Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy iPhone 7 podoła tym wymogom?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 davede

davede
  • 3 postów

Napisano 03 maja 2017 - 17:38

Cześć,

 

Jestem w trakcie intensywnego rozmyślania w sprawie nowego smartfona. Z iOS miałem najmniej do czynienia, wyłącznie na urządzeniu iPhone 5S. Niestety, nie polubiliśmy się na tyle, żebym mógł stwierdzić, iż ten telefon byłby dla mnie. Na szczęście to było kiedyś i teraz na rynku są iPhone 6 i 7. Zastanawiam się jednak nad tym drugim, gdyż zależy mi przede wszystkim na aparacie, a ten w siódemce jest po prostu lepszy i tutaj chyba wątpliwości nikt nie ma. 

 

Chciałbym jednak dowiedzieć się nieco więcej na temat iPhone oraz faktu, czy podoła on moim wymogom. Przede wszystkim główne pytanie odnosi się do Microsoft. Czy iPhone i Windows są w stanie dogadać się bez żadnych problemów? Podobno nadal nie da się zobaczyć iPhone w systemie jako pamięć masowa, trudno, ale czy funkcje tj. Outlook, OneDrive, Skype i inne rzeczy spod znaczka Microsoft działają nieomylnie? ;) Czy korzysta ktoś z Was może z klawiatury WordFlow, która na systemach Windows Phone działa pięknie? Czy da się jakoś wygodnie przejrzeć zawartość telefonu bez iTunes?

 

Chciałbym też jeszcze zapytać się o to, czy różnice w rodzaju pamięci iPhone 7 są widoczne? Ostatnio czytałem, że wersja z 32GB ma wolniejszy zapis i odczyt, zaś większe, pojemniejsze wersje mają całkowicie inny, szybszy.

 

Jak coś mi się przypomni to dopiszę. Pozdrawiam :)



#2 Stefan Niewiadomski

Stefan Niewiadomski
  • 26 postów

Napisano 05 maja 2017 - 21:11

Outlook, OneDrive i Skype działają lepiej niż na Windows Phone :)

Nie wiem co oznacza klawiatura WordFlow ale jeśli chodzi Ci o klawiaturę którą pisze się bez odrywania palca to jest bardzo dobry GBoard.

Zawartość telefonu przeglądasz z poziomu telefonu a najlepiej skonfigurować sobie iCloud i mieć wszystko ładnie zsynchronizowane.



#3 Marek Popo

Marek Popo
  • 23 postów

Napisano 05 maja 2017 - 21:12

Podobno 32GB jest wolniejszy ale czy odczuwalnie? Wydaje mi się że nie. Różnice widać podczas testów ale nie korzystając z telefonu na co dzień.



#4 operator

operator
  • 31 postów
  • SkądŻyrardów

Napisano 05 maja 2017 - 21:16

Zapomnij o podłączaniu iPhone do iTunes. Dziś już się nie używa kabla do niczego poza ładowaniem.



#5 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 05 maja 2017 - 21:17

Zapomnij o podłączaniu iPhone do iTunes. Dziś już się nie używa kabla do niczego poza ładowaniem.

A jednak się używa


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#6 operator

operator
  • 31 postów
  • SkądŻyrardów

Napisano 05 maja 2017 - 21:23

A jednak się używa

Do czego?? No dobra w starszych autach trzeba podłączyć kablem żeby korzystać z Car Play :)



#7 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 05 maja 2017 - 21:32

Do czego?? No dobra w starszych autach trzeba podłączyć kablem żeby korzystać z Car Play :)

No jak to do czego? Do archiwizacji i uaktualnień poprzez iTunes. Wiadomo, można mieć archiwum w chmurze, albo aktualizować inaczej, ale w iCloud nie zrobisz szyfrowanej kopii zapasowej, a więc tracisz zawartość aplikacji zdrowia i aktywności w razie odtworzenia iPhone. Uwierz, że wielu użytkowników używa kabla ze względu na iTunes.


Użytkownik maciek5s edytował ten post 05 maja 2017 - 21:35

  • tomasz lubi to

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#8 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 05 maja 2017 - 21:50

ale w iCloud nie zrobisz szyfrowanej kopii zapasowej, a więc tracisz zawartość aplikacji zdrowia i aktywności w razie odtworzenia iPhone.

Akurat kopia w iCloud JEST szyfrowana.
https://support.appl...iewlocale=pl_PL

https://support.appl.../pl-pl/HT202303


Użytkownik pedros edytował ten post 05 maja 2017 - 22:01


#9 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 05 maja 2017 - 22:04

Akurat kopia w iCloud JEST szyfrowana.
https://support.appl...iewlocale=pl_PL

No ok, ja sugerowałem się innym linkiem gdzie mowa o szyfrowaniu jest tylko przy iTunes https://support.appl.../pl-pl/HT203977

 

Ale i tak stwierdzenie, że kabla w iPhone używa się tylko do ładowania jest wzięte z kosmosu.


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#10 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 05 maja 2017 - 22:12

Ale i tak stwierdzenie, że kabla w iPhone używa się tylko do ładowania jest wzięte z kosmosu.

No nie wiem, ja przy okazji ładowania iPhone'a synchronizuję muzykę i filmy. Ale to z lenistwa, bo przecież po Wi-Fi też mógłbym... Od czasu do czasu zrobię też kopię na dysk lokalnie. Tak dla pewności. Niemniej, można wykorzystywać go z powodzeniem tylko do ładowania. No, jeszcze w samochodzie jako nawigację i zestaw car audio na dłuższych trasach...



#11 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 05 maja 2017 - 22:25

No właśnie, ale przedmówca napisał to tak jakby wszyscy użytkownicy używali kabla tylko do ładowania. Mniejsza bo zrobił się mały OT :huh:


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#12 operator

operator
  • 31 postów
  • SkądŻyrardów

Napisano 06 maja 2017 - 11:22

No jak to do czego? Do archiwizacji i uaktualnień poprzez iTunes. Wiadomo, można mieć archiwum w chmurze, albo aktualizować inaczej, ale w iCloud nie zrobisz szyfrowanej kopii zapasowej, a więc tracisz zawartość aplikacji zdrowia i aktywności w razie odtworzenia iPhone. Uwierz, że wielu użytkowników używa kabla ze względu na iTunes.

 

Jesteś pewny, że dane z aplikacji "Zdrowie" nie są w żaden inny sposób przenoszone? Nigdy iPhone kablem nie podpinałem do kompa a dane się przenoszą gdy zmieniam telefon i "odzyskuję" dane z kopii zapasowej z iCloud.



#13 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 06 maja 2017 - 11:30

Już to zostało wcześniej wyjaśnione


Ogólnie najlepiej skupić się teraz na temacie, bo założyciela tematu interesuje spełnianie pewnych wymogów, a nie to czy używa się kabla czy nie.


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#14 winmaciek

winmaciek
  • 6 507 postów
  • Płeć:

Napisano 06 maja 2017 - 11:57

Cześć,

 

Jestem w trakcie intensywnego rozmyślania w sprawie nowego smartfona. Z iOS miałem najmniej do czynienia, wyłącznie na urządzeniu iPhone 5S. Niestety, nie polubiliśmy się na tyle, żebym mógł stwierdzić, iż ten telefon byłby dla mnie. Na szczęście to było kiedyś i teraz na rynku są iPhone 6 i 7. Zastanawiam się jednak nad tym drugim, gdyż zależy mi przede wszystkim na aparacie, a ten w siódemce jest po prostu lepszy i tutaj chyba wątpliwości nikt nie ma. 

 

Chciałbym jednak dowiedzieć się nieco więcej na temat iPhone oraz faktu, czy podoła on moim wymogom. Przede wszystkim główne pytanie odnosi się do Microsoft. Czy iPhone i Windows są w stanie dogadać się bez żadnych problemów? Podobno nadal nie da się zobaczyć iPhone w systemie jako pamięć masowa, trudno, ale czy funkcje tj. Outlook, OneDrive, Skype i inne rzeczy spod znaczka Microsoft działają nieomylnie? ;) Czy korzysta ktoś z Was może z klawiatury WordFlow, która na systemach Windows Phone działa pięknie? Czy da się jakoś wygodnie przejrzeć zawartość telefonu bez iTunes?

 

Chciałbym też jeszcze zapytać się o to, czy różnice w rodzaju pamięci iPhone 7 są widoczne? Ostatnio czytałem, że wersja z 32GB ma wolniejszy zapis i odczyt, zaś większe, pojemniejsze wersje mają całkowicie inny, szybszy.

 

Jak coś mi się przypomni to dopiszę. Pozdrawiam :)

Wordflow nie ma na iOS w Polsce. Alternatywami są SwiftKey i wspomniany GBoard. Skype działa bardzo fajnie, jest nawet zintegrowany z systemem (jak ktoś dzwoni, to można odebrać tak, jak FaceTime czy zwykłą rozmowę). Z aplikacji Outlook nie korzystam, natomiast ma ona dobre opinie. Zresztą konto Microsoft można dodać i korzystać z niego przez systemowe Mail czy Kalendarz. Ja dodałem hotmaila dawno, jako Exchange (nie wiem czy dalej tak można…) i działa świetnie, jest Push, kalendarze, przypomnienia, kontakty. 

Jeśli chcesz przeglądać zawartość telefonu, to iTunes raczej nie unikniesz. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#15 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 09 maja 2017 - 17:52

Mam wrażenie, że aplikacje Microsoftu działają na iPhonie lepiej niż na flagowych smarftfonach Nokii/Microsoftu. Używam pakiety Office na iPhonie i Padzie. Oczywiście z synchro via Cloud. Działa naprawde dobrze. Użytkuje przede wszystkim OneNote, Worda i Power Pointa. Excela tylko do podglądu i prostej (bardzo) edycji. Jeśli chodzi o Skype - nawet na starszych modelach (iPhone 5s) działa, jak to określiłeś nieomylnie :) Ja używałem Skypa na iPhone 4s i iPadzie 3 będąc w Japonii. Nie myślałem, że połączenia będą aż tak dobrej jakości.


 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil


#16 Gość_Łukasz Taruć_*

Gość_Łukasz Taruć_*

Napisano 12 maja 2017 - 12:24

2 lata temu przesiadałem się z WP na apple. Wszystko przenosi się bardzo łatwo. Po prostu zakładasz konto live na iphonie i zasysa Ci kontakty, kalendarz. One drive, one note i cały office działają lepiej niz na WP. Dodatkowo onedrive od razu zapisuje u siebie zdjęcia. Teraz mam androida i też wszystko przeniosłem z MS.

#17 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 13 maja 2017 - 14:16

Do czego?? No dobra w starszych autach trzeba podłączyć kablem żeby korzystać z Car Play :)

 

No nie wiem czy w starszych. Do tej pory tylko niektóre modele 2017 mają carplay bezprzewodowego, więc auto z 2016 starsze raczej nie jest.



#18 winmaciek

winmaciek
  • 6 507 postów
  • Płeć:

Napisano 13 maja 2017 - 21:56

No nie wiem czy w starszych. Do tej pory tylko niektóre modele 2017 mają carplay bezprzewodowego, więc auto z 2016 starsze raczej nie jest.

A nawet "bardzo" niektóre ;)

Na teraz, to chyba tylko Harman Kardon ogłosił (w lutym bodajże), że udało mu się ogarnąć, ale żadni producenci chyba jeszcze tego nie włożyli do żadnej ze swoich maszyn.

Alpine w styczniu zapowiedziało swój zestaw, ale mają ciągle jakieś opóźnienia i przekładają premierę.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#19 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 maja 2017 - 22:32

Podobno 32GB jest wolniejszy ale czy odczuwalnie? Wydaje mi się że nie. Różnice widać podczas testów ale nie korzystając z telefonu na co dzień.

 

W praktyce bez znaczenia.


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych