Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Early 2015 - touchpad/klawiatura problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 sergeibaka

sergeibaka
  • 2 postów

Napisano 27 października 2016 - 14:04

Witam, od kilku godzin probuje rozwiazac problem niedzilajacej klawiatury i gladzika w moim macu pro.

 

Po wczorajszej instalacji Sierry wszystko bylo w normie, pozno w nocy zamknalem kompa jak gdyby nigdy nic (nie wylaczajac go tylko zamykajac klape). Rano (doslownie po 6h) chcac zalogowac sie na swoje konto uzytkownika zauwazylem, ze kursor myszki jest zamrozony w lewym gornym rogu a klawiatura nie daje oznak zycia (gladzik rowniez nie dziala).

 

Aktualnie korzystam z kompa poprzez przenosna klawiature/myszke, jednak nie jest to zbyt komfortowe..  W ustawieniach systemu wyraznie napisane jest, ze nie wykryto gladzika i klawiatury.

 

Zrobilem SMC restart, lecz wymusilo to tylko podswietlenie klawiatury. Co smiesniejsze, nie moge otworzyc trybu MacOS Recovery, obydwie klawiatury - wbudowana oraz przenosna - nie potrafia wymusic tego trybu, na zadnej nie dziala kombinacja CMD + R. Jest inna mozliwosc wywolania tego trybu niz wcisniecie kombinacji klawiszy przed bootowaniem systemu?

 

Dodam tylko, ze dokladnie 8 dni temu skonczyla sie roczna gwarancja + nie wykupilem apple care :))))

 

Jest jeszcze jakies wyjscie z tej sytuacji czy musze umowic sie na serwis? (aktualnie mieszkam w Londynie, wiec umowienie sie na wizyte w apple store nie stanowi problemu)

 

pzdr



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 października 2016 - 14:42

To idź do serwisu Apple, bo to uszkodzona taśma gładzika. Nawet 8 dni po gwarancji powinni to naprawić za darmo tylko powiedz, że stało się to kiedy jeszcze obowiązywała.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 sergeibaka

sergeibaka
  • 2 postów

Napisano 27 października 2016 - 14:52

w takim razie jakie to ma powiazanie z niedzialajaca klawiatura? jest to w ogole mozliwe, ze po 6h nagle i klawiatura i trackpad nie dzialaja? haha



#4 pibe

pibe
  • 9 postów

Napisano 07 marca 2017 - 12:08

Witam,

 

Czy udało się rozwiązać problem? Klawiatura i trackpad zaczęły działać? Bardzo proszę o info, mam podobny problem.



#5 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 marca 2017 - 14:01

W tym modelu to najczęściej wina taśmy od gładzika.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#6 pibe

pibe
  • 9 postów

Napisano 07 marca 2017 - 16:00

Gładzik i klawiatura "zawieszały się od około miesiąca, ale tylko gdy pochodziłem z macbookiem w torbie po ulicy (tylko kilka razy musiałem go przetransportować, generalnie używany w domu i to używany niewiele). Po takim zdarzeniu wystarczyło wyłączyć komputer (klawisz zasilania zawsze na to pozwalał) włączyć ponownie i działało.

 

Czy to rzeczywiście oznaka, że to wina taśmy od gładzika? A nie jest to wina softu? Czy przywrócenie ustawień fabrycznych może to naprawić?

 

Proszę o pomoc bo nie uśmiecha mi się oddawać komputera do naprawy - komputera, który po niespełna roku robi taki numer, a nawet nie był mocno używany i dbałem o niego jak o jajko...



#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 marca 2017 - 18:20

Jeśli nie ma on dwa lata i został kupiony w Polsce to możesz oddać na naprawy z tytułu rękojmi.

Przeinstaluj sobie system i zobaczysz czy to wina softu. Ale ja miałem kilka takich przypadków i w tych nowych rocznikach była to wina taśmy od gładzika. W gładziku jest układ sterujący klawiaturą i kiedy ta taśma ulega uszkodzeniu to przestaje działać i gładzik i klawiatura.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych