Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak nr IMEI i nr seryjnego na pudełku...


Najlepsza odpowiedź macsupport , 14 lutego 2016 - 10:39

Dodam, ze sprzedawca mówił, ze Plus daje pudełka bez imei.

 

Sprzedawca kłamał.

Jeśli telefon działa, wszystko jest oryginalne i co najważniejsze jest faktura zakupu tego telefonu z plusa to ja bym się nie przejmował pudełkiem. Prawdopodobnie jest tak jak napisali Koledzy wcześniej, dorzucili pudełko, bo kupujący lubią się cieszyć z pudełka i zapłacić z 200-300 więcej. Naklejkę można odkleić bez problemu tak, że nie zostanie ślad.

Odnośnie sprawdzania czy telefon nie jest kradziony to napisz gdzie to było sprawdzane, bo ja nie znam żadnej poważnej bazy, która zbiera informacje o telefonach kradzionych z Polski.

Jeśli nie ma faktury z Plusa a pudełko kombinowane to ja bym to oddał.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 shimande

shimande
  • 29 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 lutego 2016 - 17:45

Witam, zakupiłam używanego iPhone 6 64GB w sklepie z telefonami. Pudełko z niego nie posiada naklejki z nr seryjnym i imei, nie ma nawet po niej śladu, że była zrywana - po prostu jest puste miejsce. iPhone nie jest niby kradziony, na stronie apple jest wszystko ok - jest jeszcze gwarancja itd. Ale zastanawia mnie, dlaczego nie ma na pudełku nr imei,  nie wiem zatem, czy jest to oryginalne pudełko do tego egzemplarza. Powiedzcie co o tym sądzicie, czy mam się czegoś obawiać? Pozdrawiam  :)



#2 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lutego 2016 - 17:49

Skoro na stronie jest wszystko ok, nie ma blokad to po co się doszukujesz?

Komis jak komis wzięli pudełko jakie mieli żeby był droższy odrobinę.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#3 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 lutego 2016 - 18:34

jeśli pudełko jest "lewe" iphone też może być "oryginalny"


<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#4 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 18:44

I na pewno by nie poznał że ma podróbkę.



#5 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 lutego 2016 - 18:48

Chodziło mi o chiński składak


<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#6 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 lutego 2016 - 19:17

Jak zwykle ktoś się doszukuje czarnych scenariuszy ;) Skoro ma gwarancję to nie ma co grzebać, naklejka aż tak bardzo potrzebna?


 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#7 LockDown

LockDown
  • 34 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 19:30

Jaki masz numer modelu w ustawieniach/ogólne/to urządzenie... Jaka jest litera na początku: jak M telefon pudełkowy, jak N telefon typu zamiennik z drugiej taśmy produkcyjnej nie różniący sie zbytnio od pudełkowego tylko wymieniony w ramach gwarancji przez serwis, literka R czyli refub jak jest fabrycznie odnawialny.

#8 shimande

shimande
  • 29 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 lutego 2016 - 19:31

Po prostu kupuję sprzęt i chcę mieć pewność, że jest w 100% legalny, a że nie ma naklejki, mocno mnie to zastanawia... Przecież nawet w poradnikach przy zakupie używanego telefonu jest o tym, że imei telefonu ma być zgodny z tym nr imei na pudełku (a kiedy u mnie go w ogóle nie ma!). Sprzedawca mówił, że podobno iPhony brane w sieci Plus nie mają tych naklejek... wie ktoś coś o tym?  :huh:  



#9 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lutego 2016 - 19:33

było zwrócić na to uwagę przy zakupie, co Ci teraz po dywagacjach


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#10 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 lutego 2016 - 19:46

Trzeba było myśleć wcześniej.


 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#11 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lutego 2016 - 20:17

Jaki masz numer modelu w ustawieniach/ogólne/to urządzenie... Jaka jest litera na początku: jak M telefon pudełkowy, jak N telefon typu zamiennik z drugiej taśmy produkcyjnej nie różniący sie zbytnio od pudełkowego tylko wymieniony w ramach gwarancji przez serwis, literka R czyli refub jak jest fabrycznie odnawialny.

 

A to jest teoria której jeszcze nie słyszałem.... Poparta czymś?

 

:P

 

Wszystkie telefony mają naklejki na pudełkach.

 

Powtórzę to raz jeszcze. Pudełko w komisie zostało dołożone żebyś się cieszył, ze kupujesz w pudełku i żebyś mógł zapłacić 200 zł więcej. Jeśli na stronie masz info o gwarancji itd to olej to pudełko!


Użytkownik MaciejNowak edytował ten post 13 lutego 2016 - 20:19

Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#12 shimande

shimande
  • 29 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 lutego 2016 - 20:31

ok, no ogólnie z telefonu jestem bardzo zadowolona, tylko ta jedna rzecz mnie po prostu zastanawia. To zawsze tak jest przy zakupie, człowiek się napala na cenę, stan tak naprawdę... no i że ma gwarancję i nie jest w bazie kradzionych telefonów (sprawdzałam przed zakupem). To mnie przekonało do niego.



#13 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lutego 2016 - 21:09

gratuluję zakupu jeśli telefon spełnia Twoje oczekiwania.

Pudło olej :)


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#14 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 14 lutego 2016 - 01:51

..., na stronie apple jest wszystko ok - jest jeszcze gwarancja itd.

To czy jest gwarancja to dopiero potwierdzi się przy wizycie w serwisie. Przecież chińskie iP miewają wbite numery seryjne jak najbardziej prawidłowe (czasami nie od takiego modelu urządzenia) - istniejące jak w oryginałach. System Apple pokazuje okres gwarancji przypisany do danego numeru seryjnego.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#15 shimande

shimande
  • 29 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 lutego 2016 - 07:44

No ale to chyba poznać, że telefon jest jakiś fake... Mój nie odbiega niczym od takiego co jest na wystawie w sklepie. Imei wyświetlane na ekranie jest zgodne z tym co pisze z tylu urządzenia... problem tylko z tym pudełkiem. Jeśli ktoś by odkleił ta naklejkę to zostałby jakiś ślad po niej prawda?

#16 bartula

bartula
  • 81 postów
  • SkądBędzin, Poland, Poland

Napisano 14 lutego 2016 - 09:43

oddawałem kilka dni temu iPhona 6 na naprawę gwarancyjną do Cortland. Nikogo nie interesowało pudełko. Sprawdzili IMEI i już.



#17 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 14 lutego 2016 - 09:58

Po prostu kupili zamiennik pudełka u chińczyków. Nie jest to oryginalne pudełko od tego telefonu. Jeśli telefon jest podróbką w co wątpie bo przeciętny użytkownik telefonów połapałby się w kilka sekund nie wspominając że sklep na pewno nie sprzedałby podróbki.

Po prostu przypuszczam że ktoś przywiózł tak telefon z UK czy USA i sprzedał w tym punkcie - sprzedawca dokupił pudełko i tyle.

Jest też mała szansa że to odnawiany chińczyk - może się trafić że komuś uszkodził się telefon który jeszcze miał długą gwarancję chińczyki go reanimowali - ale wtedy by miał folie pudełko ze zgodnym imei akcesoria itp nowe. 



#18 shimande

shimande
  • 29 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 lutego 2016 - 10:33

To co mam zrobić w takiej sytuacji? Mam iść do gościa i robić mu haje, czy zostawić to po prostu zostawić i mieć ten telefon? Ewentualnie w przyszłości mogą być problemy przy odsprzedaży. Dodam, ze sprzedawca mówił, ze Plus daje pudełka bez imei.

#19 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lutego 2016 - 10:39   Najlepsza odpowiedź

Dodam, ze sprzedawca mówił, ze Plus daje pudełka bez imei.

 

Sprzedawca kłamał.

Jeśli telefon działa, wszystko jest oryginalne i co najważniejsze jest faktura zakupu tego telefonu z plusa to ja bym się nie przejmował pudełkiem. Prawdopodobnie jest tak jak napisali Koledzy wcześniej, dorzucili pudełko, bo kupujący lubią się cieszyć z pudełka i zapłacić z 200-300 więcej. Naklejkę można odkleić bez problemu tak, że nie zostanie ślad.

Odnośnie sprawdzania czy telefon nie jest kradziony to napisz gdzie to było sprawdzane, bo ja nie znam żadnej poważnej bazy, która zbiera informacje o telefonach kradzionych z Polski.

Jeśli nie ma faktury z Plusa a pudełko kombinowane to ja bym to oddał.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#20 shimande

shimande
  • 29 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 lutego 2016 - 11:48

czyli wszystko wskazuje na to, że jednak muszę go oddać, bo żadnej faktury nie posiadam do niego od pierwotnego właściciela. De facto nie wiem jakiego źródła on jest, do tego wszystkiego dochodzi te pudełko. Dodam, że w tym komisie sprzedawca miał praktycznie same iPhony. I to dużo. Do koloru do wyboru. Może rzeczywiście sprowadza je same bez pudełek taniej, potem dokupuje pudełko i sprzedaje jako "full komplet" i ma zysk. W takim razie spróbuję do niego podejść, chcę spać spokojnie. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych