Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

sprawdzenie iPhone refurbished (odnawiany) po IMEI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 ezop12

ezop12
  • 42 postów

Napisano 28 listopada 2016 - 20:44

Witam,

 

znalazłem stronę https://imei24.com/pl/ na której można sprawdzić czy telefon jest refurbished.

 

Postanowiłem sprawdzić moje telefony i okazuje się że 5s mojej córki jest refurbished, 

 

Wierzyc tej stronie ? co o tym sądzicie, sprzedawca zapewniał mnie że telefon jest nowy.

 

Dodam że reszta informacji podanych przez tą stronę zgadza się.

 

Pozdrawiam



#2 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 28 listopada 2016 - 20:51

Ale odnowiony przez Pana Henia spod trójki czy przez Apple, odebrany z autoryzowanego serwisu?

#3 ezop12

ezop12
  • 42 postów

Napisano 29 listopada 2016 - 11:30

Ale odnowiony przez Pana Henia spod trójki czy przez Apple, odebrany z autoryzowanego serwisu?

 

przez appla ale jednak odnawiany, telefon mial byc nowy nie uzywany, 

 

nie wiem tylko czy strona faktycznie podaje prawdziwe info



#4 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 29 listopada 2016 - 21:23

Mój 5s jest wymieniany na gwarancji i na tej stronie jest refurbished jak nic ;)

#5 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 29 listopada 2016 - 21:46

przez appla ale jednak odnawiany, telefon mial byc nowy nie uzywany, 

 

nie wiem tylko czy strona faktycznie podaje prawdziwe info

Jak przez Apple, to nie masz się czym martwić.



#6 mikoko

mikoko
  • 494 postów

Napisano 29 listopada 2016 - 23:15

Witam,

 

znalazłem stronę https://imei24.com/pl/ na której można sprawdzić czy telefon jest refurbished.

 

Postanowiłem sprawdzić moje telefony i okazuje się że 5s mojej córki jest refurbished, 

 

Wierzyc tej stronie ? co o tym sądzicie, sprzedawca zapewniał mnie że telefon jest nowy.

 

Dodam że reszta informacji podanych przez tą stronę zgadza się.

 

Pozdrawiam

 

Tę stronę to sobie w buty można wsadzić. wg niej mój miesięczny ip 7 jest nieaktywowany :) 



#7 ezop12

ezop12
  • 42 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 10:08

Tę stronę to sobie w buty można wsadzić. wg niej mój miesięczny ip 7 jest nieaktywowany :)

 

odczytało Ci wszystkie dane ? za pierwszym razem miałem błąd

mi też raz podało źle a następnie odczytało włączenie z numerem seryjnym 

 

Mój 5s jest wymieniany na gwarancji i na tej stronie jest refurbished jak nic ;)

czyli mój tez będzie odnawiany :( a miał być nowy nie używany 

do tej pory działa ok, chyba nie ma co się bać 



#8 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 listopada 2016 - 10:12

No i jest nowy nieużywany. Jaka to dla Ciebie różnica poza wpisem na tej stronce?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#9 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 11:06

Ale czy ta strona jest oficjalnym źródłem Apple?



#10 ezop12

ezop12
  • 42 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 11:13

No i jest nowy nieużywany. Jaka to dla Ciebie różnica poza wpisem na tej stronce?

 

urządzenie nowe wychodzi z fabryki, nie było używane

 

urządzenie odnawiane to wymieniona obudowa, bateria ale płyta główna była już używana.

 

Czy to nie może mieć wpływu na funkcjonowanie telefonu ?

 

kupując nowy samochód nie chciałbym dostać samochodu który już ktoś używał ale autoryzowany serwis go odnowił



#11 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 30 listopada 2016 - 11:28

To go sprzedaj i kup ze sklepu. 



#12 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 listopada 2016 - 11:33

kupując nowy samochód nie chciałbym dostać samochodu który już ktoś używał ale autoryzowany serwis go odnowił

 

Nowy samochód kupuje się w salonie producenta, a nie szuka oszczędności kupując z innego źródła. Z iPhonem można zrobić tak samo, można kupić nowego od autoryzowanego sprzedawcy i wtedy jest pewność, że telefon będzie zupełnie nowy, a nie kombinowany.

Ja bym polecał nie przejmować się tylko używać.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#13 ezop12

ezop12
  • 42 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 15:27

Nowy samochód kupuje się w salonie producenta, a nie szuka oszczędności kupując z innego źródła. Z iPhonem można zrobić tak samo, można kupić nowego od autoryzowanego sprzedawcy i wtedy jest pewność, że telefon będzie zupełnie nowy, a nie kombinowany.

Ja bym polecał nie przejmować się tylko używać.

 

telefon miał być nowy, nie używany, 

 

nie ma to już znaczenia w tej chwili, potrzebowałem aby ktoś mógł zweryfikować czy ta strona podaje właściwe dane

 

 

Mój 5s jest wymieniany na gwarancji i na tej stronie jest refurbished jak nic ;)

 

dzieki ASOT za info



#14 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 19:51

urządzenie nowe wychodzi z fabryki, nie było używane

 

urządzenie odnawiane to wymieniona obudowa, bateria ale płyta główna była już używana.

 

Czy to nie może mieć wpływu na funkcjonowanie telefonu ?

 

kupując nowy samochód nie chciałbym dostać samochodu który już ktoś używał ale autoryzowany serwis go odnowił

Przede wszystkim telefon odnawiany przez Apple jest telefonem odnawianym przez Apple, a nie przez autoryzowany serwis.
"Odnowienie" następuje więc w warunkach fabrycznych, a nie serwisowych i nie polega na klepaniu zderzaków i szpachlowaniu błotników.


  • wopo lubi to

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#15 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 21:02

Jestem ciekaw, skąd się wzięła ta moda na narzakanie i roztrząsanie czy telefon wymieniony przez Apple jest nowy czy nowy 'refurbished'. Nie słyszałem, żeby ktoś do tej pory odróżnił od siebie te dwa telefony w jakikolwiek sposób.


  • wopo lubi to

#16 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 21:46

Prawdopodobnie z tego, że oprócz "uczciwych" fabrycznie odnowionych oryginałów pod każdym względem równoważnych (nawet wg Apple) produktom wyjętym z kolorowego pudełka, 

na rynku funkcjonują jeszcze np.: podróbki i składaki (tzw. frankensteiny), nazywane (co jest sporym nadużyciem) jako również "odnowione" (refurbished).


  • ezop12 lubi to

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#17 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 01 grudnia 2016 - 13:56

Aby szybko sprawdzić czy telefon jest tzw refubem wystarczy wyjąć ramkę na SIM. Na refubach nie ma IMEI.



#18 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 grudnia 2016 - 13:58

Aby szybko sprawdzić czy telefon jest tzw refubem wystarczy wyjąć ramkę na SIM. Na refubach nie ma IMEI.

 

 

Co Ty bredzisz? Gdzie nie ma IMEI, na szufladce? A nowy iPhone 5S czy 6 ma IMEI na szufladce?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#19 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 01 grudnia 2016 - 14:00

Co Ty bredzisz? Gdzie nie ma IMEI, na szufladce? A nowy iPhone 5S czy 6 ma IMEI na szufladce?

 

Mój poprzedni 6 miał. 6S też ma.



#20 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 01 grudnia 2016 - 14:07

Mój poprzedni 6 miał.

 

To może chińska podróba była ;-)

Bo Apple twierdzi że nie powinien mieć: https://support.appl...HT204073#iPhone



#21 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 01 grudnia 2016 - 14:15

To może chińska podróba była ;-)

Bo Apple twierdzi że nie powinien mieć: https://support.appl...HT204073#iPhone

 

W takim razie pomyliłem się co do 6-tki. Refub nie miał, na obudowie nie sprawdzałem bo od razu oddawałem go ponownie do reklamacji... W każdym razie wcześniej gdy wymieniano mi telefony, to nie miały IMEI, byłem przekonany że nadal tak jest.



#22 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 grudnia 2016 - 14:22

Pomyliło Ci się. Żaden iPhone 6 nie ma numeru IMEI na szufladce, pomyliło Ci się. Numer seryjny jest na obudowie z tyłu.

Dopiero w iPhone 6s jest numer IMEI na szufladce, bo nie ma numerów na obudowie.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#23 tomasov

tomasov
  • 581 postów
  • SkądPolska

Napisano 06 grudnia 2016 - 18:07

Ja dzisiaj otrzymałem iP 5S i oczywiście też chcę go sprawdzić!Sprzedawca zarzeka się, że kupił telefon bezpośrednio w sklepie Apple.Z w/w strony wynika, że rzeczywiście jest od Apple ale :

Refurbished by Apple YES

Czy możliwe, że kupił w salonie odnowiony telefon jako nowy? Poszedłem tropem dalej i jestem w trakcje sprawdzania tego egzemplarza ( odpłatnie ) na stronie IMEI.info którą nasze forum poleca. Czy jeśli rzeczywiście sprzedawca mówi prawdę to jaki komunikat powinien pojawić mi się na tej stronie podczas sprawdzania pochodzenia telefonu ( sieci ) ? From Apple lub unknown? Co mnie jeszcze dziwi.Według innych stron telefon ma już ponad 900 dni a bateria trzyma jak nowa o czym sprzedający wspomniał nawet w aukcji.Nic nie wspominał,że bateria była wymieniana tylko że kondycja jej jest w doskonałym stanie.Na telefon który ma ponad niby 900 dni?Czy to nie dziwne? Słuchawki są nowe, nieużywane podobnie jak kabel który porównałem z tym na stronie apple i wydaje się być oryginalny biorąc pod uwagę szczegóły na które apple sugeruje zwrócić uwagę.W sumie sprzedawca mógł mieć wcześniej innego iPhona i używać starego kabla podobnie jak i słuchawki i to byłoby logiczne, ale najbardziej zaniepokoił mnie fakt, że numer IMEI jest inny na pudełku a inny w urządzeniu.Pudełko zastępcze z innego egzemplarza? Czy istnieje jakiś sposób,aplikacja która sprawdzi czy np.aparat w owym urządzeniu jest oryginalny a czy retina to rzeczywiście retina? Będę wdzięczny za pomoc.Pozdrawiam


Użytkownik tomasov edytował ten post 06 grudnia 2016 - 18:10


#24 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 06 grudnia 2016 - 18:26

Kupiłeś używany czy nowy sprzęt ? 

 

Jeśli telefon ma status refurbished by Apple to znaczy że pierwotny model został wymieniony w ramach gwarancji na nowy - wcale nie oznacza to że telefon jest refurbished - może być nowy może być odnowiony - nigdzie nie ma oficjalnej informacji kiedy w ramach gwarancji jest wydawany nowy a kiedy odnowiony telefon. 

 

Nie wiem wg. jakich stron telefon ma 900dni - najprawdopodobniej jest to wiek pierwotnie zakupionego egzemplarza który został później wymieniony. Data produkcji(nie data aktywacji) jest zakodowana w Serial Number - wiek sprzętu możesz sprawdzić tu:

http://www.chipmunk....pplemodel.html/

 

Odnośnie baterii to sprawdź programem ibackup bot ilość cykli ładowania i będzie wszyskto jasne jaki jest stan baterii. 

 

Akcesoria mogą być nieużywane przecież przez tyle lat od premiery iP5 każdy ma po kilka ładowarek i kabli pewnie w domu. Co do słuchawek to nie każdy słucha muzyki na telefonie. 

 

Puełko ma inny imei bo telefon pewnie był wymieniony w serwisie. 

 

Jak chcesz mieć pewność to wykup raport replacemnt info check i będziesz miał info jaki imei telefon miał pierwotnie - pewnie będzie się zgadzał wtedy z tym z pudełka. 


Na koniec jeszcze dodam że wynik odnośnie tego statusu refurbished by apple to można wsadzić .... . 

Sprawdziłem telefon kupiony jako refurbished by Apple pre owned z adnotacją na pudełku że telefon jest odnowiony i pokazuje:

Refurbished by Apple

NO

tak więc jeśli jest YES to oznacza że nie jest to pierwotnie sprzedany model a wymieniony na gwarancji przez Apple - to czy jest nowy czy odnowiony to już pozostaje tajemnicą Apple więc nie panikować. 


  • wopo lubi to

#25 assaabloy

assaabloy
  • 128 postów

Napisano 07 grudnia 2016 - 08:45

Ja dostałem refurbished z wymiany gwarancyjnej tel wyglada jak nowy przyszedł w foliach z ciekawości pod lupą oglądałem śrubki śladu zdartej farby niema




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych