poczty mail.

 

W jednym jak i w drugim przypadku przy przenosinach czasem są jazdy z mailami, które w niewiadomy sposób znikają albo to wina coraz gorszej wyszukiwarki w mailu.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Skora

Skora
  • 70 postów
  • SkądŚwinoujście

Napisano 21 września 2016 - 19:18

Pewnie, nie jeden czytający ten post, się uśmiechnie, że ludzie mają jeszcze takie problemy :-) ale niestety mają i potrzebuję pomocy.

Maca mini 2012 mam juz pare latek, więc czas wgrać system na "czysto"

Czekałem z tym do udostępnienia Sierry, więc czas nadszedł. 

Jest to również okazja, do wymiany dysku systemowego 256 GB, na 500 GB, ale tu pojawia się problem, bo bardzo zależy mi na tym, aby po wgraniu nowego systemu, można było wrócić do "starego" widoku poczty.

Mam na myśli, moje foldery w poczcie, które powstawały i były zapełniane przez te lata, mam tam historię nie jednych płatności i.t.p.

No i do rzeczy: jak to zrobić ?

Mam również, podłączony poprzez port USB dysk Time Machine (może to pomoże?) ale powiem szczerze, dysk jest podłączony już trzy lata, a ja nie miałem okazji z niego skorzystać :-)

Tak przy okazji spytam, czy jeśli po wgraniu nowego systemu, wejdę w Time Machine, i kliknę w program z którego korzystałem miesiąc temu, to ten program zainstaluje mi się na nowym systemie ?

Czy jeszcze będę musiał coś ściągać ponownie z np. App Store.

 



#2 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 21 września 2016 - 19:27   Najlepsza odpowiedź

Z tymi programami to z reguły jest tak, że się automatycznie pobierają ponownie ale czasem musisz szukać w zakładce KUPIONE z taką kotwicą w ikonie w celu przejrzenia tego co Ci ewentualnie nie pobrało się. Może to być związane z przepustowością łącza po stronie Apple wiążącego się z metadanymi.

 

Co do poczty, to rozwiązania są dwa:

 

1. W Kliencie Pocztowym Mail w menu na górze wyeksportuj skrzynkę do pliku. Ten plik potem na nowym mailu możesz zaimportować.

2. W Time Machine robs się automatycznie kopia. Potem możesz wybrać które elementy chcesz przywrócić na nowy system tak ażeby nie zaśmiecić go ponownie - zaznaczasz np. z tej kopii import tylko poczty mail.

 

W jednym jak i w drugim przypadku przy przenosinach czasem są jazdy z mailami, które w niewiadomy sposób znikają albo to wina coraz gorszej wyszukiwarki w mailu.


  • Skora lubi to

there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#3 Skora

Skora
  • 70 postów
  • SkądŚwinoujście

Napisano 21 września 2016 - 19:33

circos - bardzo dziękuję za podpowiedź, czyli pewności, że nie stracę ważnych maili, nie daje żaden sposób :-(

Skoro juz mam Time Machine, to skorzystam z tych dwóch sposobów, może się uda :-)


Użytkownik Skora edytował ten post 21 września 2016 - 19:33





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych