Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air 13 - zakup używanego urządzenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 MattG

MattG
  • 3 postów

Napisano 22 stycznia 2016 - 10:24

Cześć,

 

Mam zamiar zakupić Macbooka Air 13, wybór padł na używane urządzenie.

 

Chciałbym dowiedzieć się na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie ww. urządzenia.

 

1. Czy w przypadku Macbooków Air, występuje coś takiego jak iCloud Activation Lock jak w iPhone'ach?

2. Czy poprzedni użytkownik musi jakoś wyzerować urządzenie, czy jestem w stanie sam sformatować urządzenie i postawić świeży system np. mimo hasła na koncie lokalnym/iCloudzie poprzedniego użytkownika?

3. Czy ogólnie jest coś, co musi zrobić poprzedni użytkownik przed sprzedażą, abym mógł spokojnie użytkować urządzenie?

 

Interesują mnie wszystkie wskazówki.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 


#2 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 22 stycznia 2016 - 13:41

1. Jest find my mac - musisz na tego maca założyć swoje FMM na swoim koncie icloud.

 

Ogólnie to jest hasło na uefi, powinno być wyczyszczone lub udostępnione nowemu nabywcy. Może być hasło na filesystemie, ale to mając dostęp do uefi to po prostu będziesz musiał wyczyścić dysk i postawić od zera. Konto icloud jest na poziomie użytkownika, każdy może mieć inne, a laptop może mieć więcej kont, więc blokad przez icloud jako takich innych nie ma (poza fmm).

 

2. Raczej to jest zalecane, po zmianie fmm na swoje konto poprzedni user nic nie zrobi.

 

3. Powinien przywrócić system, do 'fabryki', pozdejmować wszelkie hasła i konta (ja powiem że powienien to zrobić ze względu na własną prywatność). Jeśli tego nei zrobił to powinien przekazać hasło - przynajmniej do uefi i do dysku.


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych