Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone -> Htc 10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 iNdeed

iNdeed
  • 164 postów

Napisano 18 listopada 2016 - 09:30

Cześć,

Czy jest tu ktoś kto dokonał takiej konfirmacji ;) ?

Interesuje mnie jakie wady i problemy najbardziej was irytują w Hatece?

Jak z czytnikiem linii papilarnych, gorzej lepiej niż iPhone?

#2 wojnest

wojnest
  • 102 postów

Napisano 18 listopada 2016 - 14:56

https://pl.wikipedia...iki/Konfirmacja


  • Giallorosso lubi to

#3 iNdeed

iNdeed
  • 164 postów

Napisano 18 listopada 2016 - 15:57

Jestem protestantem, znam dobrze to słowo stąd autokorekta ;)

 

PS. Telefon mam w ręku. Pierwsze wrażenia jak najbardziej poztytywne. Skaner linii papilarnych działa doskonale.


Użytkownik iNdeed edytował ten post 18 listopada 2016 - 16:00


#4 dawikos

dawikos
  • 139 postów
  • Płeć:

Napisano 18 listopada 2016 - 19:21

Jestem protestantem, znam dobrze to słowo stąd autokorekta ;)

 

PS. Telefon mam w ręku. Pierwsze wrażenia jak najbardziej poztytywne. Skaner linii papilarnych działa doskonale.

 

Kupiłeś? 


Komputer MacBook Pro 13" 2020 M1
Telefon iPhone X

#5 iNdeed

iNdeed
  • 164 postów

Napisano 18 listopada 2016 - 23:48

Kupilem. To jest jakis dramat jednak jest.



#6 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 19 listopada 2016 - 00:57

Kupilem. To jest jakis dramat jednak jest.

Dlaczego dramat? Co jest nie tak w htc?
  • Giallorosso lubi to

#7 iNdeed

iNdeed
  • 164 postów

Napisano 19 listopada 2016 - 11:37

Telefon jest piękny. Wielkością idealnie wpasowuje się pomiędzy iP 4,7 a 5,5cala. Wyswietlacz laickim okiem - rewelka. Bateria - po jednym dniu testów również wydaje się być sporo lepsza od 6s. Głośność rozmów na głośniku jednym i drugim również lepsza niż Apple. Czytnik linii papilarnych zadziwlł mnie najbardziej: działal nawet przy mocno wilgotnej ręce - iphone w tym samym czasie tylko potrząsał się z nerwów, że nie może odczytać ;) Zasięg LTE w Krakowie trzyma jak szalony, nie zrzucając nawet przy szczątkowym -120db.

 

To co jest nie tak skoro taka laurka wyszła?

 

Android. To jakaś wielka pomyłka. I nie mam na mysli wyglądu, bo ten można świetnie dostosować, nawet tak, żeby wyglądał prawie jak iOS. 

STABILNOŚĆ i PŁYNNOŚĆ.

 

Skonfigurowałem telefon tak samo jak iphona. Te same (które były możliwe) aplikacje, ustawienia itp. Odpalam google photos, które notabene na HTC jest natywną przeglądarką zdjęć i filmów. Mam tam około 600GB prywatnych filmów i zdjęc kręconych w 80% iphonami od 2008 roku. W jednej ręce iphone, w drugiej HTC. Na Androidzie co chwilę zacięcie w przewijaniu, błąd wczytywania filmu, a jak już się uda odtworzyć to DRAMATYCZNA płynność odtwarzania. Próbowałem najpierw pobrać film na urządzenie i przez aplikację - nie działa. Jest tylko opcja przywroć która kopiuje dany filmik na dysk, ale nie da się go odtworzyć hahaha. Żenada. Ok myślę, filmy mov iphona może nie są jeszcze w pełni kompatybilne. Nakręciłem 2 minutowy filmik HTC i po jego odpaleniu szczęka mi opadła. Szarpanie, klatkowanie i ogolne dziwne działanie AF. Mało tego, co jakiś czas aplikacja się zawiesza i zamyka. Czasami przy zwykłych czynnościach widziałem ten komunikat, że "coś tam przestał działać i musi być zakmnięty". Zawiesiła mi się nawet appka od sms! Odtwarzanie filmów w przeglądarce chodzi mniej płynniej niż na iphonie 5. Sklep Play też chodzi jak kupa. I te automatyczne tłumaczenie opisów appek przez translator :lol:

 

Po co te 4 giga ramu i 8 rdzeni jak tego się nie da używać? Nawet głupie obracanie ekranu chodzi jak na jakimś budżetowym badziewiu. To była moja kolejna próba przesiadki na Androida. Ostrzegam, że po ponad 7 latach uzywania IOS może to być bardzo bolesne przeżycie ;) No nic, czekam na tego Killera od Nokii, albo Tizena od Szajsunga.

 

A i wiśienka na torcie. Przycisk POWER pod przyciskami VOLUME. Genialne...


A i jeszcze jedno. Sterowanie automatyczną jasnością - parodia. Jak na wczesnej wersji beta!


Użytkownik iNdeed edytował ten post 19 listopada 2016 - 11:32


#8 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 listopada 2016 - 12:36

No zobacz, dla milionów nie jest to bolesne odczucie. Szkoda, że nie zauważyłem opisanych problemów. Peszek...


  • Giallorosso i Łukasz Banach lubią to

#9 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 19 listopada 2016 - 14:48

Telefon jest piękny. Wielkością idealnie wpasowuje się pomiędzy iP 4,7 a 5,5cala. Wyswietlacz laickim okiem - rewelka. Bateria - po jednym dniu testów również wydaje się być sporo lepsza od 6s. Głośność rozmów na głośniku jednym i drugim również lepsza niż Apple. Czytnik linii papilarnych zadziwlł mnie najbardziej: działal nawet przy mocno wilgotnej ręce - iphone w tym samym czasie tylko potrząsał się z nerwów, że nie może odczytać ;) Zasięg LTE w Krakowie trzyma jak szalony, nie zrzucając nawet przy szczątkowym -120db.

To co jest nie tak skoro taka laurka wyszła?

Android. To jakaś wielka pomyłka. I nie mam na mysli wyglądu, bo ten można świetnie dostosować, nawet tak, żeby wyglądał prawie jak iOS.
STABILNOŚĆ i PŁYNNOŚĆ.

Skonfigurowałem telefon tak samo jak iphona. Te same (które były możliwe) aplikacje, ustawienia itp. Odpalam google photos, które notabene na HTC jest natywną przeglądarką zdjęć i filmów. Mam tam około 600GB prywatnych filmów i zdjęc kręconych w 80% iphonami od 2008 roku. W jednej ręce iphone, w drugiej HTC. Na Androidzie co chwilę zacięcie w przewijaniu, błąd wczytywania filmu, a jak już się uda odtworzyć to DRAMATYCZNA płynność odtwarzania. Próbowałem najpierw pobrać film na urządzenie i przez aplikację - nie działa. Jest tylko opcja przywroć która kopiuje dany filmik na dysk, ale nie da się go odtworzyć hahaha. Żenada. Ok myślę, filmy mov iphona może nie są jeszcze w pełni kompatybilne. Nakręciłem 2 minutowy filmik HTC i po jego odpaleniu szczęka mi opadła. Szarpanie, klatkowanie i ogolne dziwne działanie AF. Mało tego, co jakiś czas aplikacja się zawiesza i zamyka. Czasami przy zwykłych czynnościach widziałem ten komunikat, że "coś tam przestał działać i musi być zakmnięty". Zawiesiła mi się nawet appka od sms! Odtwarzanie filmów w przeglądarce chodzi mniej płynniej niż na iphonie 5. Sklep Play też chodzi jak kupa. I te automatyczne tłumaczenie opisów appek przez translator :lol:

Po co te 4 giga ramu i 8 rdzeni jak tego się nie da używać? Nawet głupie obracanie ekranu chodzi jak na jakimś budżetowym badziewiu. To była moja kolejna próba przesiadki na Androida. Ostrzegam, że po ponad 7 latach uzywania IOS może to być bardzo bolesne przeżycie ;) No nic, czekam na tego Killera od Nokii, albo Tizena od Szajsunga.

A i wiśienka na torcie. Przycisk POWER pod przyciskami VOLUME. Genialne...

A i jeszcze jedno. Sterowanie automatyczną jasnością - parodia. Jak na wczesnej wersji beta!

Używam htc 10 od ośmiu miesięcy i jedyna rzecz, z którą mogę się z Tobą zgodzić, to autoregulacja jasności.
  • Giallorosso lubi to

#10 iNdeed

iNdeed
  • 164 postów

Napisano 19 listopada 2016 - 15:52

Aha, czyli masz przed sobą iphona i htc, wykonujesz czynnosci ktore opisalem powyzej i u Ciebie jest ok, tak?

 

Po uruchomieniu w menu programisty wymuszonego trybu wysokiej wydajności filmy chodzą prawie płynne, ale bateria leci w oczach. Super wydajnosc!

 

I kolejna jeszcze rzecz: przegladarka. Połowa stron wyświetla się bardzo wolno, przewijanie jest niedopuszczalnie wolne. 

Pierwsza rzeczą jaką chciałem zrobić było wywalenie aplikacji które są standardowo poinstalowane (facebook i inne smieci) wiec przez google trafilem na storne:

http://www.pcworld.p...i.dlaczego.html

 

Sproboj ja otworzyc na swoim wspanialym koreancu. Na łączu 100/100 strona otwiera sie całkowicie dopiero po 2 minutach, a jej przewijanie to jednym słowem DRAMAT. Z ciekawosci otworzylem ta sama strone na starym iPhonie 4s.Działa o wiele szybciej! Na 6s oczywiscie dziala byskawicznie.

 

Co to za flagowiec, co nie pozwala plynnie przegladac stron, a zeby nagrane filmy odtwarzaly sie porownywalnie plynie jak na IOS trzeba wymuszac maksymalna prace procesora? I ta koniecznosc ciąglego ustawiania jasnosci, bo automat robi to fatalnie. Minęło ponad pół roku od premiery flagowca z obecnie najmocniejszymi paramtetrami, a chodzi on gorzej niż kilkuletni iPhone 6.

 

Odradzam wszystkim eksperymenty z Androidem.Można narzekać na Apple, ale przynajmniej nie robią pseudo smartfonów.


Użytkownik iNdeed edytował ten post 19 listopada 2016 - 15:53


#11 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 listopada 2016 - 19:21

Szabla w dłoń i do dzieła. Pytanie. Po co takie farmazony?

#12 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 listopada 2016 - 19:27

Aha, czyli masz przed sobą iphona i htc, wykonujesz czynnosci ktore opisalem powyzej i u Ciebie jest ok, tak?

 

Po uruchomieniu w menu programisty wymuszonego trybu wysokiej wydajności filmy chodzą prawie płynne, ale bateria leci w oczach. Super wydajnosc!

 

I kolejna jeszcze rzecz: przegladarka. Połowa stron wyświetla się bardzo wolno, przewijanie jest niedopuszczalnie wolne. 

Pierwsza rzeczą jaką chciałem zrobić było wywalenie aplikacji które są standardowo poinstalowane (facebook i inne smieci) wiec przez google trafilem na storne:

http://www.pcworld.p...i.dlaczego.html

 

Sproboj ja otworzyc na swoim wspanialym koreancu. Na łączu 100/100 strona otwiera sie całkowicie dopiero po 2 minutach, a jej przewijanie to jednym słowem DRAMAT. Z ciekawosci otworzylem ta sama strone na starym iPhonie 4s.Działa o wiele szybciej! Na 6s oczywiscie dziala byskawicznie.

 

Co to za flagowiec, co nie pozwala plynnie przegladac stron, a zeby nagrane filmy odtwarzaly sie porownywalnie plynie jak na IOS trzeba wymuszac maksymalna prace procesora? I ta koniecznosc ciąglego ustawiania jasnosci, bo automat robi to fatalnie. Minęło ponad pół roku od premiery flagowca z obecnie najmocniejszymi paramtetrami, a chodzi on gorzej niż kilkuletni iPhone 6.

 

Odradzam wszystkim eksperymenty z Androidem.Można narzekać na Apple, ale przynajmniej nie robią pseudo smartfonów.

Ewidentnie jest coś nie tak! Miałem wiele telefonów htc, zawsze "high endy". Ostatni, to przez chwilę m8, ale nawet na wcześniejszych modelach nie było problemu z płynnym obracaniem ekranu czy wolnym wczytywaniem stron...


<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#13 iNdeed

iNdeed
  • 164 postów

Napisano 19 listopada 2016 - 22:44

Absolutnie nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i nie zamierzam brać szabli w dłoń. Wiem natomiast co widzę, w szczególności w porównaniu do leżącego obok iphona. Nie mam powodu żeby zmyślać. Jestem wrukwiony na Apple i postanowiłem wymienić cały sprzęt na androida, ale widać nie da rady.

Powtorze tylko raz jeszcze: PORÓWNUJĄC do iphona. Gdybym wcześniej nie miał 6s to pewnie bym nie narzekal. Nadmienię jeszcze, ze robiłem i wipe i aktualizowalem wszystkie aplikacje.
Najbardziej śmieszy mnie to, ze aplikacje Google działają lepiej na iOS niż na Androsyfie... w sumie z Microsoftem jest ta sama bajka.

#14 jacx86

jacx86
  • 3 postów

Napisano 17 stycznia 2017 - 11:52

Witam wszystkich

Jako,że stoje przed wyborem nowego telefonu mam kilka pytań do posiadaczy IP.Waham się właśnie między IP7 a HTC10. Nigdy nie korzystałem z iOS. Bardzo ciekawi mnie fenomen urządzeńz jabłkiem z tąd moje zainteresowanie owym smartfonem. Priorytetem dla mnie są: dźwięk na słuchawkach, niezła bateria, dobry aparat i wyświetlacz min. 5,2'Czy IP7 w rozmiaże 5,5' jest aż tak nieporęczny w codziennym użytkowaniu? Troche bawiłem się nim w sklepie i przyznam, że jest dramat. Obecnie mam tel 5,5' ale ma wąskie ramki przez co korzysta się z niego idealnie. Może przy dłuższej znajomości z IP można się przyzwyczaic? Jak jest z dźwiękiem? HTC 10 jest określany jako najlepszy muzyczny smartfon na rynku. Oglądałem jednak porównanie LG V10 który również nosił takie miano z IP6. Test przeprowadzony był w profesjonalnym sklepie na audiofilskich słuchawkach. Wygrał IP. Czy w przypadku 7 gdzie słuchawki były by bezprzewodowe jakość dźwięku jest gorsza? Proszę o pomoc w wyborze.

#15 Kofstonr

Kofstonr
  • 131 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 08:14

Ja również wiele razy próbowałem wrócić na Andka,ale zawsze kończyło się powrotem do iOS.Co do iPhone 7,to tak jak wspomniałeś,nie posiada on minijacka,czy to bardzo żle?Nie do końca...

 

Jak nie jesteś audiofilem na maksa ( którym sam dawniej byłem ;) ) to będziesz zadowolony dźwiękiem z bezprzewodowych słuchawek ( ale dobrych ;) ) Ja obecnie jeszcze zostaje na iPH 6 między innymi dlatego że mam dość dużo słuchawek na kabel,ale przesiadam się za pół roku.

 

Co do modelu plus ( 5,5 cala ) to wszystko zależy jaką masz dłoń,bo na przykład dla mnie jest ok,ale trzeba przyznać....jest większy niż konkurencja i w większości przypadków używanie go jedną dłonią do najwygodniejszych nie należy....

Piszesz że obecnie masz tel 5,5 więc powinno być ok :)

 

Co do dźwięku to iPH zawsze stoją tam bardzo wysoko,więc o to się nie martw ;) Aparat w 7 jest bardzo dobry,aczkolwiek do Galaxy s7 mu trochę brakuje :/.Bateria w plusie jest też bdb,o wiele lepsza niż w klasycznym 4,7.



#16 jacx86

jacx86
  • 3 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 09:57

Czytałem też, że HTC w nowych modelach bedzie rezygnowac z wejścia słuchawkowego. Stanie się to więc pewnie standartem u innych producentów :/ Zastanawiam się jeszcze czy nie poczekać na premiere IP8. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie będzie tak duży jak IP7 plus. Jedyne czego się obawiam to cena. Obstawiam, że poniżej 4000 nie zejdzie.

#17 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 10:51

Czytałem też, że HTC w nowych modelach bedzie rezygnowac z wejścia słuchawkowego. Stanie się to więc pewnie standartem u innych producentów :/ Zastanawiam się jeszcze czy nie poczekać na premiere IP8. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie będzie tak duży jak IP7 plus. Jedyne czego się obawiam to cena. Obstawiam, że poniżej 4000 nie zejdzie.

 

Już zrezygnował - w nowych modelach U nie ma minijacka. Co do dobrych muzycznych to na topie jest LG V20, jest nawet lepiej oceniany niż HTC 10, w ogóle jest to bardzo dobry i niedoceniany smartfon.



#18 jacx86

jacx86
  • 3 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 10:55

Ciekawa słuchawka ale o ile mnie pamięć nie myli niedostępna w naszym kraju.

#19 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 11:49

Ciekawa słuchawka ale o ile mnie pamięć nie myli niedostępna w naszym kraju.

 

Faktycznie, jest nawet gorzej - niedostępna w Europie. Ale może to się jeszcze zmieni.



#20 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2017 - 22:24

Ja również wiele razy próbowałem wrócić na Andka,ale zawsze kończyło się powrotem do iOS.

 

U mnie tak samo, ale po drodze były też inne systemy. Jeśli Android to tylko Google Pixel.


iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#21 Pawlok23

Pawlok23
  • 11 postów

Napisano 22 stycznia 2017 - 20:12

Kilka dni wytrzymałem z 10. Bardzo dobrze wykonany telefon, mają tylko problem z wyświetlaczami - są dwa Tianma i Sharp. Ja niestety trafiłem na Tianma. Pod kątem jest różowy. Poczytajcie o tym w sieci. 

Telefon bez problemu można kupić w sklepie HTC.com

Mają teraz promocję za 2500.

I tak wrócicie do iphone;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych