Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5c 16GB problem z godziną i wifi


Najlepsza odpowiedź macsupport , 03 marca 2016 - 09:09

Diodę kamery można naprawić ale jeśli na zablokowanym ekranie nie zmienia się godzina to uszkodzona jest płyta główna i raczej nie opłaci się tego naprawiać.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 adi9301

adi9301
  • 24 postów

Napisano 02 marca 2016 - 22:47

iPhone 5c GSM/CDMA(prawodpodobnie)
​Pochodzenie nie znane, brak simlock oraz brak icloud.

ios 9.2.1 bez żadnych przeróbek typu jailbreak.

Problem z zegarkiem jest taki że na zablokowanym telefonie wogóle nie chodzi, wtedy tylko gdy jest wyłączony ekran, tzn gdy korzystam z telefonu to normalnie działa zegar, natomiast gdy zablokuje telefon na kilka minut i odblokuje to zegarek spowrotem jest ustawiony na tą godzinę co ręcznie wcześniej ustawiałem, ustawienie automatycznej gdziny i daty też nic nie pomaga.

Wifi raz działa raz nie, GPS praktycznie wgl nie działa, wifi działa zazwyczaj wtedy gdy telefon ma świeżo wyzerowane funkcje sieciowe albo jest podłączony do komputera albo do ładowarki.
​Lampka led doświetlająca aparat głowny również nie działa ( myślę że to problem samej diody ).

​Najbardziej denerwujący jest ten zegar przez który nie mogę skorzystać nawet z budzika...
​Próbowałem instalować na świerzo oprogramowanie tzn. wprowadziłem telefon w tryb DFU i przywróciłem oprogramowanie poprzez itunes, nic to nie pomogło.
​Pomoże ktoś?



#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 marca 2016 - 00:01

Uwalona płyta główna. Pewnie chiński skłądak z uszkodzonych części. Nie pamiętam tylko czy jest to naprawialne czy jedynie kosz. Poczekaj aż macsupport się wypowie.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#3 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 marca 2016 - 09:09   Najlepsza odpowiedź

Diodę kamery można naprawić ale jeśli na zablokowanym ekranie nie zmienia się godzina to uszkodzona jest płyta główna i raczej nie opłaci się tego naprawiać.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#4 adi9301

adi9301
  • 24 postów

Napisano 26 marca 2016 - 12:23

Dziękuje za odpowiedź! 
Tak jak myślałem, chociaż miałem nadzieje że to może być jakiś bug softwarowy.
Telefon z ciekawości rozkręciłem i w środku brakowało połowy śrubek, brakowało również metalowej osłonki procesora.
Tak jak napisał OleYek pewnie to był jakiś składak, jedynie co było wartościowe w tym telefonie to ekran który był w stanie idealnym :) 
Do zamknięcia :) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych