Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 5s bateria? coś tu nie gra?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 przemek169

przemek169
  • 3 postów

Napisano 07 lutego 2017 - 15:45

Witam,

Kupiłem iphone 5s 16 gb cały zestaw od kuzynki. Mój 5s 32 po owocnej pracy znalazł nowego właściciela. Na taki zabieg skusił mnie fakt że mój stary był trochę poobijany i ekran "klikał" oraz bateria trzyała średnio (jak się okazało lepiej niż ten). Przechodząc do sena sprawy mam teraz tego iphona 5s 16. Zaraz po kupnie okazało się za bateria jest bardzo słaba 20min+chat= 45% lub ekran, podświetlony do połowy+wi-fi= 1% na 1,5 min więc bardzo kiepsko. Cena iphona była "okazyjna" więc zdecydowałem się na wymianę na nową baterię (orginał bo dużej różnicy nie było). Była poprawa zauważalna z tym że nadal nie jest ok. Ekran podświetlony do połowy+wi-fi= 1% na 3 min.  <_< mówię ok wychodzi jakieś 5h pracy. Jednak najgorsze jest to że w nocy przez 5h spada około 30%. Wczoraj odwiedziłem serwis jeszcze raz, znów wymiana na nową. Bardzo fajny Pan miły i wg taki dostępny. Dodam że wszystko jest wyłączone odświeżanie i lokalizacja, facebook snap itp. Pan w serwisie też się zdziwił nie widział nigdy czegoś podobnego powiedział że musi się temu dokładniej przyjrzeć (niestety czas gonił a telefon jest mi potrzeby nie zostawiłem go u niego). Serwisant jeszcze podpinał go pod komputer i go resetował. Chyba czas na zmianę :( . Choć uważam że 5 jest najładniejszym smartfonem jaki wyszedł. Pomocy co robić!. :wacko: bateria od 6 bez użytku od czsu do czsu fb trzyma tak do 16.      

Załączone pliki



#2 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 lutego 2017 - 00:19

Drenowanie akumulatora spowodowane uszkodzeniem układu Tristar to klasyka gatunku, weryfikacja tego uszkodzenia dla sprawnego elektronika to 40s łącznie z otworzeniem/podniesieniem panelu LCD ;)



#3 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lutego 2017 - 08:26

Delikatnie kolega przesadza z czasem, ale dokładnie opisał problem. W każdym razie czeka Cię dość kosztowna naprawa ~300zł.


:!: Dyski SSD i RAM do wszystkich Maków, części  Apple.
MacMall na Allegro | Serwis pogwarancyjny Apple.

"w ogóle" piszemy osobno!!

#4 zales470

zales470
  • 2 postów

Napisano 13 lutego 2017 - 16:48

Dzień dobry,

nabyłem niedawno iphona 5s z wymienioną (w serwisie) baterią w dniu 27.01.2017.

Telefon użytkuję od wczoraj, bateria bardzo szybko się rozładowuje.

Oczytałem się trochę na forach i powyłączałem gps, odświeżanie w tle itd. (cały ten standard który jest zalecany) - nie pomogło.

Dziś pojechałem do serwisu i prosiłem o wymianę gwarancyjną baterii (bo myślałem że może jakiś trefny egzemplarz się trafił - zdarza się).

Baterie naładowałem do 100% (godzina 15:45), aktualnie mam 88% (godzina 16:40) - mam włączone jedynie wifi, telefon leży i nie korzystam z niego:

Użycie - 3min

W gotowości - 58min 

CO MOŻE BYĆ NIE TAK?? BARDZO PROSZĘ O POMOC  :(

Na tym forum przeczytałem że mógł zostać uszkodzony układ Tristar przy wymianie baterii, czy to możliwe? Jeżeli tak to mogę zgłosić się do serwisu z reklamacją uszkodzenia przez nich tego układu, czy mógł on zostać uszkodzony w inny sposób? 

Pozdrawiam wszystkich i bardzo proszę o pomoc.



#5 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 lutego 2017 - 19:07

Na tym forum przeczytałem że mógł zostać uszkodzony układ Tristar przy wymianie baterii, czy to możliwe? 

 

 

Układ może być uszkodzony ale nie ma to żadnego związku w wymianą baterii. Nie ma możliwości jego uszkodzenia podczas jej wymiany. Ten układ psuje się od używania nieoryginalnych przewodów i ładowarek.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#6 zales470

zales470
  • 2 postów

Napisano 13 lutego 2017 - 19:33

Dziękuje za odpowiedź.

A to że telefon znacznie zaczyna grzać się z tyłu podczas pracy i ładowania to znak że wadliwy jest ten układ? 

Koszty to ok 300zł, tak?



#7 przemek169

przemek169
  • 3 postów

Napisano 27 lutego 2017 - 00:59

Wow, dziękuje wam wszystkim za poświęcony mi czas. Nie ukrywam trochę się zawiodłem na tym urządzeniu. Chyba przyszedł czas na zmianę na coś żywszego. Odnośnie tych nieoryginalnych kabli przypomniało mi się że zawsze miała z nimi problem :wacko: . Masakrycznie się zdenerwowałem. Gdyby nie MB kupiłbym samsunga :( 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych