Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mały ubytek w touchpadzie Macbooka Pro 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 slagod

slagod
  • 3 postów

Napisano 01 lutego 2017 - 18:45

Cześć,

 

Dzisiaj, po całym dniu pracy z Macbookiem, zauważyłem pojawienie się niewielkiego (1mm x 1mm) ubytku w touchpadzie.

Wygląda jakby fragment odprysł lub został czymś uderzony i wbity do środka.

 

Nie noszę zegarka ani żadnych bransolet, jestem pewien że Macbook nie został niczym uderzony ani nawet nie było w pobliżu przedmiotu który mógłby zrobić coś takiego.

Czy to może być wada materiałowa lub wpływ temperatury?

 

Jakieś pomysły?

 

Załączone pliki



#2 ziom684

ziom684
  • 25 postów
  • SkądZabrze

Napisano 01 lutego 2017 - 19:31

Znajomy miał taki sam przypadek, ale rękami z piasku używał MacBooka Air-a  i piasek wszedł w szczelinę między tafle gładzika a obudowę i od tego mu się wyszczerbiło a wygląda to  identycznie.



#3 slagod

slagod
  • 3 postów

Napisano 01 lutego 2017 - 19:42

Raczej sterylny chłopak jestem jeśli chodzi o warunki pracy, ale dzięki za sugestię.

Poprzedniego Maca używałem 5.5 roku i nigdy nic nie było z gładzikiem.

 

Zastanawiam się czy nie przesadzili z wielkością gładzika w nowych Macbookach, i że to powoduje większe naprężenia.

Mam wrażenie że nowe Macbooki są zrobione z bardzo minimalnym marginesem na cokolwiek - co widać np. w baterii



#4 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 08 lutego 2017 - 20:43

Moze ktos pod twoja nieobenosc cos upsucil?



#5 slagod

slagod
  • 3 postów

Napisano 08 lutego 2017 - 20:49

Moze ktos pod twoja nieobenosc cos upsucil?

 

To akurat szybciutko wykluczyłem.

 

Już raczej spodziewałbym się że tak miał od przybycia i w ferworze ekscytacji nie zauważyłem defektu przez pierwsze dni.

 

Dzisiaj zauważyłem że macbook wydaje co jakiś czas dziwny odgłos, takie pyknięcie. Tak jakby się coś naprężało. 

Zauważyłem to po większych obciążeniach CPU / GPU.

Zastanawiam się czy to nie jest spowodowane zmianami temperatury i czy ma związek z gładzikiem.

 

Linia supportu Apple zaoferowała że wyśle zdjęcia do analizy technicznej, dla nich to też dziwnie wygląda.



#6 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 13 lutego 2017 - 22:42

Trzeba liczyć że Apple uzna to za wadę i zrobi podmiankę. Gdzie kupowałeś komputer? Można próbować skorzystać z rękojmi. No chyba że kupowałeś u Apple z którymi już się kontaktowałeś. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych