Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[iPhone SE 3gen - 16.3] Funkcja Wysyłaj moje położenie niedostępna (a jest włączona)?


Najlepsza odpowiedź stu21 , 21 stycznia 2024 - 15:09

obecnie wygląda to tak. (nic nie ruszałem nic nie zmieniałem w tym czasie)

 

Jak wejdę w USTAWIENIA > Apple ID > Znajdź :

nie wyskakuje już odrazu ten komunikat : "Funkcja Wysyłaj moje położenie niedostępna. Nie można ...".

natomiast wyświetla w (screen1):

"Znajdź mój iPhone" jest "Wł"
poniżej zamiast na niebiesko jest już na czarno:
"Moje położenie" jest "To urządzenie"
poniżej na czarno:
"Udostępniaj moje położenie" i to ostatnie domyślnie jest na zielono  (czyli włączone).

Próba wyłączenie powoduje znów komunikat tzn. "Funkcja Wysyłaj moje położenie niedostępna. Nie można ...". (screen2)

W załączniku screeny

 

zobaczcie jak to wygląda u Was i jak ktoś ma propozycje jak wyłączyć tą funkcję "Udostępniaj moje położenie"?

Niestety sugestia "spokojnie można to zostawić włączone" mnie nie uspokaja. W instrukcja pisze, że powinno być to wyłączalne a tu klops?  

 

dzielę się jak rozwiązałem ten problem bo nigdzie nie ma odpowiedzi.

 

Sam znalazłem rozwiązanie !!  Odpowiedzią było:

wejdź w

USTAWIENIA > Sieć komórkowa > Dane sieci kom. a tam ZNAJDŹ było wyłączone więc po przełączeniu na zielono  (czyli włączone) problem został rozwiązany.

 

Teraz jak wchodzę w "USTAWIENIA > PRYWATNOŚĆ i OCHRONA > USŁUGI LOKALIZACJI > Udostępniaj moje położenie (Znajdź) " "Moje położenie" jest "To urządzenie"
poniżej na czarno:
"Udostępniaj moje położenie" i to ostatnie już mogę wyłączyć na szaro  (czyli wyłączone). 

 

Apple taki gigant a nie potrafi czytelnej informacji wyświelić w komunikacie ani w instrukcji gdzie jest problem. Niech jeszcze bardziej rozbudowują te kolejne funkcje a już nikt nic nie bedzie rozumiał. 

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 stu21

stu21
  • 4 postów

Napisano 12 stycznia 2024 - 11:52

Witajcie

 

Nowy iPhone SE gen.3
od początku: iOS 16.3

ok.7 dni po konfiguracji Apple ID

 

Na poczatek dla jasności :) nie chce nikomu wysyłać mojej lokalizacji.

 

Poniższe sytuacja jest od kilku dni kiedy zajrzałe tam i nadal nie ma mam pomysłu (wyzerowałem dane lokalizacji/prywatności i nic to nie zmieniło). 

Jak wejdę w USTAWIENIA > Apple ID > Znajdź

to wyskakuje komunikat:

 "Funkcja Wysyłaj moje położenie niedostępna. Nie można połączyć z serwerem. Spróbuj ponownie późnie."  po odkliknięciu "OK"

widzę tam:
"Znajdź mój iPhone" jest "Wł"

poniżej na niebiesko
"Ten iPhone określa moje położenie" - jak to klikam to tylko podświetla się belka ale brak reakcji.
poniżej na czarno:
 "Udostępniaj moje położenie" i to ostatnie domyślnie jest na zielono (czyli wł)  próba wyłączenie powoduje znów komunikat tzn. "Funkcja Wysyłaj moje położenie niedostępna. Nie można ...".

identycznie wygląda to jak wchodzę w "USTAWIENIA > PRYWATNOŚĆ i OCHRONA > USŁUGI LOKALIZACJI > Udostępniaj moje położenie (Znajdź) "
 tu też wyskakuje ten sam komunikat : "Funkcja Wysyłaj moje położenie niedostępna. Nie można ...".

co ciekawe (na innym Iphonie 6s z iOS 15.8) nie mam tego problemu. Tam jak wejdę w USTAWIENIA > Apple ID > Znajdź   to mam:

"Znajdź mój iPhone" jest "Wł"
poniżej zamiast na niebieskiego jest na czarno:
"Moje położenie" jest "To urządzenie"
poniżej na czarno:
"Udostępniaj moje położenie" i to ostatnie domyślnie jest na czarno (czyli wyłączone).


różnica to, że:

w nowym SE mam karte SIM (i zarejestrowany w iCloud z podanym nr tel)

W starym 6s nie mam karty SIM   AppleID ale bez iCloud i podawania w nim nr tel.

 

ktoś pomoże Jak to wyłączyć?  (P.S. czy teraz do każdej wiadomości odbiorca pozna moje położenie?

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 537 postów
  • Płeć:

Napisano 12 stycznia 2024 - 15:17

Lokalizacja jest udostępniania wyłącznie konkretnym osobom. Tak „domyślnie” to tylko osobom z chmury rodzinnej. Listę osób mających dostęp można zobaczyć w aplikacji Znajdź. Można tam dodać kolejne osoby. Oprócz tego w wiadomościach można wysłać komuś jednorazowo własne położenie. 

Moim zdaniem jeśli nie ma dodanych zbędnych osób, to spokojnie można to zostawić włączone. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 stu21

stu21
  • 4 postów

Napisano 15 stycznia 2024 - 19:36

Lokalizacja jest udostępniania wyłącznie konkretnym osobom. Tak „domyślnie” to tylko osobom z chmury rodzinnej. Listę osób mających dostęp można zobaczyć w aplikacji Znajdź. Można tam dodać kolejne osoby. Oprócz tego w wiadomościach można wysłać komuś jednorazowo własne położenie. 

Moim zdaniem jeśli nie ma dodanych zbędnych osób, to spokojnie można to zostawić włączone. 

obecnie wygląda to tak. (nic nie ruszałem nic nie zmieniałem w tym czasie)

 

Jak wejdę w USTAWIENIA > Apple ID > Znajdź :

nie wyskakuje już odrazu ten komunikat : "Funkcja Wysyłaj moje położenie niedostępna. Nie można ...".

natomiast wyświetla w (screen1):

"Znajdź mój iPhone" jest "Wł"
poniżej zamiast na niebiesko jest już na czarno:
"Moje położenie" jest "To urządzenie"
poniżej na czarno:
"Udostępniaj moje położenie" i to ostatnie domyślnie jest na zielono  (czyli włączone).

Próba wyłączenie powoduje znów komunikat tzn. "Funkcja Wysyłaj moje położenie niedostępna. Nie można ...". (screen2)

W załączniku screeny

 

zobaczcie jak to wygląda u Was i jak ktoś ma propozycje jak wyłączyć tą funkcję "Udostępniaj moje położenie"?

Niestety sugestia "spokojnie można to zostawić włączone" mnie nie uspokaja. W instrukcja pisze, że powinno być to wyłączalne a tu klops?  

Załączone pliki


Użytkownik stu21 edytował ten post 15 stycznia 2024 - 19:39


#4 stu21

stu21
  • 4 postów

Napisano 21 stycznia 2024 - 15:09   Najlepsza odpowiedź

obecnie wygląda to tak. (nic nie ruszałem nic nie zmieniałem w tym czasie)

 

Jak wejdę w USTAWIENIA > Apple ID > Znajdź :

nie wyskakuje już odrazu ten komunikat : "Funkcja Wysyłaj moje położenie niedostępna. Nie można ...".

natomiast wyświetla w (screen1):

"Znajdź mój iPhone" jest "Wł"
poniżej zamiast na niebiesko jest już na czarno:
"Moje położenie" jest "To urządzenie"
poniżej na czarno:
"Udostępniaj moje położenie" i to ostatnie domyślnie jest na zielono  (czyli włączone).

Próba wyłączenie powoduje znów komunikat tzn. "Funkcja Wysyłaj moje położenie niedostępna. Nie można ...". (screen2)

W załączniku screeny

 

zobaczcie jak to wygląda u Was i jak ktoś ma propozycje jak wyłączyć tą funkcję "Udostępniaj moje położenie"?

Niestety sugestia "spokojnie można to zostawić włączone" mnie nie uspokaja. W instrukcja pisze, że powinno być to wyłączalne a tu klops?  

 

dzielę się jak rozwiązałem ten problem bo nigdzie nie ma odpowiedzi.

 

Sam znalazłem rozwiązanie !!  Odpowiedzią było:

wejdź w

USTAWIENIA > Sieć komórkowa > Dane sieci kom. a tam ZNAJDŹ było wyłączone więc po przełączeniu na zielono  (czyli włączone) problem został rozwiązany.

 

Teraz jak wchodzę w "USTAWIENIA > PRYWATNOŚĆ i OCHRONA > USŁUGI LOKALIZACJI > Udostępniaj moje położenie (Znajdź) " "Moje położenie" jest "To urządzenie"
poniżej na czarno:
"Udostępniaj moje położenie" i to ostatnie już mogę wyłączyć na szaro  (czyli wyłączone). 

 

Apple taki gigant a nie potrafi czytelnej informacji wyświelić w komunikacie ani w instrukcji gdzie jest problem. Niech jeszcze bardziej rozbudowują te kolejne funkcje a już nikt nic nie bedzie rozumiał. 


Użytkownik stu21 edytował ten post 21 stycznia 2024 - 15:09





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych