Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro C2D - Zastosowanie biurowo / graficzne


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arkadiusz Zych

Arkadiusz Zych
  • 4 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 17:28

Witam, przymierzam się do zakupu Mac'a, szukam czegoś do zastosowań biurowych i graficznych (Photoshop, prosta obróbka video) Photoshop będzie używany raczej dość często, głównie po to planuje Mac'a. Czy Core2Duo i 9400M wystarczą? Chcę komputer z SSD i minimum 4GB, 

Pozdrawiam.



#2 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 28 grudnia 2016 - 18:47

No demon prędkości to to nie będzie.



#3 D4n2

D4n2
  • 59 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 20:22

wszystko zależy od posiadanego przez ciebie budżetu. Jeśli stać cię tylko na takiego mac to lepszym rozwiązaniem będzie biznesowy hp elitebook poleasingowy. 



#4 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 20:42

wszystko zależy od posiadanego przez ciebie budżetu. Jeśli stać cię tylko na takiego mac to lepszym rozwiązaniem będzie biznesowy hp elitebook poleasingowy. 

Bo ja wiem... wingroza, plastikowa obudowa, badziewna bateria, badziewny gładzik.

 

To dobry sprzęt, już troszkę stary ale nadal wystarczający do większości zadań. Według mnie warto, ewentualnie można uzbierać trochę więcej i zakupić MacBook Air z 2011 roku z 4gb ramu lub MacBook Pro z 2010 lub 2011 roku.



#5 D4n2

D4n2
  • 59 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 20:54

Bo ja wiem... wingroza, plastikowa obudowa, badziewna bateria, badziewny gładzik.

 

To dobry sprzęt, już troszkę stary ale nadal wystarczający do większości zadań. Według mnie warto, ewentualnie można uzbierać trochę więcej i zakupić MacBook Air z 2011 roku z 4gb ramu lub MacBook Pro z 2010 lub 2011 roku.

sprzęt cały z aluminium np hp 8470p - wszystko zależy od budżetu. Najpierw funkcjonalność bo przede wszystkim sprzęt ma na siebie zarabiać, a później wygląd.



#6 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 21:30

sprzęt cały z aluminium np hp 8470p - wszystko zależy od budżetu. Najpierw funkcjonalność bo przede wszystkim sprzęt ma na siebie zarabiać, a później wygląd.

Na wingrozie ciężko o funkcjonalność... ;) Na pseudo touchpadzie także nie najlepiej się pracuję, doposażony MBP C2D pracuję naprawdę żwawo.



#7 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 28 grudnia 2016 - 21:50

Jaki to Mac? Która wersja OS X i PS? Bo to jednak nieco istotne...



#8 Arkadiusz Zych

Arkadiusz Zych
  • 4 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 22:34

Na wingrozie ciężko o funkcjonalność... ;) Na pseudo touchpadzie także nie najlepiej się pracuję, doposażony MBP C2D pracuję naprawdę żwawo.

O to to, gdyby nie Windows nie przesiadałbym się z tego co mam :) MB oczywiście z SSD i rozszerzoną pamięcia RAM.

Pozdrawiam.



#9 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 29 grudnia 2016 - 11:07

Zależy jakiego rodzaju prace chcesz na nim robić. Mój MBP 2008 z C2D, SSD i 4GB RAM nie jest demonem prędkości ale daje radę. Używam na nim Xcode, często coś zmontuję w iMovie, kompresuję filmiki i nie jest tak źle. Kompresja filmu o rozdzielczości 1280x720 odbywa się w tempie 50kl/s, czyli dosyć szybko, iMovie też działa całkiem dobrze, do domowych zastosowań jest ok. Póki co nie narzekam.



#10 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 grudnia 2016 - 12:09

Najlepsza rzecz to MacBook Pro 13" mid 2012, ostatni model bez retiny z USB 3.0, wymieniasz dysk na SSD plus dodatkowo możesz wyjąć napęd i zamontować dodatkowy dysk HDD w jego miejsce. Poniżej tego modelu nie ma sensu schodzić.


Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#11 Arkadiusz Zych

Arkadiusz Zych
  • 4 postów

Napisano 29 grudnia 2016 - 18:16

Zakupiłem MacBook'a Pro 13" Early 2011, już z I5. Dołoże 4GB ramu i jakiś SSD :) Przy okazji pytanie, co zrobić po zakupie takiego notebook'a? Mam na myśli przywrócenie go do konfiguracji bądź czy istnieje możliwość update do Sierry od "czysta". Pozdrawiam.


Edit:

 

Wyczytałem że obsługuje do 8GB ramu, teraz na stronie kingstona zauważyłem że early 2011 obsługuje do 16, która wersja jest prawdziwa?



#12 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 29 grudnia 2016 - 18:45

Zakupiłem MacBook'a Pro 13" Early 2011, już z I5. Dołoże 4GB ramu i jakiś SSD :) Przy okazji pytanie, co zrobić po zakupie takiego notebook'a? Mam na myśli przywrócenie go do konfiguracji bądź czy istnieje możliwość update do Sierry od "czysta". Pozdrawiam.


Edit:

 

Wyczytałem że obsługuje do 8GB ramu, teraz na stronie kingstona zauważyłem że early 2011 obsługuje do 16, która wersja jest prawdziwa?

Według Apple 8gb, ale praktycznie obsługuję 16gb, warto pobrać iso sierry ze appstore i za pomocą diskmakera nagrać obraz na pendrive i z niego zbootować komputer, przed instalacją najlepiej skasować obecne partycje w trybie awaryjnym ( command + r w trakcie uruchomiania sprzętu ).



#13 Arkadiusz Zych

Arkadiusz Zych
  • 4 postów

Napisano 29 grudnia 2016 - 19:07

Myślę że najlepszą formą tutorialu będzie film, dziękuje za wszystkie rady. Napiszę jak będe miał już sprzęt na biurku. Pozdrawiam serdecznie :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych