Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

air czy dell?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 carlos_szakal

carlos_szakal
  • 11 postów

Napisano 25 sierpnia 2016 - 14:39

Witajcie 

Zastanawiam się od jakiegoś czasu na kupnem nowego komputera, zainteresowałem się macbookiem air oraz dellem którego polecił mi kolega z pracy.

Wiem że to forum apple ale postanowiłem zapytać, czy w ogóle można porównywać te dwa laptopy? Jeśli zrzucę obraz z aira na tv to jaką maksymalną rozdzielczość on obsłuży? Poniżej zapodaje link z aukcją tego della gdzie możecie zobaczyć jakie ma parametry. Dziękuje za pomoc i sugestie. Zaznaczam że nigdy nie miałem żadnego urządzenia apple. Cena obu laptopów jest zbliżona.

 

http://allegro.pl/dell-inspiron-7548-i7-16gb-256gb-r7-m270-4gb-wpro-i6422611746.html



#2 Biz1k

Biz1k
  • 69 postów

Napisano 25 sierpnia 2016 - 20:03

Air 4k 60Hz. Porównać można wszystko, pytanie czy jest sens. Tutaj wszystko sprowadza się do jednego turbo ale to turbo ważnego pytania, po co Ci laptop? Do czego będziesz go używał?



#3 carlos_szakal

carlos_szakal
  • 11 postów

Napisano 25 sierpnia 2016 - 20:55

Mam stacjonarkę z windowsem od pięciu lat i pomyślałem że można zastanowić się nad kupnem nowego kompa. Wpadł mi w oko air ale wydawał mi się drogi.

Raczej używam stacjonarki ale przydałby się też laptop, myślałem od podpięciu jego pod tv w razie potrzeby a także o braniu go na jakieś wypady gdy się pojawią.

Wiem że niedługo uaktualnią macamini i kiedyś miałem na niego chrapkę ale bym miał dwa kompy stacjonarne więc naturalnie chciałem kupić coś mniejszego i mobilnego.



#4 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 25 sierpnia 2016 - 21:11

Według mnie Air jest przeznaczony dla ludzi mobilnych i niepotrzebujących dużej mocy obliczeniowej. Przykładem może być wykładowca, student etc. Jego niewątpliwymi zaletami są:
- niska temperatury podczas obciążenia, a co za tym idzie jest cichy

- poręczność

- design

- długa praca na baterii (aż do 12h)

- 2x lżejszy od zaprezentowanego przez Ciebie laptopa 
Do wad należy zaliczyć:
- matryca dość niskiej rozdzielczości

- wydajność niższa niż Windowsowy odpowiednik

 

Decyzja należy do Ciebie, lecz skoro mówisz, że posiadasz już stacjonarkę z Windowsem to podejrzewam, że na niej będziesz wykonywał jakieś bardziej zasobożerne operacje. Z racji tego skłaniałbym się bardziej ku MBA, choć DELL jest niewątpliwie ciekawym notebookiem. Przy okazji "zasmakujesz" Mac OS, który mnie osobiście urzekł od pierwszego uruchomienia.

PS: Jeżeli decydowałbyś się jednak na laptopa z Windowsem to polecam zerknąć na Lenovo Y700. Świetny laptop  :wub:


Użytkownik krissolek edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 21:16

 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#5 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 25 sierpnia 2016 - 22:38

Z tego co przeczytałem MBA jest idealny  dla ciebie. Sam mam do czynienia z MBA i Dell XPS 13 i generalnie MBA jest najbardziej dopracowanym komputerem, ale słabym fizycznie :rolleyes: . 

 

Dell XPS jest 500zł droższy od MBA, ale przy wykonywaniu zwykłych czynności jest daleko za tańszym MB. Począwszy od systemu (np. podłączenie głupiej drukarki), skończywszy na detalach - automatyczne regulowanie jasności matrycy i podświetlenia klawiatury.

 

Podsumowując, do wykonywania zwykłych czynności MBA jest bardzo dobry i stabilny, ale np. składanie filmów jest dla niego wyciśnięciem siódmych potów. Niemniej jednak POLECAM!!



#6 carlos_szakal

carlos_szakal
  • 11 postów

Napisano 26 sierpnia 2016 - 08:46

Przyszedł mi jeszcze jeden pomysł do głowy, może kupić jakiegoś ipada, taka namiastka macbooka;) a w późniejszym czasie zainwestować w maca mini lub aira?

Czy waszym zdaniem na takim ipadzie można coś sensownego zrobić i czy jest sens kupowania go czy od razu zainwestować w kompa który jak wiadomo ma

o wiele szersze zastosowanie. Z tego co wiem niedługo będzie konferencja apple i prawdopodobnie pokarzą uaktualnionego maca mini. Jeśli polecilibyście zacząć od

tabletu to jaki model polecilibyście? Dziękuje z góry za wszystkie propozycje.



#7 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 26 sierpnia 2016 - 09:02

Ten Dell jest we wszystkim lepszy od Aira ale ma jedną dyskwalifikującą wadę: ma Windowsa.



#8 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 26 sierpnia 2016 - 09:02

Tablet świetna rzecz, ale nie łudź się, że będziesz mógł wykonywać na nim operacje równie przyjemnie jak na laptopie. Fizycznej klawiatury i touchpada nic nie zastąpi. 
Po drugie jeżeli już chcesz iść w tę stronę to jedynym sensownym wyborem jest Air 2. Świetne podzespoły, Retina, Touch ID, lekki. Musisz sobie zadać tylko pytanie - czy jest mi faktycznie potrzebny tablet ?
Ja, pomimo, że jestem studentem swojego Air'a używałem na prawdę sporadycznie. Na uczelnie brałem go jedynie w momencie w którym musiałem zaprezentować coś przed grupą. A wykłady, zajęcia, seminaria ? MBP. W domu tablet leżał natomiast w toalecie jako ... codzienna prasa  ;)​  
Pomimo posiadania klawiatury Logitecha do Aira 2, używanie tabletu jako przenośnego komputera trochę mija się z celem. Dla mnie jest to bardziej uzupełnienie całości. Oczywiście nie mówię tu o Surface Pro 4, który jest wychwalany na wszystkich portalach i podniesiony niemal do rangi bóstwa. 
Niemniej jednak w pojedynku iPad vs MBA - wybieram MBA.


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#9 carlos_szakal

carlos_szakal
  • 11 postów

Napisano 26 sierpnia 2016 - 10:03

hmmm Może rzeczywiście tablet będzie mało użytkowany prze zemnie. Może mac mini po aktualizacji ale wtedy pcet pójdzie w odstawkę.

Bo tak to obawiam się że air będzie za mało użytkowany prze zemnie jeśli mam pceta podłączonego pod tv. Dlatego chciałem aira też

podłączyć pod tv za pomocą apple tv ale nie wiem czy to dobra opcja?



#10 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 26 sierpnia 2016 - 10:20

Szczerze ? Nie widzę w tym nawet najmniejszego sensu. Skoro posiadasz stacjonarny komputer o znacznie wyższej wydajności to w jakim celu chcesz do TV podłączać sprzęt, który z założenia jest PRZENOŚNY. Rozumiem podłączyć laptopa na godzinę do TV aby obejrzeć film, ale z tego co widzę chcesz go użytkować jako PC. Według mnie - no point. :unsure:


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#11 carlos_szakal

carlos_szakal
  • 11 postów

Napisano 26 sierpnia 2016 - 11:40

Wychodzi na to że sobie odpuszczę aira albo kupie maca mini. Oglądam głównie yt i filmy więc na dużym ekranie jest to zdecydowanie przyjemniejsze. Cały czas kusie mnie apple ze względu na system którego chciałem spróbować stąd pomysł na macbooka bo stacjonarkę już mam....



#12 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 26 sierpnia 2016 - 13:01

Bez sensu, jeżeli tylko oglądasz youtube i filmy to kup sobie jakiegoś boxa z androidem za 250zł. Po co wydawać tyle kasy na Aira?



#13 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 sierpnia 2016 - 13:04

Wychodzi na to że sobie odpuszczę aira albo kupie maca mini. Oglądam głównie yt i filmy więc na dużym ekranie jest to zdecydowanie przyjemniejsze. Cały czas kusie mnie apple ze względu na system którego chciałem spróbować stąd pomysł na macbooka bo stacjonarkę już mam....

Nie kupuj Mac'a Mini w bazowej konfiguracji bo tylko się zrazisz do komputerów od Apple. Parametry z Air'a 2014 i dysk HDD 5400 RPM to kompletnie nie trafiony pomysł. Jeżeli Mini to tylko z SSD lub ewentualnie Fusion Drive a takowe są dosyć drogie. 


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#14 carlos_szakal

carlos_szakal
  • 11 postów

Napisano 26 sierpnia 2016 - 13:10

Danioo wiem o tym co napisałeś. Z YT i oglądania filmów na kompie to chyba każdy z nas najwięcej korzysta. Chciałbym poznać OSx-a dlatego myślę o zakupie macbooka.

Zobaczymy co z tego wyjdzie;-)



#15 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 sierpnia 2016 - 13:24

Macbook mimo wszystko to dużo lepsze rozwiązanie. Jak nie boisz się używanych a nie chcesz wydawać kilku tysięcy rozejrzyj się za ostatnim Pro bez Retiny z 2012 (bardzo łatwo go rozbudowywać do naprawdę mocnych konfiguracji, ja miałem swego czasu model z 2010 rozbudowany do 10GB RAM, SSD 250 i zamiast napędu HDD) albo za jakimś Air z 2013, 2014.


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#16 carlos_szakal

carlos_szakal
  • 11 postów

Napisano 26 sierpnia 2016 - 14:34

http://allegro.pl/macbook-air-mmgf2ze-13-i5-1-6ghz-8gb-128gb-ssd-i6425986179.html#thumb/8

 

Co powiecie na temat tego ogłoszenia, czy te parę stówek mniej za te wgniecenia jest warte zachodu?

Czy lepiej dopłacić i kupić nieużywany sprzęt?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych