Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z czytaniem karty SIM, powracający komunikat o "Braku Karty SIM"


Najlepsza odpowiedź OleYek , 06 stycznia 2016 - 20:03

Dodam jeszcze, że czasami po uruchomieniu ponownym W OGÓLE nie czyta karty.

 

Potestuj najpierw inną kartę w tym telefonie, bo to, że ona działa w innym, nie oznacza, że z nią jest wszystko ok. Jeżeli nna karta będzie się tak samo zachowywać w tym telefonie, będziesz miasiała oddać go do serwisu.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maja Jankowiak

Maja Jankowiak
  • 3 postów

Napisano 06 stycznia 2016 - 19:03

Nie wiem, czy takiego tematu już nie było, ale wydaje mi się, że nie. Postaram się opisać problem jak najlepiej potrafię. Dostałam iphone 6 na święta. Musiałam wyrobić sobie nową kartę (w salonie, w którym byłam akurat nie przycinali kart). Dostałam nową, włożyłam do telefonu, wszystko działało jak należy, aż do wczoraj. Zaznaczę tutaj, że nic spektakularnego się z nim nie stało (nie spadł, ani nic takiego). W pewnym momencie pokazało mi się komunikat "Brak karty SIM". Stwierdziłam, że to przypadek, więc wyłączyłam i włączyłam telefon, karta była widoczna, wszystko OK. Podłączyłam telefon w nocy do ładowania, rano kolejny raz widzę taki sam komunikat, więc kolejny raz robię to samo - restart telefonu, znowu wszystko działa normalnie, ale problem pojawia się znowu po jakimś czasie - robię to samo. Problem ciągnie się cały dzień. Niestety nic nie pomaga - najpierw w lewym górnym rogu widzę "Brak sieci", a po chwili "Brak Karty SIM". Wcześniej było to w trochę dłuższych odstępach czasu, teraz doszło do 5-10 minut. Nie będę tak często wyłączać i włączać telefonu, bo w końcu go zepsuje. Robiłam już wszystko - wyjmowałam i wkładałam kartę, dmuchałam (może coś wpadło do środka, dlatego nie styka), wyłączałam telefon na dłuższą chwilę, wkładałam do innego telefonu (tam działa bez problemu, cały czas) - mówiąc krótko, wyczerpałam już chyba większość możliwości. Najlepsze jest to, że po uruchomieniu telefonu, karta działa normalnie, jest czytana itd. (przynajmniej przez chwilę). Wiedziałam, ze mogę mieć jakieś problemy z iphonem, ale nie myślałam, że po dwóch tygodniach użytkowania go.... Baardzo proszę Was o pomoc, bo jeszcze raz zobaczę komunikat "Brak karty SIM" i przysięgam, że rzucę nim o ścianę, a trochę szkoda :P


Dodam jeszcze, że czasami po uruchomieniu ponownym W OGÓLE nie czyta karty.



#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2016 - 20:03   Najlepsza odpowiedź

Dodam jeszcze, że czasami po uruchomieniu ponownym W OGÓLE nie czyta karty.

 

Potestuj najpierw inną kartę w tym telefonie, bo to, że ona działa w innym, nie oznacza, że z nią jest wszystko ok. Jeżeli nna karta będzie się tak samo zachowywać w tym telefonie, będziesz miasiała oddać go do serwisu.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#3 kris55577

kris55577
  • 100 postów

Napisano 06 stycznia 2016 - 20:05

[CIAH BEŁKOT]

 

Zasady umieszczania wpisów na forum
Sprawdź pisownię i gramatykę swojej wypowiedzi. Nie tylko spowoduje to lepsze zrozumienie Twojej wypowiedzi przez innych ale też pozwoli Ci na zachowanie szacunku do Twojej osoby. Przy okazji nie dostarczysz innym pretekstu do ataków na Twoje słownictwo i styl w zastępstwie prawdziwej dyskusji.


Napisz jeszcze raz, poprawnie. Pozwoli to na łatwiejsze zrozumienie tego, co chcesz przekazać. Przeczytaj to!.
 

Użytkownik OleYek edytował ten post 06 stycznia 2016 - 23:03
Polska język, trudna język...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych