Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro - braki reakcji gładzika


Najlepsza odpowiedź mfp , 09 października 2015 - 10:03

Problem rozwiązany. Wymieniłem taśmę gładzika ( w starej styki we wtyczce były skorodowane).

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 mfp

mfp
  • 22 postów

Napisano 19 maja 2015 - 19:08

Szukałem na forum ale takiego problemu nie znalazłem.

Mój gładzik przejawia bardzo dziwne i frustrujące mnie zachowanie.

Przez jakiś czas działa dobrze, później zaczyna się przycinać, aż w końcu przestaje zupełnie odpowiadać.

Pobrałem aplikację FingerMgmt, która graficznie pokazuje jakie sygnały w danym momencie odbiera gładzik.

W momencie kiedy pojawia się problem, i nie dotykam zupełnie pada program wskazuje duży punkt dotyku jak na tym zrzucie.

Załączony plik  Zrzut ekranu 2015-05-19 o 19.49.28.png   151,67 KB   0 Ilość pobrań

 

Jak dotykam wieloma palcami to widać, że powierzchnia odbiera sygnały, co wskazuje program, niestety kursor ani drgnie.

Czasami problem pojawia się tylko na chwile i po dotknięciu dwoma palcami znika.

 

 



#2 profess

profess
  • 14 postów

Napisano 19 maja 2015 - 19:25

U mnie czasem gładzi tez się powiesić jedyna opcja to wyłączenie komputera przez przytrzymanie przycisku zasilania

#3 mfp

mfp
  • 22 postów

Napisano 19 maja 2015 - 19:51

Z problemem mogę poradzić sobie jedynie np usypiając na jakiś czas ale i tak po jakimś czasie powraca.

Chciałbym jednak kompletnie wyeliminować ten problem i poznać konkretną przyczynę.

Jeżeli to fizyczne uszkodzenie gładzika to go wymienię ale muszę to wiedzieć na 100%

Mam wrażenie, że problem pojawił się po pierwszej instalacji Mavericksa (teraz jest Yosemite) bo na Leopardzie tego nie było.

Być może to zbieg okoliczności i jakaś aplikacja, powoduje takie zachowanie.

Systemy stawiałem na nowo i problem powraca.

Przez jakiś czas było i to długo bez problemu, aż pewnego dnia powróciło.



#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 maja 2015 - 20:06

Jeżeli to fizyczne uszkodzenie gładzika to go wymienię ale muszę to wiedzieć na 100%

 

Na 100% będziesz wiedział tylko jeśli podmienisz gładzik na sprawny. Ale wcześniej odpowiedz na pytania:

- czy problem pojawia się podczas pracy na samej baterii i czy zasilacz jest oryginalny z fabrycznego zestawu?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 mfp

mfp
  • 22 postów

Napisano 19 maja 2015 - 21:26

Na samej baterii problem też się pojawia. Zasilacz jest oryginalny.



#6 mfp

mfp
  • 22 postów

Napisano 09 października 2015 - 10:03   Najlepsza odpowiedź

Problem rozwiązany. Wymieniłem taśmę gładzika ( w starej styki we wtyczce były skorodowane).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych