Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV - streaming dźwięku bez tv


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 DawidApple

DawidApple
  • 12 postów

Napisano 19 lutego 2016 - 10:05

Witam,

 

W związaku z tym,że używam apple tv głownie do streamingu dzwięku mam pytanie.Czy jest mozliwosć strumieniowania dzwięku,  ale bez podlaczania AT do telewizora? 



#2 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 20 lutego 2016 - 07:28

Przy ATV4 nie da się.

#3 lukaszset

lukaszset
  • 16 postów

Napisano 20 lutego 2016 - 19:46

Przy ATV4 nie da się.


Oczywiście, że się da, hdmi do sprzętu audio, a drugie hdmi z sprzętu audio do tv najlepiej do portu hdmi arc. Wystarczy nie włączać TV lub wyłączyć.
  • Me_69 lubi to

#4 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 22 lutego 2016 - 10:54

Za dużo zabawy. Ja lubię jak coś działa od razu.

#5 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 22 lutego 2016 - 16:07

ale które aTV - 2,3,4?

 

Przy 2,3 można do DAC po optyku lub po airplay do airport base station (niestety po uruchomieniu nie zapamiętuje źródła i potrzebny jest "monitor" by ponownie przełączyć).

Przy 4 można do DAC po HDMI (nie ma optyka) lub jak wyżej po airplay.

Przy wszystkich można podpiąć do np. microlab solo 9c  czy innych podobnych co mają optyka czy hdmi.

 

Pozzdro, aa 



#6 lukaszset

lukaszset
  • 16 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 22:10

Za dużo zabawy. Ja lubię jak coś działa od razu.


Ale to działa odrazu tylko raz po zakupie trzeba podłączyć sprzęt audio. Tak samo jak w każdym innym urządzeniu z tym, że trzeba użyć hdmi.

#7 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 26 lutego 2016 - 10:47

Ale to działa odrazu tylko raz po zakupie trzeba podłączyć sprzęt audio. Tak samo jak w każdym innym urządzeniu z tym, że trzeba użyć hdmi.

 Tylko że ja mam amplituner tylko z wyjściem optycznym, bez HDMI. Dlatego podłączyłem transmiter Bluetooth Logitecha i muzę puszczam z iPada.



#8 jtarkiewicz

jtarkiewicz
  • 4 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2016 - 08:04

A co zrobić, aby słuchać muzykę po wyłączeniu TV? Zawsze od razu odcina dźwięk. Czy coś trzeba zmienić w ustawieniach HDMI? 



#9 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 19 września 2016 - 09:07

A co zrobić, aby słuchać muzykę po wyłączeniu TV? Zawsze od razu odcina dźwięk. Czy coś trzeba zmienić w ustawieniach HDMI? 

Musisz puścić dzwięk bezpośrednio do innego wzmacniacza (po airpaly czy hdmi).

 

AppleTV-wzmacniacz-Telewizor

 

Najtaniej jest kupić rozdzielacz hdmi z przetwarzaniem 24bit/192 lub (jesli chcesz puszczać muzę z iphona/ipada  telewizora) kupić używane airport base station z wifi "N" i możesz puszczać muzykę po airpaly (oczywiście głośniki powinny mić swój własny zmacniacz jak np. microlab solo 9c)

 

Pozzdro, aa



#10 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 22 września 2016 - 10:22

>Przy 2,3 można do DAC po optyku lub po airplay do airport base station (niestety po uruchomieniu nie zapamiętuje źródła i potrzebny jest "monitor" by ponownie przełączyć).
Przy 3 nie trzeba właczać TV. Zapamiętuje optyka. Odpalam tylko wzmacniacz i daje play->airplay na ipadzie.....



#11 maciek1422

maciek1422
  • 170 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 października 2016 - 21:16

Podłączę się do tematu.

Jeśli chciałbym słuchać muzyki po airplay to lepiej kupić airport express czy Apple TV? Urządzenie byłoby blisko tv, więc mógłbym wykorzystać Apple TV. Tylko chciałbym się właśnie dowiedzieć jak to wyglada jeśli chciałbym tylko muzyki posłuchać, bez włączania telewizora.
Jest taka opcja ze włączam Apple TV, amplituner i już mogę przez airplay odtwarzać muzykę? Czy trzeba coś jeszcze przełączać? Chcę żeby ten proces był jak najszybszy tylko nigdy nie miałem do czynienia z Apple TV i nie wiem jak to wygląda.

#12 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 03 października 2016 - 09:03

Podłączę się do tematu.

Jeśli chciałbym słuchać muzyki po airplay to lepiej kupić airport express czy Apple TV? Urządzenie byłoby blisko tv, więc mógłbym wykorzystać Apple TV. Tylko chciałbym się właśnie dowiedzieć jak to wyglada jeśli chciałbym tylko muzyki posłuchać, bez włączania telewizora.
Jest taka opcja ze włączam Apple TV, amplituner i już mogę przez airplay odtwarzać muzykę? Czy trzeba coś jeszcze przełączać? Chcę żeby ten proces był jak najszybszy tylko nigdy nie miałem do czynienia z Apple TV i nie wiem jak to wygląda.

Jesli przesyłasz dzwięk kablem hdmi przez amplituner to nie ma żadnego problemu - pojdzie bez telewizora obojętnie czy po airplay czy bezpośrednio. Apple Tv będzie działać bez telewizora, jednakże nie możesz go wyłaczyć (co jest logiczne) - telewizor jak najbardziej. Poza tym nie piszesz co będzie źródłem muzyki - komputer, tablet, NAS czy telefon - jednakże apple tv ma apple music (jesli subskrybujesz), youtuba, soma fm czy radia inernetowe jako aplikacje (jak na smartfonie). Airplay oczywiście też obsługuje. Poza tym jesli puszczasz cokolwiek z maka możesz zrobić sobie (niepamiętam nazwy) "grupę rodzinną" i udostępniac wszytsko z maka na appletv. Jest 3cia droga - możesz wgrywać wszystko do chmury (google drive czy inne) i odtwarzać stamtąd  - są do tego aplikacje. 

 

 

Pozzdro, aa 



#13 maciek1422

maciek1422
  • 170 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 października 2016 - 11:26

Muzyka głównie ze spotify i apple music, ewentualnie coś przez airplay z youtube włączonego na iphonie/ipadzie/macu. 

Mógłbym dźwięk puścić kablem optycznym do amplitunera? (Zastanawiam się nad apple tv 2 lub 3 generacji, bo cenowo wyjdzie mi podobnie co airport express a mogę zyskać inne funkcje :)

Piszesz, że apple tv powinno być cały czas włączone, czyli jak je wyłączę i włączę potem pilotem to będę musiał jeszcze włączyć telewizor, żeby muzyka grała i wtedy dopiero wyłączyć telewizor? 

 

Podsumowując - Puszczanie muzyki z apple tv będzie równie bezproblemowe co z airport express, czy jednak będzie to troszkę zagmatwane? 



#14 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 04 października 2016 - 07:28

Muzyka głównie ze spotify i apple music, ewentualnie coś przez airplay z youtube włączonego na iphonie/ipadzie/macu. 

Mógłbym dźwięk puścić kablem optycznym do amplitunera? (Zastanawiam się nad apple tv 2 lub 3 generacji, bo cenowo wyjdzie mi podobnie co airport express a mogę zyskać inne funkcje :)

Piszesz, że apple tv powinno być cały czas włączone, czyli jak je wyłączę i włączę potem pilotem to będę musiał jeszcze włączyć telewizor, żeby muzyka grała i wtedy dopiero wyłączyć telewizor? 

 

Podsumowując - Puszczanie muzyki z apple tv będzie równie bezproblemowe co z airport express, czy jednak będzie to troszkę zagmatwane? 

Nie wiem jak to potraktujesz, ale przypomniało mi się, że mam atv 2 gen w szafie i go nie używam - jeśli jesteś zainteresowany priv, please. A więc:

- spotify i apple music, ewentualnie coś przez airplay z youtube włączonego na iphonie/ipadzie/macu - apple music nie będzie (na 2 i 3 gen), spotify przez wtyczkę kodi lub airplay

- Mógłbym dźwięk puścić kablem optycznym do amplitunera?    - tak ( 2 i 3 gen) i to jest najlepsze rozwiązanie

- Piszesz, że apple tv powinno być cały czas włączone, czyli jak je wyłączę i włączę potem pilotem to będę musiał jeszcze włączyć telewizor, żeby muzyka grała i wtedy dopiero wyłączyć telewizor?   - muzyka będzie grała cały czas, niezależnie od telewizora jeśli puścisz dźwięk po optyku, jednakże jeśli wyłączysz aTV i włączysz to muzyka sama się nie włączy i by widzieć co robisz musisz sobie włączyć telewizor. Jeśli będzie leciało sobie radyjko internetowe czy spotify to  telewizor będzie ci służył tylko jako monitor do podglądu obrazu.

- Podsumowując - Puszczanie muzyki z apple tv będzie równie bezproblemowe co z airport express, czy jednak będzie to troszkę zagmatwane?  - bezproblemowe o ile trzymamy się, że dźwięk idzie po optyku. 

 

Poza tym: https://support.fire...TV-Flash-black-

 

Pozzdro, aa

 

Pozzdro, aa






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych