Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kondycja baterii w używanym MacBooku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 p1o

p1o
  • 8 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 21:07

Cześć!

 

To mój pierwszy post ale nie o tym wątek ;)

 

Posiadam MacBooka PRO z 2015r z podstawową konfiguracją i5/8/128GB. Używałem komputera przez rok i na chwile obecną mam 485 cykli i 95% kondycji. Komputer ładuje się jakieś 195 minut od zera do stu procent co przekłada się na prace 6/7 godzin.

 

Dwa dni temu, przesiadłem się na Macbooka 12 calowego z 2015r też o podstawowej konfiguracji m3/8/256. Komputer zakupiłem na serwisie aukcyjnym i dopytałem jedynie o liczbę cykli - jest 209. 

 

Komputer jest naładowany na 100%, czas ładowania to 2,5 / 3 godziny. Niestety przy przeglądaniu internetu i niczego więcej na podświetleniu ekranu 90% komputer wytrzymuje 3, maks 3,5 godziny. Jeśli to tego dojdzie thunderbird i youtube czas pracy spada na 2,5 godziny. 

 

Sprawdziłem kondycje baterii - 74%.

 

Dużo czytałem o tym modelu ale niestety tak krótki czas pracy na baterii troche mnie zawiódł, fakt - ogromnym plusem jest to że mozna go ładować z PowerBanka ale chyba nie o to tutaj chodzi.

 

Pytanie do Was - czy w tym przypadku pomoże jedynie wymiana baterii na nową czy są jakieś sposoby które mogą poprawić czas pracy mojego jabłka?

 

Dziękuję za informacje

 

Pozdrawiam



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 18 lipca 2017 - 08:32

Poniżej 80% pojemności znamionowej to wg Apple bateria kwalifikuje się do wymiany.

Ale czy problem jest tylko zużytą lub wadliwą baterią, czy komputer ma wewnątrz jakąś "historię" (bo widać, że poprzedni właściciel komputera z niewiadomych powodów panicznie bał się serwisu) - to powinien rozstrzygnąć serwis.


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych