Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Apple Pay w Polsce


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
66 odpowiedzi w tym temacie

#26 Gregory

Gregory


  • 2 728 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 17 stycznia 2017 - 09:40

prawdopodobnie w Polsce NIGDY nie będzie Apple Pay :)

 

Ufajcie! Wierzcie! Piekłem jest niemożność wiary!

 

– Kazimierz Przerwa-Tetmajer o Apple Pay w Polsce, 1892 r.


  • Delano90, kristof461 i krzysztofsds lubią to

PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#27 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 17 stycznia 2017 - 19:27

Apple się skończy zanim u nas wejdzie cokolwiek :)


Temat do zamknięcia prawdopodobnie w Polsce NIGDY nie będzie Apple Pay :)

No bez przesady, zapewne Apple Pay wejdzie przed Siri.


  • kristof461 lubi to

#28 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 17 stycznia 2017 - 23:04

Niezła zmiana. Największy optymista który nagle stwierdza ze Apple Pay nigdy nie wejdzie :). Też mi się wydaje że Apple Pay będzie przed siri. W końcu siri wymaga obsługi naszego języka który do prostych nie należy.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#29 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 08:09

Niezła zmiana. Największy optymista który nagle stwierdza ze Apple Pay nigdy nie wejdzie :). Też mi się wydaje że Apple Pay będzie przed siri. W końcu siri wymaga obsługi naszego języka który do prostych nie należy.

 

No i na Siri Apple bezpośrednio nie zarabia a na Apple Pay owszem ;)


  • kristof461 lubi to

#30 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 18 stycznia 2017 - 09:45

No i na Siri Apple bezpośrednio nie zarabia a na Apple Pay owszem ;)

Jestem bardziej niż pewien, że nad tymi tematami pracują (a właściwie, jeśli chodzi o nasz kraj - nie pracują) zupełnie inne zespoły, tematy są ze soba praktycznie nie związane a kolejność ich ewentualnego wprowadzenia będzie całkiem przypadkowa.

 

Zresztą, czy 1x∞ to mniej niż 2x∞?


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 18 stycznia 2017 - 09:46


#31 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 10:07

Jestem bardziej niż pewien, że nad tymi tematami pracują (a właściwie, jeśli chodzi o nasz kraj - nie pracują) zupełnie inne zespoły, tematy są ze soba praktycznie nie związane a kolejność ich ewentualnego wprowadzenia będzie całkiem przypadkowa.

 

Zresztą, czy 1x∞ to mniej niż 2x∞?

 

Z tą przypadkowością to bym się nie rozpędzał, na pewno mają jakieś plany na wprowadzanie tych usług na kolejne rynki. Moim zdaniem są większe szanse, że Apple Pay wejdzie jako pierwsze co nie znaczy, że stanie się to już zaraz...


  • kristof461 lubi to

#32 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 18 stycznia 2017 - 13:11

Z tą przypadkowością to bym się nie rozpędzał, na pewno mają jakieś plany na wprowadzanie tych usług na kolejne rynki. Moim zdaniem są większe szanse, że Apple Pay wejdzie jako pierwsze co nie znaczy, że stanie się to już zaraz...

Chodzi mi o to, że najpewniej Apple ma określoną priorytetyzację rynków dla Siri i niezależną od niej priorytetyzację dla Apple Pay. Jak zespół rozwijający Siri dojdzie ze swoimi priorytetami do Polski, a zespół od Pay jeszcze nie, to nie będą przecież z tego powodu wstrzymywać Siri.

 

Ale to i tak puste gadanie, bo jesteśmy dla Apple rynkiem raczej marginalnym i zdecydowanie bliżej końca listy priorytetów. Zaniem wejdziemy na tapetę może się okazać, że obie technologie są już przestarzałe i nikogo już nie interesują.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 18 stycznia 2017 - 13:13


#33 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 14:07

Chodzi mi o to, że najpewniej Apple ma określoną priorytetyzację rynków dla Siri i niezależną od niej priorytetyzację dla Apple Pay. Jak zespół rozwijający Siri dojdzie ze swoimi priorytetami do Polski, a zespół od Pay jeszcze nie, to nie będą przecież z tego powodu wstrzymywać Siri.

 

To raczej oczywiste, chyba nikt nie zakłada, że jedno blokuje drugie  :)

 

Ale to i tak puste gadanie, bo jesteśmy dla Apple rynkiem raczej marginalnym i zdecydowanie bliżej końca listy priorytetów. Zaniem wejdziemy na tapetę może się okazać, że obie technologie są już przestarzałe i nikogo już nie interesują.

 

Ano niestety, jak w takich Niemczech czy w Skandynawii nie działa to nie ma co się łudzić, że u nas już zaraz będzie.



#34 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 14:34

Jakieś tam wzmianki o Siri w kodach oprogramowań były i jest to sygnał że ktoś coś tam ruszył. Tego chyba jestesmy pewni. Tyle tylko że od tego etapu do wprowadzenia daleka droga. Jak już zostało wspomniane na Apple Pay zarabiają. A że z płatnościami zbliżeniowymi jesteśmy za pan brat to na pewno nikogo nie trzeba byłoby przekonywać do tej formy płatności. Problem stanowi jedynie mała sprzedaż telefonów. Z drugiej (oby) mogą uznać ze wprowadzenie poprawi sprzedaż. Wiem trochę naciągane jak na Apple ale pomarzyć można. A siri? No cóż. Trudny język a wiec dużo roboty. A potem może się okazać ze i tak nikt nie będzie korzystać. Sam zreszta rzadko korzystam. Mogę w końcu zapytać po angielsku ale nie mam o co.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#35 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 18 stycznia 2017 - 14:42

A że z płatnościami zbliżeniowymi jesteśmy za pan brat to na pewno nikogo nie trzeba byłoby przekonywać do tej formy płatności.

To akurat gra na naszą niekorzyść. W Stanach Apple Pay zrobiło furorę i trochę poprzestawiało rynek, bo oni z nowoczesnymi formami płatności są mocno do tyłu. Dla nich to był przełom. Nie karta z paskiem magnetycznym, czy czek, tylko przystawiasz i gotowe. Szok! U nas takiego szoku by nie było, więc nikt się na to nie rzuci jakoś specjalnie. Zresztą wystarczy spojrzeć na Android Pay, które niby funkcjonuje u nas od pewnego czasu. Udział tych płatności jest raczej pomijalny. A co dopiero mówić o Apple.

 

Problem stanowi jedynie mała sprzedaż telefonów. 

 Ano właśnie. Udział iPhonów na naszymy rynku jest znacznie mniejszy, niż w krajach rozwiniętych.

 

Z drugiej (oby) mogą uznać ze wprowadzenie poprawi sprzedaż.

 

 

Chyba sam w to nie wierzysz. ;)

 

Wiem trochę naciągane jak na Apple ale pomarzyć można.

 

 

Otóż właśnie. Kierownictwo Apple to nie są przygłupy, którym da się w ten sposób zamieszać w głowie. Potrafią liczyć.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 18 stycznia 2017 - 14:46

  • kristof461 lubi to

#36 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 21:27

Miałem okazję być tego lata w USA i sam przeżyłem szok jak bardzo są zacofani jeśli chodzi o płatność. Karty na chip? A co to? Tylko pasek. Potem już w Europie kiedy czekałem na przesiadkę widziałem jak Pani z USA próbuje kupić wodę w automacie. Ten niestety obsługiwał tylko PayPass a Pani miała klasyczną kartę na pasek. Przeciągała gdzie tylko się dało ;). No ale jest tak jak mówisz. Płatności zbliżeniowe funkcjonują tam tylko dzięki Apple Pay. Żadne PayPassy czy inne. Nawet jak ich logo jest na terminalu to go nie obsługują. Dziwne ale tak już mają. 

Fakt sam nie wierzę że wprowadzą to niedługo ale z drugiej fajnie byłoby skorzystać z jednej z funkcji iPhone'a która jest u nas w 100% zablokowana. Bo Siri działa. Co prawda nie w naszym języku ale działa a wiadomo że w pełni polski język dla Siri to byłaby podkładka do reklam dla osób starszych. Nie żebym się wywyższał czy coś. Każdy ma prawo nie znać angielskiego. Jednak żyjemy w takim a nie innym świecie.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#37 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 19 stycznia 2017 - 23:17

To co będzie pierwsze u nas? Apple Pay czy Mercedes Pay? :D


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#38 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 20 stycznia 2017 - 10:07

To co będzie pierwsze u nas? Apple Pay czy Mercedes Pay? :D

Prędzej Tesla Pay.



#39 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 22 stycznia 2017 - 14:14

Koniec żartów to poważna sprawa już za 3 lata może być u nas wprowadzone AP.



#40 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 25 stycznia 2017 - 18:14

Jest obecnie jakis sposób na apple pay w polsce? Cos w stylu boon?



#41 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 25 stycznia 2017 - 19:20

Przyklej sobie kartę zbliżeniową do telefonu i będzie wszystko ładnie działać.
  • kristof461 lubi to

#42 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 25 stycznia 2017 - 20:05

Przyklej sobie kartę zbliżeniową do telefonu i będzie wszystko ładnie działać.

hehehe



#43 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 26 stycznia 2017 - 13:28

hehehe

To może było pół-żartem ale jednak bardziej pół-serio, bo co tak naprawdę w praktyce wnosi w polskich realiach Apple Pay? Co najmniej kliku moich znajomych nosi kartę przyklejoną z tyłu telefonu albo wetkniętą pod etui.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 26 stycznia 2017 - 13:28


#44 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 26 stycznia 2017 - 14:20

Wygodę, bezpieczeństwo ;)


  • kristof461 lubi to

NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#45 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 26 stycznia 2017 - 22:17

Wygodę, bezpieczeństwo ;)

Frajdę przede wszystkim FRAJDĘ!!!



#46 fyma

fyma
  • 93 postów

Napisano 27 stycznia 2017 - 00:03

 Na kazdym kroku mam tutaj AP i jakos wiekszosc ludzi z tego nie korzysta. Nikt juz gotowki w Polsce przy sobie nie nosi ? Cash to cash i tyle w temacie. 



#47 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 27 stycznia 2017 - 17:51

Ja gotówkę mam naprawdę rzadko przy sobie. A nawet jeśli to jakieś drobne. Chcąc odchudzić portfel w ogóle nie noszę monet więc za byle g płace zbliżeniowo. Sadze ze często bym z ap korzystał

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#48 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 01 lutego 2017 - 18:25

@kamils

Nie przeobrażaj zainteresowania w obsesję, proszę. Cierpliwości – to nie sprawa życia i śmierci.

 

@kristof461

Istnieje możliwość zgłoszenia posta, zamiast wdawania się w bezproduktywną dyskusję.

 

Proszę powstrzymać się od przepychanek słownych. OT usunięty.


  • kristof461 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#49 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 03 lutego 2017 - 09:11

Na angielskiej stronie o Apple Pay pojawiła sie informacja o Polsce :) 

 

dbd315ffc6d275f5med.png



#50 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 03 lutego 2017 - 10:36

To screen z wikipedii, którą każdy może edytować.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych