Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy po 6 latach z OS X da się jeszcze wrócić do Windowsa.. ? ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 24 sierpnia 2016 - 06:14

Po 6 latach obcowania z OS X i w sumie zerową stycznością z Windowsem zastanawiam się, czy da się bezproblemowo wrócić do Windowsa? 

 

Nie to że jest mi źle na Mac'u, ale upgrade komputera do tego czego bym oczekiwał wiąże się z kolosalną kwotą której po prostu nie chcę akurat wydawać na komputer, wolę za to kupić aparat czy obiektyw ;)

 

Zacząłem się zastanawiać których użyteczności najbardziej by mi brakowało i ciekawi mnie czy na pewno muszę to stracić na Windowsie? W sumie tylko trzy i aż trzy .. niby banalne, ale dla mnie są podstawą w codziennym obcowaniu z komputerem / telefonem.

 

1. Kalendarz - korzystam z konta iCloud i chcę aby tak zostało. Czy aplikacja w Windowsie jest w stanie zsynchronizować się z kalendarzem od Apple? A może wystarczy coś doinstalować?

 

2. Zdjęcia - podejrzewam że tutaj będzie najgorzej. Moja biblioteka z ostatnich 6 lat ma ponad 60GB i ciągle rośnie :) Używanie programu Zdjęć ułatwia synchronizację fotek pomiędzy telefonem i komputerami. Przy ewentualnej przesiadce będę musiał zacząć używać dropboxa do synchronizacji? 

 

3. Notatki - zapewne będę musiał użyć zewnętrznej aplikacji bo nie sądzę aby dało się zsynchronizować deafultową apkę z tą którą mam w telefonie?

 

Da się? 


instagram - czacha

#2 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 24 sierpnia 2016 - 07:58

https://support.appl.../pl-pl/HT204283


  • czacha lubi to

#3 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 24 sierpnia 2016 - 08:56

Jednym linkiem odpowiedziales na 3 pytania, dzieki!


instagram - czacha

#4 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 24 sierpnia 2016 - 09:44

czy da się bezproblemowo wrócić do Windowsa? 

No nie wiem. Korzystałem niedawno przez 2 tygodnie z laptopa z windowsem 10 i dla mnie to była masakra. Nie chodzi o szybkość sprzętu, ale o sam system, który po prostu mi nie odpowiada, bo wszystko jest w nim zagmatwane. O ile "siódemka" była jeszcze znośna, bo obsługa taka jak wszystkich poprzednich "okienek", o tyle windows 10 jest strasznie pokręcony.


Mac mini 6.1  Late 2012 ///  MBA '14

iPhone XR


#5 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 24 sierpnia 2016 - 11:40

W pracy mam teraz nowego kompa z Windows 10. Musiałem sobie go skonfigurować, ściągnąć kilka darmowych programików załatwiających drobiazgi i miodzio!

Ale największy szok to praca z aplikacjami Adobe. Na Yosemite pracowało się płynnie, ale praca na W10 jest niesamowicie wydajniejsza. Zwłaszcza w AI i PS widzi się lekkość o której na iMac 27" (2015) nie mógłbym nawet pomarzyć. Jedyne minusy, to wiatraki, które słychać i obudowa, która nie ma w sobie nic z minimalizmu. ;-)

 

@czacha Dodatkowo zerknij na funkcje które oferuje Google. Właściwie powielają się z iCloud.


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#6 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 24 sierpnia 2016 - 14:14

Z Windows korzystam od wielu wielu lat i pomijając wersje poniżej XP z którymś SP (już nie pamiętam, który z nich ale któryś dobrze ustabilizował ten system) to chyba z 10 mam najwięcej problemów. Nie są to może problemy uniemożliwiające pracę ale skutecznie wkurzające:

- Na stacjonarce (składak): co jakiś czas muszę przeinstalować stery od karty WiFi (zewnętrzna TP-LINK) bo zaczyna rozłączać bez wyraźnej przyczyny, ostatnio coś długo działa OK więc może coś gdzieś się w końcu poprawiło; zdarzały się też przeboje ze sterami nVidii - BSOD, przywracanie systemu, ponowne instalacje, itd., to też ostatnio się uspokoiło. Nie wiem czy to błędy w sterach czy w Windows ale faktem jest, że występowały i psuły krew. Wcześniej dość długo działałem na 8.1 i takich przebojów nie miałem. Skalowanie na monitorze 4k działa ale nie wszystkie aplikacje to obsługują - jest popularny dodatek do PS, który nie obsługuje (nazwy nie pamiętam, żona tego używa) i trzeba się wpatrywać w mikroskopijne napisy i ikonki.

- Na laptopie żony (Samsung Series 7 - prawie topowy model swego czasu, tylko 9 był wyżej) - regularne problemy z aktualizacjami, teraz jakiejś nie chce pobrać, odprawiałem już jakieś czary wg instrukcji z MS, ruszyło ale wraz się zatrzymało po kilku % (to i tak postęp bo wcześniej nawet nie ruszało), będę musiał walczyć dalej; zaczęły się problemy z odtwarzaniem materiałów na player.pl - na Chrome przycina, na IE przestało w ogóle odtwarzać (to stan sprzed miesiąca, nie chce mi się z tym walczyć) bez wyraźnych powodów - wcześniej przez kilka miesięcy normalnie z tego korzystałem. Komp jest czysty, dosłownie kilka aplikacji zainstalowanych, nie skażony żadną podejrzaną stroną czy piratem. Nie muszę chyba dodawać, że wcześniej działał na 8.1 i było naprawdę spoko... A i tu jest lepszy numer ze skalowaniem (FHD na 13" to trochę dużo więc przydaje się) - nawet firmowe apki Samsunga dostarczone razem z tym sprzętem (m.in. do aktualizacji czy backupu) nie obsługują tego w pełni ;)

Plus oczywiście różne niespodzianki wspólne dla wszystkich jak np. ostatnio wyłączenie dwóch kodeków używanych w strumieniowaniu danych z kamerek internetowych - spora część (piszą nawet, że większość) kamerek przestała po tym działać. Także dobrze się zastanów :) Na pewno stosunek wydajności do kosztów jest na korzyść Windows, poza tym duża swoboda w konfiguracji, łatwość przyszłych upgrade itd. Ale ta 10 naprawdę coś im nie do końca wyszła, sam na początku ją chwaliłem i byłem zadowolony, w sumie nadal sporo jej używam i przez 98% czasu jest OK jednak czasem daje popalić na pewno bardziej niż OSX.

A i jeszcze na koniec potwierdzam opinię, że jest bardziej "zagmatwany" - najbardziej to chyba widać w panelu sterowania - są dwie wersje tego panelu (jedna Modern z olbrzymimi ikonami i tekstem i jedna klasyczna - ten jest bardziej ukryty) i oczywiście część ustawień jest w jednym a część w drugim.



#7 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 25 sierpnia 2016 - 09:20

Jedyny minus iCloud na Windows to brak podziału zdjęć na albumy... Wszystkie fotki są wrzucone do "jednego worka" ;)



#8 gutek90

gutek90
  • 3 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 01 września 2016 - 19:40

Ja nie wiem czy bym dał radę wrócić. Ale pytanie - po co wracać? Czy naprawde trzeba? Ja uwazam ze nie trzeba i wracac nie zamierzam :)


Pozdrawiam  :rolleyes:


#9 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 06 września 2016 - 20:53

Ja nie wiem czy bym dał radę wrócić. Ale pytanie - po co wracać? Czy naprawde trzeba? Ja uwazam ze nie trzeba i wracac nie zamierzam :)

 

Autor wyraźnie napisał, że nie ma teraz na tyle pieniędzy/woli przeznaczyć je na szczytniejszy cel, aby zakupić sprzęt ze stajni Apple.


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#10 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 07 września 2016 - 07:49

Autor wyraźnie napisał, że nie ma teraz na tyle pieniędzy/woli przeznaczyć je na szczytniejszy cel, aby zakupić sprzęt ze stajni Apple.

 

Jak zwykle kiepska interpretacja.

Kolega nie napisał, że nie ma pieniędzy, tylko nie chce przeznaczać tyle, ile za niego chcą.

Wiadomo. PC kusi, bo w każdej chwili można zmienić jego konfigurację. Nie trzeba wydawać kasy "na wyrost". Nie ma problemów z naprawami. 24 miesiące gwarancji bez żadnej łaski.


Użytkownik Iro edytował ten post 07 września 2016 - 07:53

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#11 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 września 2016 - 08:06

Ja wróciłem po kilku ładnych latach do Windows, a dokładnie Windows 10 w Surface pro 4 i jestem bardzo zadowolony. Nie sądziłem, że windows może być tak szybki, a nawet szybszy od OSX :)


iPhone 12 mini 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych