Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Safari otwiera sam nową kartę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojo90

Wojo90
  • 19 postów

Napisano 06 marca 2017 - 17:51

Witam,

 

Mam problem z przeglądarką safari. Za każdym razem kiedy chce coś włączyć w niej to otwiera mi nową kartę o takim linku http://dataloading.net/j/pne Po jego zamknięciu zamyka się cała przeglądarka a po kliknięciu w moją kartę znika i ze sekundke znów się pojawia.

 

Prosze o pomoc jak się z tym uporać. Czy to jakiś wirus?


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 06 marca 2017 - 18:57
Istnieje polskie słowo „wirus”, nie trzeba pisać z „v” na początku.


#2 iPrzemo

iPrzemo
  • 23 postów

Napisano 07 marca 2017 - 00:47

U mnie po otwarciu linku który przesłała mi bliska osoba ze strony OLX.pl (ogłoszenie w kategorii samochody) z końcówką .html#bcb691158b;promoted Co ciekawe nigdy żadne ogłoszenie nie pojawiało się z taką końcówką, zawsze .html i koniec tekstu. Obecnie pojawiają się przy każdym wyszukiwaniu w Google kolejne okna przekierowania. Według forów anglojęzycznych jakiś wirus. Co ciekawe w moim przypadku komputer który nigdy nie włączał wentylatorów obecnie kręci nimi NON-STOP. Chyba jakiś "syf" się przypałętał ... co ciekawe od 2002 roku nigdy nie miałem żadnego programu antywirusowego i nie miałem tak niepokojących objawów. Może ktoś wypowie się jeszcze ... ?



#3 REDDRIZZD

REDDRIZZD
  • 3 postów

Napisano 12 marca 2017 - 19:49

Mam ten sam problem co użytkownik z pierwszego postu. Jest ktoś, kto mógł by nam pomóc?



#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 12 marca 2017 - 20:01

Jest.

 

https://www.malwarebytes.com/mac/ i zdrowy rozsądek – niekoniecznie w tej kolejności, ale w obydwu konfiguracjach działa.

 

Nie zaszkodzi też przeczytanie dotychczasowych rozwiązań podanych na tym forum. W większości przypadków się sprawdziły.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 iPrzemo

iPrzemo
  • 23 postów

Napisano 15 marca 2017 - 11:47

Jak w powyższym temacie

 

U mnie po otwarciu linku który przesłała mi bliska osoba ze strony OLX.pl (ogłoszenie w kategorii samochody) z końcówką .html#bcb691158b;promoted Co ciekawe nigdy żadne ogłoszenie nie pojawiało się z taką końcówką, zawsze .html i koniec tekstu. Obecnie pojawiają się przy każdym wyszukiwaniu w Google kolejne okna przekierowania. Według forów anglojęzycznych jakiś wirus. Co ciekawe w moim przypadku komputer który nigdy nie włączał wentylatorów obecnie kręci nimi NON-STOP. Chyba jakiś "syf" się przypałętał ... co ciekawe od 2002 roku nigdy nie miałem żadnego programu antywirusowego i nie miałem tak niepokojących objawów. Może ktoś wypowie się jeszcze ... ?

W temacie: [usunięto linkto był chyba jakiś wirus lub nie prawidłowo działająca wtyczka Safari  :angry:  którego złapałem wchodząc na OLX !!! Zauważyłem co nigdy się nie zdarza że niemożliwe jest przelogowanie się do drugiego użytkownika lub wylogowanie z użytkownika i ponowne zalogowanie, gdyż (uwaga !!!) SAFARII pojawio się w tle (u góry widać pasek Safarii) gdy jestem wylogowany i widzę ikony użytkowników do których chcę się zalogować, (udało mi się zrobić zrzuty ekranu, wszystko mam udokumentowane) je zaś przysłania baner w tytule: nie znaleziono pęku klucz, poniżej kłódka i ikona safari obok Nie można znaleść pęku kluczy. Poniżej do wyboru "Anuluj" "Przywróć domyślne". I za "chiny ludowe" nie można przejść logowania do użytkownika !!!! Więc wyłączyłem z palca komp i włączyłem ponownie. Na szczęście mam automatyczne logowanie do konta bez hasła (bo tu bym utknął), więc nie było problemu. Co ciekawe Safari samo uruchamiało się bez moje ingerencji nawet gdy je zamykałem, po chwili znów startowało i było widoczne już podczas logowania. Przy okazji w kluczach znalazłem "Niewiarygodny Certyfikat do 2019 roku: Root Grupy PZU, Intermediate Grupa PZU itp... a nigdy przenigdy do tej instytucji nawet na www nie zaglądałem.

Infolinia Apple uspokoiła mnie sugerując aby pobrać progmam MalwareByte : https://www.malwarebytes.com/mac/

 

Mając ostatnią kopię na TimeMachine dwa dni wstecz, stwierdziłem że dużo nie starcę i zrobię FORMAT ale z podwójnym nadpisaniem zer. Trwało to przy dysku 1 TB HDD ok 4 godzin. Udało się i komputer wrócił do żywych a był ZOOMBIE przez ok. 3 godziny bo wszystko działo się na moich oczach.

Co ciekawe zauważyłem i POLECAM rzadko ale warto, by raz na czas - zrobić format z podwójnym nadpisaniem zer.

Ja nigdy tego nie robiłem zaś zauważyłem że komputer:

 

1. Po instalacji czystego OSX, odzyskaniu z TM użytkowników nie indeksuje żadnego dysku ?! A poprzednio ZAWSZE indeksował dysk z TM oraz własny HDD.

 

2. Od formatu z podwójnym nadpisaniem zer komputer ani razu od 8 dni NIE WŁĄCZYŁ wentylatora mimo że pracowałem na min bardzo intensywnie (MacBookPro 2010). Jest kompletnie bezgłośny !!! Poprzednio nawet w trakcie przeglądania Safari stron YouTube uruchamiał się wentylator, a przy kilku kartach było to dość częste, zaś teraz oczom i uszom nie wierzę. Komputer kręci wentylatorem ale nie tak jak kiedyś !!!

 

Co ważne dla użytkowników dysków SSD, takie podwójne nadpisanie zerami skraca żywotność dysku lub gwarancję. Np. format i podwójne nadpisanie SSD Samsung 500 GB EVO 850 to 1 TB mniej, a gwarancja 5 letnia obejmuje 150 TB, które można wykorzystać przed upływem 5 lat. Warto o tym pamiętać.

Niestety format mnie uratował ... ale miałem wszystko na TM i to czyste!!!


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 15 marca 2017 - 15:31


#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 15 marca 2017 - 15:30

Dwie uwagi: proszę o nieprzesyłanie żadnych linków do potencjalnych zagrożeń w sieci oraz o wzięcie pod uwagę, że czerwony kolor czcionki zarezerwowany jest dla moderacji.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych