Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pamięć wariuje w MacBooku Air


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Maciek_pyp

Maciek_pyp
  • 70 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 11:35

Witam, pamięć masowa w moim Maku chyba się nieźle naćpała. Ilekroć bym nie wszedł w jabłko->Ten Mac...->Pamięć masowa, za każdym razem jest inna wartość. Wczoraj stan wynosił 1,6GB wolnego miejsca, więc usunąłem kupę niepotrzebnych zdjęć, wchodzę ponownie i... ok. 0,9GB. Zacząłem później bawić się dalej, usunąłem ładne kilka GB plików, po czym znowu sprawdziłem pamięć i było niewiele ponad 1GB. Zrestartowałem komputer, wtedy się pojawiła wartość 5,5GB. Po tym nie robiłem nic z pamięcią, jedynie korzystałem z Safari i po kilku minutach sprawdzam ponownie i... 4,7GB. I tak do teraz sobie wchodzę tam co chwilę i za każdym razem jest inna wartość, w tym momencie mam 4,1GB, mimo że jedyny program jaki używam to Safari. Dodam że gdy kliknę w Zarządzaj, to pisze iż system zajmuje około 50GB, wydaje mi się że to bardzo dużo. Nie wiem czy to system faktycznie tyle zajmuje czy są tam jakieś śmieci.

Może wiecie koledzy jak mogę to zoptymalizować i ewentualnie usunąć ten zalegający syf, z góry dziękuję za każdą odpowiedź, pozdrawiam!
PS: Dla jasności to MacBook Air 2014, macOS Sierra 10.12.5



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 lipca 2017 - 11:57

Diskwave? Pobierz i zobacz
Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych