Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 7S PLUS samo rozładowujący się


Najlepsza odpowiedź crab , 23 sierpnia 2017 - 22:59

Witam,

 

Otóz korzystam z 7s+ od nowości, jedynie aktualizuje soft przy każdej premierze i śmigał do tej pory świetnie.

Niestety od 2dni samoistnie się rozładowuję. Wrzucam na ładowarkę, ładuję do 100% i równo po 18H nieużytkowania go - pozostaję około 15-18% baterri a czasy użytkowania/spoczynku są identyczne, liczone od momentu wypięcia.

Noc temu, pokazał że nie było sieci (burza) więc przymknąłem na to oko. Ale dzisiaj problem identyczny.

Niestety internet milczy na temat jakiś problemów z 10.3.3 więc zwracam się z zapytaniem do was.

 

Jestem na 10.3.3 od dnia premiery i żadnych problemów nie było, jedyna zmienna to aktualizacje aplikacji - Odświeżanie w tle wyłączone mam na stałe i ustawienia strikte pod oszczędność baterii. 

Więc podejrzewam że to wina oprogramowania, jakiejś appki która działa w tle a system jej nie pokazuję lub po prostu bateria pada. Aczkolwiek coconutBattery przy podpięciu do Maca pokazuję pojemność prawie wyjściową dla modelu.

 

W związku z tym jedyna opcja jaką widzę to  wgrać mu na nowo oprogramowanie na czysto (o ile się da zejsć na 10.3.2) i przetestować w ten sposób.

Pytania moje są dwa - czy przy tym wariancie zostawić go na "Czysto" bez żadnych aplikacji czy mogę spokojnie instalować to co miałem ? (żadnych Facebooków, messengerów tam nie ma)

I czy mogę coś jeszcze sprawdzić/zrobić ? Bo nie ukrywam że po zaprzestaniu zabawy w JB to od dwóch dobrych lat żadnych problemów nie było.

 

Dziękuje za pomoc i Pozdrawiam.

 

Zrób sobie kopię zapasową przez iCloud lub iTunes, wyzeruj telefon i przy wstępnej konfiguracji ustaw jako nowe urządzenie (tak, żeby nie przywróciło ustawień i konfiguracji oraz aplikacji). Następnie wyłącz w nowym systemie odświeżanie w tle i zobacz tym swoim testem czy po takim samym czasie będzie więcej zmagazynowanej energii czy też 15%. Jeżeli tyle samo to oddaj do premium resellera na gwarancję, jeżeli wynik będzie lepszy to masz odpowiedź. Wgraj sobie swoją kopię i jeżeli znowu sytuacja się powtórzy to wróć do punktu pierwszego z tą różnicą, że stare aplikacje musisz zainstalować ręcznie.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 avalon18

avalon18
  • 249 postów

Napisano 23 sierpnia 2017 - 15:31

Witam,

 

Otóz korzystam z 7s+ od nowości, jedynie aktualizuje soft przy każdej premierze i śmigał do tej pory świetnie.

Niestety od 2dni samoistnie się rozładowuję. Wrzucam na ładowarkę, ładuję do 100% i równo po 18H nieużytkowania go - pozostaję około 15-18% baterri a czasy użytkowania/spoczynku są identyczne, liczone od momentu wypięcia.

Noc temu, pokazał że nie było sieci (burza) więc przymknąłem na to oko. Ale dzisiaj problem identyczny.

Niestety internet milczy na temat jakiś problemów z 10.3.3 więc zwracam się z zapytaniem do was.

 

Jestem na 10.3.3 od dnia premiery i żadnych problemów nie było, jedyna zmienna to aktualizacje aplikacji - Odświeżanie w tle wyłączone mam na stałe i ustawienia strikte pod oszczędność baterii. 

Więc podejrzewam że to wina oprogramowania, jakiejś appki która działa w tle a system jej nie pokazuję lub po prostu bateria pada. Aczkolwiek coconutBattery przy podpięciu do Maca pokazuję pojemność prawie wyjściową dla modelu.

 

W związku z tym jedyna opcja jaką widzę to  wgrać mu na nowo oprogramowanie na czysto (o ile się da zejsć na 10.3.2) i przetestować w ten sposób.

Pytania moje są dwa - czy przy tym wariancie zostawić go na "Czysto" bez żadnych aplikacji czy mogę spokojnie instalować to co miałem ? (żadnych Facebooków, messengerów tam nie ma)

I czy mogę coś jeszcze sprawdzić/zrobić ? Bo nie ukrywam że po zaprzestaniu zabawy w JB to od dwóch dobrych lat żadnych problemów nie było.

 

Dziękuje za pomoc i Pozdrawiam.

 



#2 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 23 sierpnia 2017 - 15:58

A kiedy była premiera nowego modelu telefonu, coś przegapiłem?

iPhone 11


#3 avalon18

avalon18
  • 249 postów

Napisano 23 sierpnia 2017 - 18:21

A kiedy była premiera nowego modelu telefonu, coś przegapiłem?

 

A gdzie tam masz informację o premierze nowego telefonu ? Chodzi o Premierę Aktualizacji oprogramowania.



#4 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 23 sierpnia 2017 - 18:31

A już miałem nadzieję, że się domyślisz.
  • krzysztofsds i Kuba2000 lubią to

iPhone 11


#5 Demos

Demos
  • 139 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 sierpnia 2017 - 21:58

Nie ma jeszcze iPhone 7S Plus  ;)

 

Co do samo rozładowania to pewnie bateria uszkodzona. :)


MacBook Pro 13,3' 128GB 2017 | Magic Mouse 2 iPhone 14 Pro Max Deep Purple 256GB | Apple Watch UltraAirPods Pro | 


#6 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 23 sierpnia 2017 - 22:20

Po co czepiacie się szczegółów zamiast pomóc?



#7 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 23 sierpnia 2017 - 22:59   Najlepsza odpowiedź

Witam,

 

Otóz korzystam z 7s+ od nowości, jedynie aktualizuje soft przy każdej premierze i śmigał do tej pory świetnie.

Niestety od 2dni samoistnie się rozładowuję. Wrzucam na ładowarkę, ładuję do 100% i równo po 18H nieużytkowania go - pozostaję około 15-18% baterri a czasy użytkowania/spoczynku są identyczne, liczone od momentu wypięcia.

Noc temu, pokazał że nie było sieci (burza) więc przymknąłem na to oko. Ale dzisiaj problem identyczny.

Niestety internet milczy na temat jakiś problemów z 10.3.3 więc zwracam się z zapytaniem do was.

 

Jestem na 10.3.3 od dnia premiery i żadnych problemów nie było, jedyna zmienna to aktualizacje aplikacji - Odświeżanie w tle wyłączone mam na stałe i ustawienia strikte pod oszczędność baterii. 

Więc podejrzewam że to wina oprogramowania, jakiejś appki która działa w tle a system jej nie pokazuję lub po prostu bateria pada. Aczkolwiek coconutBattery przy podpięciu do Maca pokazuję pojemność prawie wyjściową dla modelu.

 

W związku z tym jedyna opcja jaką widzę to  wgrać mu na nowo oprogramowanie na czysto (o ile się da zejsć na 10.3.2) i przetestować w ten sposób.

Pytania moje są dwa - czy przy tym wariancie zostawić go na "Czysto" bez żadnych aplikacji czy mogę spokojnie instalować to co miałem ? (żadnych Facebooków, messengerów tam nie ma)

I czy mogę coś jeszcze sprawdzić/zrobić ? Bo nie ukrywam że po zaprzestaniu zabawy w JB to od dwóch dobrych lat żadnych problemów nie było.

 

Dziękuje za pomoc i Pozdrawiam.

 

Zrób sobie kopię zapasową przez iCloud lub iTunes, wyzeruj telefon i przy wstępnej konfiguracji ustaw jako nowe urządzenie (tak, żeby nie przywróciło ustawień i konfiguracji oraz aplikacji). Następnie wyłącz w nowym systemie odświeżanie w tle i zobacz tym swoim testem czy po takim samym czasie będzie więcej zmagazynowanej energii czy też 15%. Jeżeli tyle samo to oddaj do premium resellera na gwarancję, jeżeli wynik będzie lepszy to masz odpowiedź. Wgraj sobie swoją kopię i jeżeli znowu sytuacja się powtórzy to wróć do punktu pierwszego z tą różnicą, że stare aplikacje musisz zainstalować ręcznie.



#8 avalon18

avalon18
  • 249 postów

Napisano 24 sierpnia 2017 - 02:46

Zrób sobie kopię zapasową przez iCloud lub iTunes, wyzeruj telefon i przy wstępnej konfiguracji ustaw jako nowe urządzenie (tak, żeby nie przywróciło ustawień i konfiguracji oraz aplikacji). Następnie wyłącz w nowym systemie odświeżanie w tle i zobacz tym swoim testem czy po takim samym czasie będzie więcej zmagazynowanej energii czy też 15%. Jeżeli tyle samo to oddaj do premium resellera na gwarancję, jeżeli wynik będzie lepszy to masz odpowiedź. Wgraj sobie swoją kopię i jeżeli znowu sytuacja się powtórzy to wróć do punktu pierwszego z tą różnicą, że stare aplikacje musisz zainstalować ręcznie.

 

Dzięki.

Tak też uczyniłem. Postawiłem na nowo 10.3.3 (3.2 już niepodpisywane ? bo coś przejść nie chciało).

Pobawię się przez następną dobę i zobaczę jak będzie się zachowywać. Zainstalowałem appki ręcznie i większości oprócz tych najczęściej używanych zostawiłem nieskonfigurowane. Odświeżanie akurat mam domyślnie w ustawieniach wyłączone na wszystko oprócz messengera, więc podejrzewam że może któraś z appek jakimś cudem działała w tle. Aczkolwiek w statystykach brak o tym informacji a przez ostatnie dni telefon po prostu leży na biurku, jedynie jako centrum powiadomień.

 

 

A już miałem nadzieję, że się domyślisz.

 

A rzeczywiście się pomyliłem : )






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych