Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odpowiednik Office na Mac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 kpotok

kpotok
  • 4 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 17 marca 2008 - 23:14

jestem super swieza w swiece komputerow z jabluszkiem...potrzebuje odpowiednika offica...czy scignac open office czy ze strony appla office 2008 na maca .... a co w ogole sadzicie o iworku? z gory dzieki za porady:)

#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 17 marca 2008 - 23:17

szukaj Neooffice -jest szybszy od openoffica -bardziej makowy, słowem lepszy.

#3 denis

denis
  • 589 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 17 marca 2008 - 23:20

również neooffice polecam http://www.neooffice.org/

#4 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 17 marca 2008 - 23:22

Co do iwork: Excel > Numbers Word > Pages Powerpoint < Keynote Wybór należy do Ciebie.

#5 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 marca 2008 - 23:57

a ja używam ms office 2008 i uważam że jest git:)

#6 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 marca 2008 - 07:13

tylko w 2008 nie ma sprawdzania polskiej pisowni!

#7 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 18 marca 2008 - 10:18

wiesz, w zasadzie możesz ściągnąć sobie chyba triale iWork'a i Office2008, za darmo masz NeoOffice i OpenOffice, z tym że Openem się bym nie przejmował, bo wersja natywna na maka jest ciągle betą, czy tam nawet alfą, i jeszcze troszkę czasu upłynie zanim stanie się RC, tudzież finalną wersją. Potestuj posprawdzaj który jest najlepszy. Jeżeli jest Ci potrzebny pakiet bardziej na Twój własny użytek, tudzież nie dostajesz do wymiany i opracowywania dokumentów z ogromną ilością makr to bierz iWorka, o wiele szybsze to to niż NeoOffice który co prawda tylko otwiera się długo, potem już zasuwa. A jeżeli praca Twoja to skomplikowane dokuemnty z Office, to nie pozostanie nic innego niż Office2008, chociaż w tym przypadku bym się raczej zastanawiał na Office for Windows pod Parrarelsami :)

#8 dick.advocaat

dick.advocaat
  • 93 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 18 marca 2008 - 10:53

NeoOffice polecam także :)

#9 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 18 marca 2008 - 11:36

Cokolwiek wezmiesz bedzie dobrze, poza iWorkiem. iWork jest dobry, jesli chcesz wymieniac dokumenty tylko z uzytkownikami iWorka. Numbers to taka jakby dziecięca, zabawkowa wersja Excela. Za darmoche to tylko Neooffice, za szmal: MS Office 2008.

#10 Gregory

Gregory


  • 2 728 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 18 marca 2008 - 12:13

Co do długiego uruchamiania NeoOffice, to w najnowszej wersji (2.2.3) jest z tym dużo lepiej,
przynajmniej na Intelu. Również polecam NeoOffice, ma on trzy zalety, które stawiają go ponad
MS Office: po pierwsze, obsługuje sprawdzanie pisowni (po zainstalowaniu CheckSpell).
Po drugie, sam program jest po polsku (w przeciwieństwie do MS Office dla OS X). Po trzecie,
MS Office kosztuje 500 zł dla użytku domowego, natomiast NeoOffice jest za darmo (choć warto
pamiętać, że autorzy proszą o dobrowolne dotacje dla ich projektu).

#11 mauma

mauma
  • 225 postów

Napisano 18 marca 2008 - 12:28

Neooffice to dobra opcja, dodam jednak że do prostego zapisywania kartek "bean" będzie najlepszy ---->>>>>Bean: An OS X Word Processor

#12 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 18 marca 2008 - 13:41

I to tez zalezy, sprawa ma sie jak z Officem: jednym startuje dlugo, innym na takim samym sprzecie krotko. Ja na NeoOffice narzekac nie moge, takze jesli chodzi o szybkosc startu. Poza tym, co to ma za znaczenie, jesli program uruchamiasz raz w ciagu dnia, zeby pracowac na nim 8 godzin?

#13 Rogi_

Rogi_
  • 327 postów

Napisano 18 marca 2008 - 14:04

Nowy NeoOffice rzeczywiście ładuje się znacznie szybciej niż poprzednia wersja. Dla mnie nic więcej nie trzeba.

#14 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 marca 2008 - 14:45



6,

kpotek:

-włącz swoje PW
-przeczytaj MyApple.pl - Pomoc: Regulamin korzystania z serwisu MyApple.pl zanim zaczniesz coś pisać
-zmienam tytuł wątku


#15 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 marca 2008 - 14:56

iWork sprawdza się w domu i tylko w domu. Chociaż osobiście polecam. Keynote szczególnie - prezentacje wyglądają lepiej niż z PP :)

#16 chrzanekk

chrzanekk
  • 167 postów
  • SkądPuławy

Napisano 18 marca 2008 - 17:19

iWork co prawda niema domyslnie zapius do doc. ale jest eksport do pliku MS WORD mam racje? czy niebardzo? bo chyba cos takiego widzialem. pozatym polecam neooffice jako chyba jedyna opcja. no chyba ze zna ktos funkcje matematyczne w angielskiej wersji excela to ok moze uzywac ms office 2008. Ja osobiscie uzywam duzo excela a niebardzo orientuje sie w nazwach funckji po angielsku wiec dla mnie git. no i jeszcze jedno. w neooffice masz program do baz danych ktory jest zblizony wygladem (i chyba funkcjonalnoscia - niewiem az tak dlugo sie nie bawilem) do ms access ktorego dla maca niema (FileMaker jest platny i chyba nieco inny)

#17 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 18 marca 2008 - 18:20

iWork ma opcję eksportu do *.doc Moim zdaniem, jeżeli ktoś wcześniej pracował na MS Office i przesiada się na Maca, to najsensowniejszym wyjściem będzie używanie Office for Mac. Próbowałem się przekonać do Pages, ale z uwagi na to, że wymieniam się dokumentami z ludźmi, których 99,9% używa office, nie ma to dla mnie większego sensu. Nie chce mi się też uczyć obsługi nowego oprogramowania, skoro w MS Office już jakoś się poruszam. Neooffice mnie odrzuca, wersja, której próbowałem używać nie była w stanie skonwertować dokumentu z komentarzami i poprawkami do formatu office, więc została zdyskwalifikowana.

#18 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 marca 2008 - 18:42

Ja tam na iWork nie narzekam...

#19 _kaz

_kaz
  • 213 postów

Napisano 18 marca 2008 - 19:26

u mnie testowalem ostatnio wszystkie mozliwosci tj neooffice, ms office 2008 i teraz uzywam iwork najbardziej pasuje mi iwork bo najlepiej chodzi, neo office jakos dziwnie zamula i w porownaniu z open office na pc jest znacznie wolniejszy a co do ms office 2008 to cos dlugo u mnie sie uruchamia a program ma problemy z odswiezaniem interfejsu (wyglada to jak na windzie) :/ najlepiej w tym wszystkim wypada office 2007 na pc...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych