Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kalendarz Google codziennie od nowa prosi o hasło i kod.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2017 - 11:51

Odkąd mam Yosemite, mam taki problem z kontem Google być może to przypadek, zbieg okoliczności, a dokładnie to kalendarz Google nie chce współpracować. Otóż codziennie po włączeniu kompa prosi o hasło do konta, a od czasu do czasu wyskakuje po wpisaniu hasła taka prośba – "Skopiuj ten kod, przejdź do aplikacji i wklej go: i kod..." problem w tym, że nie wiem do jakiej aplikacji mam to wkleić w kalendarzu nigdzie nie ma miejsca na wklejenie takiego kodu, a za każdym razem generuje inny. Jak to wklejam w miejsce hasła do konta to oczywiście jest nieprawidłowy, więc to nie tu.

Pozdrawiam Wojtgor



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 22 lutego 2017 - 12:47

Coś jeszcze oprócz kalendarza google używasz?

 

Masz włączone dwuetapowe uwierzytelnianie na koncie google?

 

Próbowałeś google captcha oraz włączyć dostęp do mniej bezpiecznych aplikacji na swoim profilu google?



#3 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lutego 2017 - 09:04

Używam jeszcze programu do Gmail oraz dysk Google, ale one działają nawet jak nie podam co rano tego hasła. Tylko kalendarz się nie synchronizuje jak nie zatwierdzę hasłem od nowa.

Nie mam włączonej dwuetapowego uwierzytelniania. 

 

Nie próbowałem "google captcha" nawet nie wiem co to... co do dostępu dla mniej bezpiecznych aplikacji czy to tutaj - (załącznik)

 

Dziękuje za pomnoc pozdrawiam



 

Załączone pliki



#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 lutego 2017 - 09:33

Jak nie wiesz nawet co to jest to pora na użycie wyszukiwarki google.

 

Google captcha i dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji ustawia się po stronie google. Proste wyszukiwanie w google i trafisz gdzie trzeba.

http://lmgtfy.com/?q... google captcha

http://lmgtfy.com/?q...nych aplikacji

 

Proponuję najpierw w preferencjach systemowych wyłączyć kalendarz, a najlepiej wylogować się całkiem z google, zrobić restart komputera, wyłączyć (rozblokować?) google captcha i włączyć w panelu konta google dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji a dopiero po tym  skonfigurować to konto google na komputerze.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych