Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP z ekspozycji - jak sprawdzić jego "przebieg"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 AdamWie

AdamWie
  • 6 postów

Napisano 10 marca 2017 - 11:19

Zakupiłem MBP z analogicznym życiorysem jak ten [usunięty link do Allegro// moderacja] :

1) "produkt po ekspozycji w salonie stacjonarnym" 

2) ilość cykli ładowania 3

 

Rozumem, że jak komputer był na ekspozycji podpięty pod ładowarkę cały czas to cykle ładowania się nie "nabijały"?

 

Często jest tak w salonach x-kom, że komputer stoi za szybą i jest wyłączony. Podczas odbioru w salonie chciałbym sprawdzić jakiś parametr, aby ograniczyć ryzyko, zakupu komputera, który pomimo 3 cykli np. przez ostatnie 12 miesięcy chodził 18h/dzień podłączony pod ładowarkę. 

Czy jestem w stanie sprawdzić ile godzin był włączony (niezależnie czy pracował na ładowarce czy na baterii)?

 

Z góry dzięki za pomoc.



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 10 marca 2017 - 14:48

W Terminalu:

last reboot shutdown; uptime

Albo taki skromny skrypt:

function displaytime { local T=$1; local D=$((T/60/60/24)); local H=$((T/60/60%24)); local M=$((T/60%60)); local S=$((T%60)); printf '%5s days %2s hrs %2s min %2s secs' $D $H $M $S; } && function get_syslog_entries () { syslog -d store -F '$(Sender) $(Message)' -k Sender Req '^(shutdown|reboot)$' -k Message Req "SHUTDOWN_TIME"; } && while read -a line; do sender="${line[0]}"; log_entry_timestamp="$(date -j -f %s "${line[2]}" +"%a %b %e %Y %T %Z")"; uptime_timestamp="$(displaytime "${line[3]}")"; printf "%s %-8s %s\n" "${log_entry_timestamp}" "${sender}" "${uptime_timestamp}"; done < <(get_syslog_entries)

W wyniku otrzymasz w kolumnach datę zdarzenia, jego rodzaj, czas „na chodzie”.

 

Zastrzeżenie –  skrypt w pełni działa do El Capitana, bo od Sierry zmieniono sposób logowania zdarzeń (man log), ale do Twojego zastosowania powinien wystarczyć.

 

(Otwórz sobie tę stronę przy odbiorze komputera i przekopiuj z przeglądarki bezpośrednio do Terminala tekst ze znacznikami 'code' czy też skopiuj w jakikolwiek inny pośredni sposób, jeżeli poprzedni będzie niemożliwy do wykonania).


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych