Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z baterią - czy jest szansa na wymianę całego laptopa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Spekulant

Spekulant
  • 201 postów
  • SkądWarszawa, Kraków

Napisano 24 lipca 2017 - 23:27

W nawiązaniu do poniższego art:

 

https://www.macrumor...ery-constraint/

 

Model MacBook Pro (Retina, 15-inch, Early 2013) , bateria wymaga naprawy, liczba cykli 910. Dodatkowo odpada warstwa antiglare ekranu (drugi raz!). W jakim serwisie uda się ugrać najwięcej? Chętnie wymienię na nowego mbpro nawet za dopłatą...



#2 Najki

Najki
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2017 - 18:41

Też jestem ciekaw. Mój rMBP Mid 2012 również mówi od jakiegoś czasu, że bateria wymaga naprawy. Mam tylko 692 cykle. Czasami potrafi się sam wyłączyć przy 20% i nie ruszy bez prądu.



#3 Spekulant

Spekulant
  • 201 postów
  • SkądWarszawa, Kraków

Napisano 25 lipca 2017 - 19:02

Temat coraz bardziej 'medialny' https://www.cultofma...ros-new-models/



#4 Najki

Najki
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2017 - 19:15

Czytam na forum macrumors, ale na razie nie widziałem tam nikogo spoza USA. Może jutro podjadę do Cortlandu zapytać.



#5 Spekulant

Spekulant
  • 201 postów
  • SkądWarszawa, Kraków

Napisano 25 lipca 2017 - 19:20

Hiszpania nie tak daleko w sumie:

 

CONFIRMED FOR SPAIN (by me personally)

Just came back from the long wait at the Apple Store and can confirm this story for Spain. The Apple guy said it's a 'program that started a week ago'; yes he called it a 'program'.

I've been to the Apple Store 3 weeks ago or so and was waiting for my free battery (available after 15 September) + free screen (the other program for my mid-2012 rMBP which they allowed me to do in one big repair).

He gave me the choice: Wait till 15 September and get a free battery, or get a replacement machine within 15 days for the price of the battery.

I'm a happy I'll be getting a new 2.8GHz model (slightly better than my current 2.7GHz one) for about 200 euro.

I praise Apple once again for their amazing service. Thanks!



#6 Najki

Najki
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2017 - 19:40

Jeden użytkownik z Londynu też pisał, że mu wymienili. Trzeba iść i przekonać się samemu. Szkoda, że w Polsce są tylko resellerzy (chyba że mylę się?), ale kto wie, może się zgodzą. I tak rozważałem od jakiegoś czasu wymianę baterii, więc nie zaszkodzi spróbować. Wybierasz się też?


Inny miał mniej szczęscia w Aberdeen:

 

#182

Went into an Apple store in the UK this morning. They said I had to wait for the part to come in and gave me no option of a replacement. 

Knew it was too good to be true. Dont believe everything you read on Reddit!


#7 ckin

ckin
  • 38 postów

Napisano 25 lipca 2017 - 20:17

Właśnie napisałem podobny wątek, nie zauważyłem tego...

http://myapple.pl/fo...-przez-apple/

Temat komentowany też tu https://www.reddit.c...bp_replacement/

Będę wdzięczny za informacje w tej sprawie z różnych źródeł i resellerów - mam MBP retina mid 2012 dokładnie do wymiany ze zjechaną baterią. Znając polskie podejście może być ciężko, ale jeżeli zbierze się odpowiednia ilość osób i nagłośnimy sprawę - to potraktują nas jak cywilizowani ludzie :)



#8 Christophe

Christophe
  • 35 postów

Napisano 25 lipca 2017 - 21:35

Zaniosłem mój komputer do Ispot u nich usługa wymiany baterii kosztuje lekko powyżej 1000 zł. Zobaczymy co z tego wyjdzie.



#9 Najki

Najki
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2017 - 21:38

Zaniosłem mój komputer do Ispot u nich usługa wymiany baterii kosztuje lekko powyżej 1000 zł. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Zostawiłeś go tam? I nic nie mówili o wymianie na nowy? Ciekawe. To daj znać jak tylko czegoś się dowiesz. Ja jutro spróbuję w Cortlandzie.



#10 Spekulant

Spekulant
  • 201 postów
  • SkądWarszawa, Kraków

Napisano 25 lipca 2017 - 21:46

Zaniosłem mój komputer do Ispot u nich usługa wymiany baterii kosztuje lekko powyżej 1000 zł. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Piszesz że zaniosłeś, ale czy spełniasz warunki które wymienione są w artykule:

- MB Pro 15 Retina Mid 2012 and Early 2013

- Status baterii: wymaga naprawy

- Pojemność baterii poniżej 80%

- Bateria ma mniej niż 1000 cykli (to nie jest ponoć na 100% warunek konieczny)



#11 Christophe

Christophe
  • 35 postów

Napisano 26 lipca 2017 - 06:46

Zostawiłeś go tam? I nic nie mówili o wymianie na nowy? Ciekawe. To daj znać jak tylko czegoś się dowiesz. Ja jutro spróbuję w Cortlandzie.


Nic nie mówili. W Cortlandzie za wymianę baterii chcieli powyżej 2000 zł. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ponieważ każdorazowo części zamawiają od Apple.

Piszesz że zaniosłeś, ale czy spełniasz warunki które wymienione są w artykule:
- MB Pro 15 Retina Mid 2012 and Early 2013[/size]
- Status baterii: wymaga naprawy[/size]
- Pojemność baterii poniżej 80%[/size]
- Bateria ma mniej niż 1000 cykli (to nie jest ponoć na 100% warunek konieczny)[/size]

Z programu coconut battery i fruitjuice wynika, że spełniam te warunki.

#12 Najki

Najki
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipca 2017 - 15:59

Dzwoniłem na infolinię Apple, ale nic nie wiedzą o tym programie. Jedyna opcja jaką przedstawili to płatna wymiana baterii w Cortland lub iSpot. Pojawiły się też pierwsze głosy w internecie, że niby Apple już wycofał dziś ten program. Chyba jednak nie będę jechał do Cortlandu. Ktoś z Was wie coś nowego? Byliście w Cortland/iSpot?



#13 ckin

ckin
  • 38 postów

Napisano 26 lipca 2017 - 20:18

Również dzwoniłem dziś na infolinię Apple - albo nic nie wiedzą, albo udają, że nie wiedzą, żeby za dużo ludzi z tego nie skorzystało. Możliwe, że jak wieść się rozniosła to faktycznie skończą z tą praktyką, zwłaszcza w Polsce. Napisałem maila do serwisu iSpot z pytaniem o termin i części, wciąż czekam.



#14 Najki

Najki
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipca 2017 - 20:21

Co więcej. Pan na infolinii powiedział, że Apple w Polsce nigdy nie prowadziło tego typu napraw na zasadzie wymiany całego laptopa. Nie wiem jak to interpretować w kontekście wspomnianej akcji. Może faktycznie to pierwsza taka akcja i gość sam nie wiedział, a może po prostu Polacy są klientami drugiej kategorii ;)



#15 ckin

ckin
  • 38 postów

Napisano 27 lipca 2017 - 17:04

Dostałem dziś odpowiedź z iSpot: 

"Dzień dobry,

w chwili obecnej problem z dostępnością części serwisowych nie został odnotowany. W przypadku niesprawnej baterii zgodnie z procedurami Apple wymieniany jest top case którego integralną częścią jest bateria. Producent nie naprawia komputerów poprzez wymianę na nową jednostkę."

Tymczasem kolejny wątek, gdzie ludzie wklejają swoje przypadki wymiany na nowe modele - 
https://forums.macru....2058575/page-2

Polska - jedyny kraj, gdzie brak części nie występuje. Cieszyć się czy rozpaczać :) ? Ile jeszcze mamy czekać na Apple Store...
 



#16 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 27 lipca 2017 - 18:34

Przecież to informacje od iSpotu. W rzeczywistości przekonacie się jak będzie dopiero jak oddacie laptopa. Przecież nie napiszą wam w mailu "tak, mamy problem z dostępnością, przyślijcie nam Macbooka, to wymienimy wam go za 2000zł na MBP 2017";)



#17 ckin

ckin
  • 38 postów

Napisano 28 lipca 2017 - 09:04

https://forums.macru....2058575/page-3

W Kalifornii ciągle wymieniają :) 



#18 Najki

Najki
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 lipca 2017 - 09:08

Niezupełnie. Wszystkie posty tych ludzi mają podane daty kiedy zgłaszali sprawę w Apple i te daty są starsze niż (lub równe) 26 lipca (dzień, w którym pojawiły się pierwsze sygnały, że baterie są już dostępne).



#19 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 28 lipca 2017 - 09:34

Przecież już napisali, że to nieaktualne. Tak to nagłośnili medialnie, że Apple spięło pośladki i każdy już dostaje informację, że normalnie wymienią baterię.


Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#20 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 sierpnia 2017 - 23:02

Nic nie mówili. W Cortlandzie za wymianę baterii chcieli powyżej 2000 zł. ...

2000 ?? O ile się orientuję, to wymiana baterii (całego topcase ze zużytą baterią) w ASA nie powinna kosztować więcej niż połowa tej sumy.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#21 Najki

Najki
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpnia 2017 - 07:09

Według postów z zagranicznych forów to 199 dolarów kosztuje wymiana baterii z topcase w USA. Po aktualnym kursie wychodzi 715zł. Nawet jeśli VAT 23% doliczyć (w niektórych stanach VAT-u nie ma, w innych jest do 7,5%) to wychodzi 880zł, a nie 2000... Masakra jak nas robią w tym kraju.



#22 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 sierpnia 2017 - 08:16

Popytaj w serwisach ile to kosztuje to nie będziesz opowiadał głupot, że Cie ktoś robi w tym kraju. Wymiana topcase z powodu zużytej baterii kosztuje około 1000 złotych brutto. Albo i mniej. Koszt 2000 to jest wtedy kiedy wymieniasz topcase na przykład z powodu uszkodzenia mechanicznego albo innej usterki. 


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#23 Najki

Najki
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpnia 2017 - 10:13

Popytaj w serwisach ile to kosztuje to nie będziesz opowiadał głupot, że Cie ktoś robi w tym kraju. Wymiana topcase z powodu zużytej baterii kosztuje około 1000 złotych brutto. Albo i mniej. Koszt 2000 to jest wtedy kiedy wymieniasz topcase na przykład z powodu uszkodzenia mechanicznego albo innej usterki. 

 

Kolego przewiń ten temat trochę wyżej, bo Christophe pisał w nim, że Cortland chciał od niego ponad 2000 zł za wymianę baterii. Co prawda nie napisał jaki jest stan jego top case'a, ale kwoty różnią się znacząco. Swoją drogą mógłbyś przybliżyć o co chodzi z tą różnicą 1000 i 2000zł? Skoro i tak w tych rocznikach muszą wymienić cały top case przy wymianie baterii to co za różnica czy top case ma uszkodzenia mechaniczne czy inną usterkę? Jest to zatem część wymieniana czy nie?

 

Cytuję obie wypowiedzi Christophe'a:

 

 

Zaniosłem mój komputer do Ispot u nich usługa wymiany baterii kosztuje lekko powyżej 1000 zł.

 

 

W Cortlandzie za wymianę baterii chcieli powyżej 2000 zł.



#24 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 07 sierpnia 2017 - 23:05

Kolego przewiń ten temat trochę wyżej, bo Christophe pisał w nim, że Cortland chciał od niego ponad 2000 zł za wymianę baterii. Co prawda nie napisał jaki jest stan jego top case'a, ale kwoty różnią się znacząco. Swoją drogą mógłbyś przybliżyć o co chodzi z tą różnicą 1000 i 2000zł? Skoro i tak w tych rocznikach muszą wymienić cały top case przy wymianie baterii to co za różnica czy top case ma uszkodzenia mechaniczne czy inną usterkę? Jest to zatem część wymieniana czy nie?

 

http://myapple.pl/fo...3/#entry2076484

 

Podsumowując: wymianę baterii w Retinach za kwotę powyżej 1000zł. można uważać za drogą. Ceny 2000zł. komentować nie wypada, ale moim zdaniem powinno takiej wycenie towarzyszyć przynajmniej wytłumaczenie ze strony serwisu, że np. "normalna wymiana zużytej baterii kosztuje 1000zł. ale z powodu takich i takich uszkodzeń trzeba wymienić topcase pogwarancyjnie co kosztuje 2x drożej"). Brak takiego wyjaśnienia może budzić uzasadnione podejrzenie o narażenie klienta na nadmierne koszty.
Jeszcze raz sprawdza się zasada, że o wycenę naprawy warto zapytać w kilku serwisach.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#25 Najki

Najki
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpnia 2017 - 23:30

Dzięki za linka  :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych