Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook 12 Retina 2016 - problem z obrazem na tv Samsung


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 wieczor79

wieczor79
  • 144 postów
  • SkądCz-wa

Napisano 17 stycznia 2017 - 11:47

Witam. Mam pewien problem. Nie dawno zakupiłem Macbook 12 Retina. Kupiłem rozgałęźnik usb, hdmi (na allegro nie oryginalny) i dzisiaj chciałem podłączyć pod tv Samsung żeby obejrzeć film. Problem w tym, że nie mogę "zmusić" komputer by przesłał ekran obbraz na tv. W ustawieniach Maca jest widoczny w monitorach tv Samsung a na tv miga niebieski ekran na przemian z czarnym. Próbowałem na trzech różnych kablach hdmi, które działają bo mam podpięte na nich konsole i dekoder. A na ekranie tv pojawia sie komunikat brak sygnału. Przejściówka sprawna bo zasilanie działa, port USB też. TV zaktualizowany do najnowszego softu, Mac też. 

Szukałem na forum, i w googlach i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania problemu. 

Pomożecie ? :)



#2 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 17 stycznia 2017 - 12:00

kup porządną przejściówkę



#3 wieczor79

wieczor79
  • 144 postów
  • SkądCz-wa

Napisano 17 stycznia 2017 - 12:25

A jak określisz porządną ? Tylko nie pisz, że Apple`a. Znajomy ma w biurze same Maci i przejściówki z Allegro i działają.



#4 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 17 stycznia 2017 - 13:48

Dowolnej znanej marki, najlepiej apple. Tania przejściówka może nawet uwalić port bo zdarza się że nie mają zabezpieczeń.



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 17 stycznia 2017 - 13:58

A jak określisz porządną ? Tylko nie pisz, że Apple`a. Znajomy ma w biurze same Maci i przejściówki z Allegro i działają.

Dlaczego nie Apple? Wybierając MB12 musiałeś się liczyć z tym, że trzeba będzie jeszcze nieco zaskórniaków na przejściówki wyłożyć. Oryginalna przejściówka to jedynie ułamek kwoty, którą wydałeś na komputer.

 

To, że USB działa, to nie znaczy, że cała przejściówka jest sprawna.



#6 wieczor79

wieczor79
  • 144 postów
  • SkądCz-wa

Napisano 17 stycznia 2017 - 14:12

Wybierając MB12 liczyłem się z kwotą, którą musiałem wydać ale to nie znaczy że stać mnie teraż na przejściówki za 300-400zł. Niestety nie wiem jak dla was ale dla mnie jest to wydatek baaardzo duży i spełnienie w pewnym sensie marzenia by posiadać ten sprzęt.

Wiem, że najlepiej kupować sprzęt producenta ale jak już wspomniałem znajomy ma biur na Macach i tam ma przejściówki nieoryginalne. No nic, jakoś sobie poradzę. Przyznam się, że liczyłem na jakieś porady bardziej doświadczonych bez najprostszego "kup oryginalną". Dodam, że ta przejściówka, którą kupiłem nie jest za 50zł.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.



#7 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 stycznia 2017 - 14:37

Nie wiem o co mas pretensję - Apple to Apple - muszą być dobre przejściówki o czym wielu użytkowników przekonało się na własnej skórze i wielokrotnie był problem poruszany na forum. qb4hkm dał ci jedyną radę jaką można dać bazując tylko na opisie problemu.

Ponieważ z twojego ostatniego posta wynika, że temat uważasz za wyczerpany - zamykam.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych