Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy iPad dla dziecka, konto uzytkownika vs konto AppStore, iCloud etc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 xchaotic

xchaotic
  • 18 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 12:01

Witam.

 

Po dlugiej przerwie od iOS kupilem dziecku iPada.

W rodzinie zona ma iPhone i korzysta z mojego konta App Store, i tak zwykle darmowe aplikacje ale czasem jest problem bo np Yanosika nie ma w US App store.

 

Dawno temu mialem 1go iPhone i 1go iPada w czasach jak jeszcze nie sprzedawali w Polsce, a wiec i konto iTunes bylo w USA, w dolarach.

 

Teraz, z tego co widze mozna juz normalnie kupowac apki w Polsce, za zlotowki i chyba tak bym wolal.

Jak to najlepiej ustawic, czy powinno byc zupelnie oddzielne konto iTunes/App store dla dziecka, czy to konto ma byc na mnie, czy jednak zrobic wspolne a tylko oddzielne konto uzytkownika /iCloud?

 

Nie spodziewam ze zeby zona korzystala  mocno z aplikacji dziecka (gry i edukacja) i vice versa....

 



#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2017 - 16:59

Poczytaj o chmurze rodzinnej.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#3 nugat dr

nugat dr
  • 3 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 18:40

Witam.

 

Po dlugiej przerwie od iOS kupilem dziecku iPada.

W rodzinie zona ma iPhone i korzysta z mojego konta App Store, i tak zwykle darmowe aplikacje ale czasem jest problem bo np Yanosika nie ma w US App store.

 

Dawno temu mialem 1go iPhone i 1go iPada w czasach jak jeszcze nie sprzedawali w Polsce, a wiec i konto iTunes bylo w USA, w dolarach.

 

Teraz, z tego co widze mozna juz normalnie kupowac apki w Polsce, za zlotowki i chyba tak bym wolal.

Jak to najlepiej ustawic, czy powinno byc zupelnie oddzielne konto iTunes/App store dla dziecka, czy to konto ma byc na mnie, czy jednak zrobic wspolne a tylko oddzielne konto uzytkownika /iCloud?

 

Nie spodziewam ze zeby zona korzystala  mocno z aplikacji dziecka (gry i edukacja) i vice versa....

hej w zaleznosci ile ma dziecko lat? bo jak bedzie mialo dostep do karty kredytowej to moze zaplacic za wszystko co tylko bedzie chcialo  moim zdaniem chmura rodzinna to dobre rozwiazanie



#4 xchaotic

xchaotic
  • 18 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 18:55

Poczytaj o chmurze rodzinnej.

Dobra ale ja i tak nie mam konta w Polsce, wiec jesli i tak bede zakladal nowe konto to chyba lepiej to miec wszsytko oddzielnie tak?



#5 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 czerwca 2017 - 08:20

Dobra ale ja i tak nie mam konta w Polsce, wiec jesli i tak bede zakladal nowe konto to chyba lepiej to miec wszsytko oddzielnie tak?


To przenieś konto do polskiego AppStore. Tak dziecko musi mieć swój AppleID ale musisz włączyć w chmurę jako dziecko, żeby mieć kontrolę nad tym co sobie ściąga.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#6 xchaotic

xchaotic
  • 18 postów

Napisano 02 czerwca 2017 - 16:41

Troche sie z tym nameczylem, w skrocie zrobilem sobie Polskie AppleID, dodalem zasilanie w pieniadze, 2-etapowa autentykacje itd.

Potem konto dla dziecka i zrobilem family sharing.

Na probe kupilem gre Botanicula (polecam) i widze ze ja tez ma do niej dostep, takze jest ok.

Caly proces, z krotkimi przerwami zajal mi prawie 3h - w tym czasie Apple przyslalo mi 3 x SMSy, sciagnelo po zlotowce z karty na probe itd itd

 

Dziala, ale wspolczuje osobom mniej ogarnietym technicznie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych