Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 7 plus-problem z wiadomościami sms -ORANGE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
412 odpowiedzi w tym temacie

#51 agatqa

agatqa
  • 27 postów

Napisano 07 grudnia 2016 - 23:09

U mnie na samym 3G też występują takie problemy. Więc nie do końca się zgodzę z tą tezą, u mnie dopiero na 2G działało. Z tym na 6s nie ma żadnego problemu przy ciągle uruchomionym LTE. A wcześniej ktoś testował na innej karcie sim czy taki problem sie powtórzył? Chodzi mi o innego operatora.

Ja nie sprawdzałam, ale na jednym z zagranicznych forów, ktoś miał podobny problem i po zmianie operatora pomogło, ale cięzko też porównywać bo to zupełnie inni operatorzy, wiem że na iphonie 5s i 6s mich znajomych przy lte wszystko działa (obydwie mają inne sieci niż ja) a u mnie w 7 niestety tylko 3g



#52 trial.biker

trial.biker
  • 78 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 08 grudnia 2016 - 19:49

w Polsce przy LTE problem był bardziej uciążliwy im więcej sms-ów się wysyłało, ta sama karta sim i LTE w anglii i sieć o2 i problem wystąpił raz przez 5 dni, w Polsce przy 3G problem nie występuje, iP7 



#53 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 08 grudnia 2016 - 19:54

Czyli wina iPhone?



#54 agatqa

agatqa
  • 27 postów

Napisano 09 grudnia 2016 - 20:07

Czyli wina iPhone?

tak wina softu iphone'a może po aktualizacji nie będzie tych problemów, czytałam, ze jak ktoś instalował betę to problem nie występował



#55 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 09 grudnia 2016 - 20:09

To ja pisałem, ale nadal niestety występował.



#56 Pistel

Pistel
  • 83 postów

Napisano 12 grudnia 2016 - 13:44

Hej, ja tylko dodam, że u mnie był problem z smsami wysyłanymi na iP7 może 2-3x w ciągu miesiąca używania nowego telefonu. Pojawiał się błąd "nie wysłano wiadomości" - kilknięcie jeszcze raz powodowało wysłanie smsa prawidłowo.

Wydaje mi się, że to może być jakaś nieszczęśliwa kombinacja iP7+nowy iOS10+usługi i systemy Orange. Wcześniej na tym samym numerze i karcie używałem iPhone 6 Plus i iPhone 6S - tutaj też błędy się zdarzały, chociaż nie często.

 

Jeśli jednak macie tak, że telefon nie odbiera w ogóle smsów przez 24h to naprawdę kicha..... Być może to dotyczy części użytkowników? (przypominają mi się lata zabawy z MMSami w Plusie na iPhone 4 - co kilka dni zmieniałem ustawienia, żeby wreszcie działały. W zasadzie dlatego zmieniłem sieć).



#57 thorgal1

thorgal1
  • 17 postów

Napisano 12 grudnia 2016 - 17:54

ip7+ i to samo ... stało się tak miech temu i pomogło pełne restore ... pełne, bo archiwum mi się wysypało po zrobieniu archiwizacji na kompie - dziwne ... ale wróciły chociaż jakimś cudem kontakty.

Po miesiącu jest to samo - dziś do 13:20 jeszcze sms przychodziły z orange ... potem już nie .. z innych sieci przychodzą i ja wszędzie mogę wysyłać wiadomości i one też dochodzą bez problemów.

po pierwszej usterce wymieniłem kartę sim na nową i też nie pomogło ... ogólnie kupa straszna - od 10 lat mam ip - nie chce zmieniać przyzwyczajeń, ale chyba trzeba będzie zmienić operatora. :)



#58 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 12 grudnia 2016 - 18:25

U mnie też wymiana sim nie pomogła w żaden sposób. Na razie zrezygnowałem z 7 przez te jaja. U mnie był problem taki że nawet blokowały się 3 4 razy dziennie, co było irytujące. Dopiero przekładanie sim pomagało ale przecież nie będę nosić drugiego telefonu tylko po to.



#59 thorgal1

thorgal1
  • 17 postów

Napisano 12 grudnia 2016 - 19:42

Ale bez problemu dochodzą mms i wizytówki. Ale sms od tej samej osoby z orange już nie. U mnie się po 6h nic nie odblokowaoło i nic nie przychodzi. Mam czekać i coś się odwiesi i przyjdą wszystko sms w jednym momencie ?

#60 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 12 grudnia 2016 - 20:06

Przełóż na chwilę do innego telefonu, wszystkie przyjdą na raz. Przełożysz potem do 7 i znowu będzie działać do czasu



#61 thorgal1

thorgal1
  • 17 postów

Napisano 12 grudnia 2016 - 20:56

Przełóż na chwilę do innego telefonu, wszystkie przyjdą na raz. Przełożysz potem do 7 i znowu będzie działać do czasu

 

tak zrobiłem, na razie gada 



#62 rowers

rowers
  • 18 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 20:45

Minęło trochę czasu od zakupu iphone 7, konkretnie 2,5 tygodnia. Przez ten czas dosłownie 2 wiadomości sms musiałem wysłać na nowo. Ale wyszły od razu po ponowieniu. I było to tylko jednego dnia. Wydaje mi się, że wydarzyło się to w momencie przełączania trybu sieci między 4g a 3g. Wiadomości nie zawiesiły się ani razu jak niektórym tutaj. Może to też kwestia ilości wysyłanych wiadomości na dobę? Ja nie wysyłam ich jakoś mega dużo, ok. 20-30 na dzień. Wysyłam do różnych sieci, ja jestem w Orange. Chciałem też sprawdzić, czy może wersja softu ma tutaj jakieś znaczenie i zostawiłem telefon na 10.0.2. Miał ktoś problemy na tym sofcie? Czy zaczęło się od 10.1? Testował już ktoś jak wygląda sytuacja na 10.2?



#63 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 20:48

W dużym mieście mieszkasz? Masz non stop zasięg 4G 3G czy zdarza się 2G?



#64 rowers

rowers
  • 18 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 21:00

W domu mam praktycznie stałe 4G, ale nie mieszkam w dużym mieście. Rzadko zejdzie na 3G, może na parterze od czasu do czasu. Byłem w okolicy lasu samochodem i wysyłałem smsa gdzie wskoczył mi 2G i tez nie było problemu z jego wysłaniem. Może to dziwne, ale po przeczytaniu tego wątku zwracałem cały czas na to uwage gdzie jestem i czy występuje problem :D Problem wystąpił w Gliwicach w jakimś budynku gdzie mi zasięg przełączał między 4g a 3g co pare minut dosłownie. Nigdy później już nie występował. 



#65 justynabialek

justynabialek
  • 18 postów

Napisano 20 grudnia 2016 - 12:50

u mnie w sprawie niewiele się zmieniło,otrzymałam nowy telefon iphone 7 plus bo na gwarancji wymienili mi mój sprzęt na nowy i niestety usterka nadal występuję.Tak jak większość z Was pisze jak przełożę karte do innego telefonu to znowu to działa i tak w kółko ... mam już tego dosyć i naprawdę nie wiem co mam dalej robić.Wgrywanie systemu od nowa nie pomogło,nowa karta też nie,nowe urządzenie też nie... jestem bezsilna i zamiast ekstra telefonu mam bubel jakich mało



#66 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 20 grudnia 2016 - 13:54

Nic nie pomaga nic, lipa właśnie ponad 3 tysiące za telefon a podstawowe funkcje są problemem. Mówili może w serwisie coś że było np więcej takich przypadków?



#67 justynabialek

justynabialek
  • 18 postów

Napisano 20 grudnia 2016 - 14:57

mi tylko Pan z orange jak zgłaszałam usterkę to powiedział ze juz słyszał o takim problemie



#68 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 20 grudnia 2016 - 15:10

Szczerze to ja już nie mam pomysłu, ile mogą wymieniać iPhone ma gwarancji, w 6S wszystko działa więc nie wiem czyja to w końcu wina.



#69 justynabialek

justynabialek
  • 18 postów

Napisano 20 grudnia 2016 - 15:13

Szczerze to ja już nie mam pomysłu, ile mogą wymieniać iPhone ma gwarancji, w 6S wszystko działa więc nie wiem czyja to w końcu wina.

a Tobie już wymieniono telefon?


Szczerze to ja już nie mam pomysłu, ile mogą wymieniać iPhone ma gwarancji, w 6S wszystko działa więc nie wiem czyja to w końcu wina.

a i jaką masz pojemność?



#70 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 20 grudnia 2016 - 15:18

Jeśli dzieje sią tak tylko w sieci orange to wina leży po stronie operatora. Co mnie jednak zastanawia to gdyby to był problem globalny na linii orange - iP 7 to forum zasypane byłoby postami w tej sprawie. Tutaj kilka osób ma problem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Pytanie czy jeśli korzystacie z innych nadajników orange (poza Waszym rejonem) to też ten problem występuję ? Spotkałem się już z awariami stacji.


iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE


#71 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 20 grudnia 2016 - 15:20

Kraków non stop 4G LTE działa cały tydzień telefon bez problemu. Jeśli wejdę gdzieś gdzie zasięg spada do 2G/3G to wtedy potrafią się zablokować nawet w Krakowie

Żywiec - tam mam często zasięg 2G/3G problem występuje co chwile.



#72 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 20 grudnia 2016 - 19:31

Właśnie dostałem od koleżanki z Gliwic informację że też ma taki problem, iPhone 7 srebrny sieć Play. Chyba to jednak problem iPhone :/



#73 Luna1

Luna1
  • 3 postów

Napisano 20 grudnia 2016 - 21:51

Cześć, mam ten sam problem. iPhone 7 kupiony w iDream. Już mi ręce opadają na ten telefon, tyle kasy a co chwile nie otrzymuje SMS. Już chyba wszystko próbowałam. Kartę sim wymieniłam bo myślałam, ze wina operatora, reset tez nic nie dał, aktualizacja tez nie. Mam ochotę go sprzedać i kupić 6s

#74 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 20 grudnia 2016 - 21:53

Oddaj na gwarancję jak wymienią na nowy to wtedy sprzedaj ofoliowany jedyna opcja żeby stracić najmniej kasy. 6S działa bez problemu.



#75 Luna1

Luna1
  • 3 postów

Napisano 20 grudnia 2016 - 22:01

Jakaś tragedia. Kupiłam telefon na firmę licząc, ze sprzęt od Apple posłuży mi na 2-3 lata. Miałam dość Sony, Samsungow a tu takie rozczarowanie. Nie wiem cholera w końcu powinni to naprawić, może nowa aktualizacja ? Na gwarancji oddam i tak. Dzięki za pomysł jeśli nic się nie zmieni to chyba tak się skończy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych