Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy MacBook dla niewymagającego użytkownika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 06 lipca 2017 - 19:31

Witam,

być może temat powielany ale chciałem założyć osobny żeby nie mieszać
Obecnie mamy w domu 12" Asusa na intel pentium 1 2GB RAM. Przeglądarka uruchamia się ponad 1 minutę a o pozostałych czynnościach nie wspomnę.

Komputer ma służyć do;
przeglądania internetu,
logowania się do banku,
YouTube

Generalnie nic więcej w domu nie robimy a zależy nam żeby otwarcie laptopa nie wywoływało depresji tylko dawało lekką przyjemność z użytkowania do tak prostych czynności. Korzystamy z telefonów iPhone ale nie mamy jakiś preferencji do logowania się wszędzie żeby mieć wszystko i wszędzie. Zależy nam właśnie na tych prostych czynnościach.

Który sprzęt będzie spisywał i po 2-3 latach nie będzie wołał znowu o pomstę do nieba.
Komputer nowy czy wystarczy używka w dobrej cenie i z jakiego rocznika.
Najlepiej jakby ktoś podał dokładny model.
Aha, i jeszcze mam stres czy 4GB RAM to będzie dość czy raczej coś z 8GB?

Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie.

iPhone 11


#2 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 06 lipca 2017 - 19:44

Nie kupuj nic, poniżej procesora i5 i 4GB ram z co najmniej 2011 roku.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#3 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 07 lipca 2017 - 12:26

Podstawowy model Air 13? Nówka będzie za 3700-3800zł chyba do kupienia. Jak z budżetem?

#4 catch_a

catch_a
  • 44 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 10:03

Komputer ma służyć do;
przeglądania internetu,
logowania się do banku,
YouTube

Generalnie nic więcej w domu nie robimy a zależy nam żeby otwarcie laptopa nie wywoływało depresji tylko dawało lekką przyjemność z użytkowania do tak prostych czynności. Korzystamy z telefonów iPhone ale nie mamy jakiś preferencji do logowania się wszędzie żeby mieć wszystko i wszędzie. Zależy nam właśnie na tych prostych czynnościach.

Który sprzęt będzie spisywał i po 2-3 latach nie będzie wołał znowu o pomstę do nieba.
Komputer nowy czy wystarczy używka w dobrej cenie i z jakiego rocznika.
Najlepiej jakby ktoś podał dokładny model.
Aha, i jeszcze mam stres czy 4GB RAM to będzie dość czy raczej coś z 8GB?

Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie.

 

     Ja właśnie jestem posiadaczem pierwszego swojego Macbooka jako niewymagający użytkownik. Zdecydowałem się na Macbook Air 13" MMGF2ZE. To model early 2015, wersja z wiosny 2016 z 8Gb ram. Ostatnio wyszła kolejna edycja tego modelu, ale różni się jedynie nieznacznie większym taktowaniem procesora, co dla mnie jest zbędne. Natomiast sama cena różni się o parę stówek.
     Sprzęt służy mi głównie do tych samych czynności i jak na razie jestem bardzo mile zaskoczony. Wszystko działa bardzo płynnie. Piszę, w tle gra YouTube, ponadto czytam jednocześnie różne rzeczy w necie i zero zawiech czy innego zawodu. Co prawda mój dysk ma jedynie 128 Gb, ale ja akurat nie gromadzę dużej liczby plików, ale mając dodatkowy dysk zewnętrzny, a i potencjalny dostęp do wielu różnych dysków w chmurze, ta pojemność to żadna przeszkoda.
     Z zakupem nosiłem się jakieś półtora miesiąca. Początkowo chciałem jakąś używkę na próbę, gdyż do tej pory na kompie miałem styczność jedynie z Windowsem. Jednak skoro za sensowną używkę miałbym dać 2-3 tys. zł, to finalnie już wolałem dołożyć do nowego Air'a. Ceny mojego modelu zaczynają się od 3,5 tys. zł w sklepach na Allegro.

     Co do pamięci ram to 4 Gb może i wystarczą obecnie przy prostych czynnościach. Tylko po pierwsze sam myślisz o sprzęcie, w który za 2-3 lata będzie działał równie płynnie, a po drugie wszystko z biegiem czasu robi się jakieś bardziej pamięciożerne, stąd dla wydajności sprzętu na lata od razu lepiej zainwestować w większą ilość ramu.
Zapoznanie się z mac OS zajęło mi łącznie jeden dzień. Po pierwszych dwóch godzinach zupełnie zapomniałem o 'Starcie'. Jedyny, prozaiczny problem jest taki, że jeszcze po tygodniu czasem trafiam w Command zamiast Alt'u przy pisaniu polskich znaków ;)
     Dla Twoich potrzeb polecam Ci swój model. Za 3,5 tys. znajdziesz fabrycznie zapakowany.



#5 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 20 lipca 2017 - 23:03

Ja bym brał 8 GB przyszłościowo, ale do waszych zastosowań dowolny nie za stary wystarczy. Pewnie szukałbym MBA 13" z 2014 lub 2015 na dobrej wyprzedaży.

 

MBA z 2017 nie polecam ze względu na proporcję jakości do ceny. W 2017 wyszły dobre MBP oraz MB 12", ale nie Air.


Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

#6 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 21 lipca 2017 - 07:31

Ok, będę rozważał Wasze propozycje.


iPhone 11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych