Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5s - ładowanie powerbankiem


Najlepsza odpowiedź macsupport , 18 marca 2016 - 22:54

Natężenie prądu z takiego powerbanka nie ma żadnego znaczenia, bo to jest maksymalne natężenie, czyli mówi to o tym ile ten powerbank może dać prądu. Znaczy to, że będzie ładował urządzenia, które wymagają natężenia 2,1A i mniej, czyli to wystarczy aby zasilić Twojego iPhona, bo on wymaga minimum 1A. Chyba jasno to opisałem i zrozumiale.

 

Oczywiście inna kwestia to jakość samego urządzenia, bo marnej jakości powerbank może uszkodzić iPhona ale tutaj o tym nie mówimy, bo Ty zapytałeś o prąd.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aroox

Aroox
  • 24 postów

Napisano 18 marca 2016 - 21:58

Witam, wiem, że takich tematów już trochę było, ale mimo wszystko wolę się upewnić. Przejdę od razu rzeczy:
Kupiłem niedawno iPhone 5s i stwierdziłem, że skoro dużo jestem "w trasie" to przyda mi się także powerbank. Kupiłem więc ten:

http://www.mediaexpert.pl/powerbanki/powerbank-vakoss-tp-2588k-10400-mah-czarny,id-463685#tab_description

I dopiero w domu zauważyłem że natężenie prądu ładowania oryginalnej ładowarki sieciowej wynosi 1A, a powerbanka 2,1A.

Stąd moje pytanie - czy używanie takiego sprzętu nie zniszczy baterii w iPhonie? Czy można bezpiecznie używać PB bez ryzyka degradacji żywotności baterii?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 marca 2016 - 22:54   Najlepsza odpowiedź

Natężenie prądu z takiego powerbanka nie ma żadnego znaczenia, bo to jest maksymalne natężenie, czyli mówi to o tym ile ten powerbank może dać prądu. Znaczy to, że będzie ładował urządzenia, które wymagają natężenia 2,1A i mniej, czyli to wystarczy aby zasilić Twojego iPhona, bo on wymaga minimum 1A. Chyba jasno to opisałem i zrozumiale.

 

Oczywiście inna kwestia to jakość samego urządzenia, bo marnej jakości powerbank może uszkodzić iPhona ale tutaj o tym nie mówimy, bo Ty zapytałeś o prąd.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 Aroox

Aroox
  • 24 postów

Napisano 18 marca 2016 - 23:22

Tak, o to mi chodziło, dziękuję za odpowiedź :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych