Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bezpieczeństwo poczty GMAIL vs ICLOUD


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 24 września 2016 - 21:46

Witam serdecznie,

Wiecie może jak wygląda sprawa bezpieczeństwa danych, poczty itp w obu usługach?

Apple ma więcej "udziwnień" w stosunku do GMAILa... Myślicie że jest to bezpieczniejsza usługa? :)

 

 

 

Northwest



#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 24 września 2016 - 23:04

Bezpieczna pod jakim względem?

#3 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 25 września 2016 - 07:29

Z poczta jest tak ze u ciebie moze byc i bezpieczna ale przechodzi przez inne serwery ktore juz takie byc nie musza. Wiec to tyle w sumie. Bezpieczenstwo poczty? Hmm.

Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#4 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 25 września 2016 - 21:38

Chodzi mi o możliwość włamania się na pocztę :) Apple ma ciągle jakieś nowe kody, zabezpieczenia itp - a jak to wygląda w Google?

W necie piszą że pod tym względem Gmail nie jest idealny - ale o iCLoud żadnych konkretnych informacji nie mogę znaleść :(



#5 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 25 września 2016 - 22:10

Chodzi mi o możliwość włamania się na pocztę :) Apple ma ciągle jakieś nowe kody, zabezpieczenia itp - a jak to wygląda w Google?

W necie piszą że pod tym względem Gmail nie jest idealny - ale o iCLoud żadnych konkretnych informacji nie mogę znaleść :(

 

I w poczcie gmail i w icloud masz jedno logowanie do wszystkich usług (poczta, dysk w chmurze i inne pierodły). Zarówno w Google jak i u Apple masz możliwość włączenia weryfikacji dwuetapowej (potwierdzenie logowania oprócz hasła również dodatkowo programem na smartfona, albo po prostu dodatkowym kodem na SMS). 

Włącz sobie weryfikacje dwuetapową (działa bardzo dobrze), jeśli tak bardzo boisz się o swoje dane. Nawet jak w mediach ogłoszą tzw. WYCIEKŁY DANE Z .... to masz to w d. bo z samym hasłem, bez weryfikacji kodem, nigdzie nikt ci nie wejdzie. Najwyżej dostaniesz kupe spamu, bo twój adres e-mail będzie ogólnodostępny.

 

No chyba, że nie wylogujesz się gdzieś na jakimś kompie i ktoś sobie przy nim usiądzie. No rozumiesz zasadę...

 

Pamiętaj, że to Google zajmuje się bardziej oprogramowaniem sieciowym, a Apple sprzedaje teraz telefony, więc w kwestii bezpieczeństwa danych, to ja wbrew pozorom, zaufałbym firmie, która zajmuje się softwarem, nie hardwarem. Pomijam wszystkie pierdoły jak to NSA czy inne gówno, które nas szpieguje. Ci sobie dadzą radę z Google i  z Apple, co by tam nie gadali w mediach.

 

Poza tym nie wierz w to, że jest jak na filmach, że jakiś superhaker, nie znając twojego (w miarę skomlikowanego i unikalnego hasła), w pięć skund włamie ci się na konto. No luzuj. 

 

Natomiast przechwytywanie samych maili to przecież zupełnie inny temat (jak to koledzy wyżej wspomnieli). Treść maila idzie przez różne serwery, i jeśli wysyłasz to zwykłym tekstem, to pewnie, że ktoś zaznajomiony z tematem, może to przeczytać. Dokładnie tak samo, jak można przeczytać twój list z tradycyjnej skrzynki pocztowej przed domem czy tam na klatce schodowej.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 25 września 2016 - 22:39

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#6 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 25 września 2016 - 22:21

Orientujesz się może czy da się skonfigurować synchronizację NAS ( http://www.ceneo.pl/28766479 ) w jaką kolwiek stronę z GOOGLE DRIVE/OneDrive/Dropbox?

 

Mam kopię z TimeMaschine na tym NAS, ale mam też na Macbooku w różnych  miejscach, różne pliki (dokumenty, zdjęcia itp).

Z tego co widzę to GD/OneDrive/Dropbox kopiuje tylko pliki z 1 wskazanego miejsca (katalogu)?



#7 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 27 października 2016 - 15:28

Ostatnie pytanie jest całkowicie z innej beczki. Chyba temat się wyczerpał.

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych