Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook nie przekazuje połączeń z iPhone za każdym razem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 26 września 2017 - 19:48

Hej, 

 

Wszystkie opcje w icloud w iphone i macbooku mam aktywne. Oczywiście nr telefonu oraz adresy email do icloud mam te same na obu urządzeniach. Wiadomości automatycznie przychodzą na maca jak dosteję smsy, natomiast z połączeniam telefonicnzymi jest inaczej. Dopuki nie włączę facetime jako aplikacji i nie zostawię w tle, dzwoniący telefon nie przekazuje połączenia na maca. Wykonywanie połączeń z maca wymaga włączenia tej apliokacji więc automatycznie dzwonić można. Ale dopuki facetime nie jest włączone, dzwoniący telefon nie "dzwoni" na macu. 

Chyba, że w tle facetime jest na macu aktywne, wtedy podczas połączenia mac dzwoni. 

 

Ktoś ma jakiś pomysł? dokonać jakiejś nowej konfiguracji? jak to wygląda u was. Wiem, że u znajomego niezależnie czy komputer jest po resecie, uśpieniu czy wyłączeniu, komputer dzwoni za każdym razem. 

 

ps. oczywiście mac i iphone są podłączone do tego samego wifi. 



#2 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 27 września 2017 - 00:14

A Bluetooth włączony?


Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sonoma 14.4

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 17.4


#3 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 27 września 2017 - 07:48

w macu? nie. Włączony tylko qw iphonie. Ale to chyba nie jest potrzebne w macu żeby działało, bo jak mam odpalonego facetime to i bez włączonego bluetootha połączenia się "przekazują". Zrobię wieczorem test, bo teraz jestem poza domem i dam znać czy to coś zmienia;) 



#4 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 27 września 2017 - 08:47

A Bluetooth włączony?

 

Akurat w tej sytuacji nie jest potrzebny.



#5 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 27 września 2017 - 10:26

Akurat w tej sytuacji nie jest potrzebny.

 

Też tak mi się własnie wydaje ;) 



#6 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 27 września 2017 - 17:47

Bluetooth też nie pomaga w tym temacie. Jest jak było. 

jakieś inne pomysły? Ktoś testował? 



#7 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 30 września 2017 - 07:47

a zostaw moze wlaczone w tle tylko imessage a nie facetime.



#8 Andreyew

Andreyew
  • 3 postów

Napisano 19 listopada 2017 - 19:20

Ja od pewnego czasu (chyba od aktualizacji i.os 11) mam w swoim Macu (Yoshomite) podobny choć inny problem; gdy ktoś dzwoni w macu w face time rozlega się sygnał dźwiękowy i wyświetla się nr dzwoniacego. Kiedy kliknę “Połacz” wszystko się urywa (takźe w iphonie i w ipadzie). Pojawia się napis “Bład połaczenia”. Gdy chcę zadzwonić po kliknięciu w numer znów pojawia się napis “Bład połaczenia”. W ipadzie ten problem nie występuje, mogę dzwonić i odbierać wszystko. W Macu tylko z posiadaczami face time. Nie wiem co się stało i jak ten problem rozwiazać ???

#9 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 20 listopada 2017 - 08:34

W MacOS Sierra + iOS 10.3.3 problem nie występuje



#10 Andreyew

Andreyew
  • 3 postów

Napisano 20 listopada 2017 - 11:50

W MacOS Sierra + iOS 10.3.3 problem nie występuje

Ba, u mnie do września br też wszystko było OK.  <_<


Miałem do wyboru: wrócić do iOS 10.3.3 lub zaktualizować moją ulubioną Yosemite do El Captain w Macu. Wybrałem to drugie i wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych