Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Komplikacje po wymianie wyświetlacza iPhone6 plus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tded

Tded
  • 3 postów
  • SkądRytel

Napisano 14 lipca 2016 - 18:45

Witajcie.

Wymieniałam znajomemu wyświetlacz w iPhone'ie 6 plus, i wynikły pewne komplikacje, mianowicie, sensor zbliżeniowy nie chce działać, a co za tym idzie gdy przyłożysz telefon do ucha dzieje się maskara podczas rozmowy :/

Przypuszczam, że to przemieszczenie czujnika po prostu, ale chciałbym się upewnić, czy są jakieś programy pokazujące odczyty z czujników? Albo kalibruje się je w jakiś sposób?

Kolejny problem to Touch ID, nie, przycisk nie był wymieniany, tylko go przełożyłem...
Podczas próby konfiguracji wyświetla : 
Błąd
Nie można ukończyć konfiguracji Touch ID.
Wróć i spróbuj ponownie.

Po prostu genialnie... Odblokowanie dotykiem nie działa, a sam przycisk działa, kurde, przycisk i sensor są na jednej taśmie, jak to możne nie działać? :(

Zastanawiam się nad wysyłką do Cortlandu, mógł by mi ktoś przybliżyć jakie mógł bym przez to ponieść koszty?


Proszę o pomoc, już chyba więcej nigdy nie dotknę tego sprzętu :/
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 15 lipca 2016 - 22:32

...

Zastanawiam się nad wysyłką do Cortlandu, mógł by mi ktoś przybliżyć jakie mógł bym przez to ponieść koszty?
..

Normalnie wymiana ekranu w iP6+ w autoryzowanym serwisie kosztuje ok 600zł., ale grzebany iPhone z nieoryginalnym ekranem raczej nie będzie kwalifikował się do żadnej naprawy w ASA.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 indu

indu
  • 972 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lipca 2016 - 11:25

A wkleiłeś plastikowe mocowania kamery i sensora? Na czujniku masz gumową uszczelkę ? Z czytnikiem spróbuj jeszcze restore . Możliwe również, że uszkodziłeś taśmę łączącą płytę główną z home.



#4 Tded

Tded
  • 3 postów
  • SkądRytel

Napisano 16 lipca 2016 - 19:34

Co do czujnika, to fakt, plastyk został, był mocno wklejony w stary ekran, zobaczę, jak przełożę, może się naprawi, a co do przycisku to restore, to chodzi o reset do fabrycznych ustawień? 

I mam jeszcze jedno pytanko, skoro nie chce łapać tego przycisku to czy telefon się nie zablokuje przy aktualizacji? Czytałem że przy aktualizacji, ale na zmienionym przycisku jest blokada.

Telefon będę miał z powrotem za jakiś czas dopiero, więc chciał bym uzbierać jak najwięcej danych, by potem po prostu usiąść i ogarnąć wszystko na raz.

Co do uszkodzenia taśmy, to oczywiście jest to możliwe, ale wykonałem to baardzo delikatnie, jak coś poszło nie tak to raczej gniazdo łączące przycisk z taśmą, ale tam też nie było większych problemów.



#5 Ilicz666

Ilicz666
  • 375 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 lipca 2016 - 15:18

Jeśli masz iPhone 6 Plus to Touch ID jest podpięty do długiej taśmy która idzie pod blacha Ekranu.
Najprawdopodobniej ta taśmę uszkodziłeś.
Co do czujnika zbliżeniowego myśle ze rownież uszkodziłeś ta taśmę.
Kiedyś tak było ze podczas wymiany przycisku z Touch ID bądz uszkodzeniu taśmy itp telefon po wgraniu oprogramowania pokazywał błąd 53. Teraz Apple zmieniło to.

#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lipca 2016 - 08:23

Czujnik zbliżeniowy nie działa, bo uszkodziłeś taśmę czujników albo nie chciało Ci się przekleić mocowania czujnika do nowego ekranu.

TouchID nie działa, bo uszkodzona została taśma przycisku lub taśma idąca pod blachą ekranu.

Serwis autoryzowany nie przyjmie telefonu, który ma zamontowane nieoryginalne części.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#7 Tded

Tded
  • 3 postów
  • SkądRytel

Napisano 18 lipca 2016 - 10:13

Oczywiście przyjrzę się tym taśmą.
Czy w przypadku wstawienia starego ekranu, serwis również nie przyjmie takiego telefonu?



#8 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lipca 2016 - 10:16

Trudno powiedzieć, jeśli będzie widać, że coś było grzebane to na pewno nie przyjmą.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych